Jak skonfigurować geswall żeby AQQ instalowało dodatki?
#21
Jurek napisał(a):
Blade napisał(a):Geswall blokuję mi też stronę Microsoft Update.


A propos, konfigurowałem kiedyś GW jako firewall i nie mogłem znaleźć pliku - aplikacji, który odpowiada za automatyczne aktualizacje. Czy wiecie może jakiemu plikowi trzeba dać zezwolenie na połączenie z netem w regułach GeSWallaw WinXP?


Nie wiem właśnie jak to obejść. Pewnie yngve będzie wiedział Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#22
zbyszek napisał(a):Nie wiem właśnie jak to obejść. Pewnie yngve będzie wiedział Smile


Wystarczy znać plik i zezwolić mu na połączenia tak jak np. w przypadku pliku FTP w folderze system32, gdy chcemy pobierać z serwera FTP.
Odpowiedz
#23
Blade napisał(a):yngve wyłączyłem izolowanie AQQ ale to nie pomogło. Jeśli będziesz miał wolną chwilę prosił bym cię o pomoc. Smile Geswall blokuję mi też stronę Microsoft Update.

Wyłącz izolowanie IE, gdy przeprowadzasz aktualizację. Napisz jakie dodatki do AQQ chcesz zainstalować.
Jurek napisał(a):A propos, konfigurowałem kiedyś GW jako firewall i nie mogłem znaleźć pliku - aplikacji, który odpowiada za automatyczne aktualizacje. Czy wiecie może jakiemu plikowi trzeba dać zezwolenie na połączenie z netem w regułach GeSWallaw WinXP?

svchost.exe - plik odpowiedzialny m.in. za automatyczne aktualizacje i usluge inteligentnego transferu w tle, która też jest wymagana;

EDIT:
Chciałbym jednak zaznaczyć, iż nie trzeba dawać svchost.exe pozwolenia na łączenie się z siecią. Aktualizacje przebiegają bezproblemowo.
Odpowiedz
#24
Ja wyłączyłem izolowanie IE podczas aktualizacji i wszystko przebiegło ok. Właśnie przed chwilą aktualizowałem winde
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#25
Jurek napisał(a):Yngve, jak mawia Jan Nowicki, prawdziwy mężczyzna powinien ściąć drzewo, zburzyć dom i kopnąć w dupę syna Smile

Hehe, lubię go za to jego poczucie humoru Wink
Odpowiedz
#26
Np. wtyczka Blocker.
Odpowiedz
#27
Blade napisał(a):Np. wtyczka Blocker.


Wtyczka instaluje się bez problemu. Wystarczy wyłączyć izolowanie aplikacji AQQ.

EDIT:
Czy potrafisz wyłączyć izolowanie AQQ? Czekam na jakaś odpowiedz, bo nie wiem w czym problem. Jeżeli GW nie izoluje AQQ to możesz z nim zrobić co tylko chcesz, również zainstalować dodatki, ponieważ one nie będą wtedy oznaczone jako niezaufane.

Czy dalej masz problem z witryną Microsoft Update? Jeśli tak, to wyłącz izolowanie przeglądarki.

EDIT2:
Krótki film co trzeba zrobić po odpaleniu AQQ, aby zainstalować wtyczki ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[attachment=663]<- ustaw sobie aqq na np. "Isolate on access" tak jak pokazałem na screenie lub jeżeli preferujesz automtyczne izolowanie aqq to możesz też kliknąć LPM na litere "G" - oznaczającą izolowanie i następnie wybrać "Restart on Non-isolate" -> [attachment=664]
Odpowiedz
#28
Gdy klikam zainstaluj nic się nie dzieje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Spróbuje jeszcze tej drugiej metody instalacji. AQQ ustawiłem na never isolate.
Wszystko działa. Microsoft Update również. Dziękuję za pomoc i cierpliwość że tak późno załapałem o co chodziSmile Trochę mi łysoSmile
Odpowiedz
#29
Blade napisał(a):Wszystko działa. Microsoft Update również. Dziękuję za pomoc i cierpliwość że tak późno załapałem o co chodziSmile Trochę mi łysoSmile


Nie ma sprawy. Cieszę się, że wszystko działa Wink

EDIT:
Chciałeś zainstalować z firefoxa, być może izolowałeś go... W alercie GW widać, że coś tam było izolowane. Pamietaj, że wtyczki sciągniete za pomocą izolowanej przegladarki będą miały oznaczenie untrusted, więc trzeba zmienić na zaufane. Ale chyba już się połapałeś w tym wszystkim...
Odpowiedz
#30
Mam jeszcze tylko małe pytanko. Gdy nie używam IE to trzeba go izolować? Jeśli będzie odizolowany to instalowane do niego aktualizacje przez Aktualizacje Automatyczne się zainstalują?
Odpowiedz
#31
Sugeruję abyś pozostawił IE na domyślnym - "Isolate on access". Gdybyś chciał ręcznie aktualiować Windowsa, wtedy trzeba wyłączyć izolowanie przeglądarki.
Jeśli korzystasz z automatycznych aktualizacji to nie powinno być problemów, gdyż one nie są izolowane przez GW.
Odpowiedz
#32
yngve napisał(a):Sugeruję abyś pozostawił IE na domyślnym - "Isolate on access". Gdybyś chciał ręcznie aktualiować Windowsa, wtedy trzeba wyłączyć izolowanie przeglądarki.
Jeśli korzystasz z automatycznych aktualizacji to nie powinno być problemów, gdyż one nie są izolowane przez GW.


Rozumiem.
yngve jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości