Banking Browser-Abelssoft
#1
Kiedyś,przed kilku laty korzystając z jakiejś promocji z niemieckiej strony /Chip.??
zainstalowałem przeglądarkę Banking Browser. Jak nazwa wskazuje,była ona przede wszystkim polecana
do płatności on-line. System mój to WIN 10.
I korzystam z niej od czasu do czasu. Chcę jednak zapytać doświadczonych w kwestii bezpieczeństwa Forumowiczów co o niej sądzą.
Gwarantuje ponad przeciętne bezpieczeństwo.? Niewiele jest w internecie informacji na jej temat..
Dziękuję za wszelkie opinie..
Odpowiedz
#2
To "regionalny" niemiecki program firmy Abelssoft i nie ma dużego zasięgu, jak widzę po informacjach w sieci. Malo jest rzetelnych informacji, raczej reklamy w niemieckich mediach...raczej trudno się odnieść do jej jakości. Może zobacz w informacjach, jaka wersja Chrome czy Firefoxa jest dla niej bazą?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
@ichito,
""jaka wersja Chrome czy Firefoxa jest dla niej bazą?""" Ooooo...to przerasta moje możliwości intelektualne i percepcyjne..=((
""regionalny" niemiecki program"..czy można w pełni ufać ..??Jak w życiu : верь но проверяй....
Odpowiedz
#4
Zarówno w jednej, jak i w drugiej przeglądarce...w każdej śmiem zaryzykować...masz gdzieś w menu polecenie typu "O programie"..."Chromium informacje"..."Pomoc - o programie Firefox" i tam sprawdzisz, jak aktualny silnik przeglądarka posiada. To o tyle ważne, że nowe wersje są na pewno w większości pozbawione wykrytych luk, posiadają nowsze mechanizmy i technologie, które nie tylko wpływają na szybkość i płynność działania, ale co istotne...a w Twoim przypadku bardzo istotne...również na bezpieczeństwo. Producenci aplikacji zabezpieczających raczej nie tworzą własnych przeglądarek, ale bazują na tych najbardziej znanych i popularnych.
Regionalny w znaczeniu, że popularny wśród niemieckojęzycznej części użytkowników raczej. Opisów czy recenzji w innych językach brak, są tylko skromne opisy, które nic właściwie nie wnoszą poza sloganami reklamowymi producenta. To nie znaczy, że program jest zły - jest po prostu mało udokumentowany.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Dzięki Ci @ichito za wyjaśnienia.Może ktoś kiedyś z Forumowiczów ją przetestuje i będziemy mieli bliższy obraz..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości