Test wydajności (szybkości) AV na Windows 10
#1
AVLab we własnym artykule poinformowało o wynikach testu na szybkość (wydajność operacji) 18 programów antywirusowych...i dobrze, bo zakładam, że dzięki temu możemy u nas zacytować infografikę z oryginalnego testu, który został przeprowadzony przez AV Comparatives Smile
[Obrazek: antywirusy-wydajnosc.png]

Na wykresie najniższy słupek oznacza najlepszy wynik i jak widać najlepiej spisał się ESET, Potem K7 i dalej Avast oraz AVG. Najgoorszy wynik osiąga w teście aplikacja własna Microsoft i to jest zaskoczenie, bo wydawać się powinno, że skoro to wewnętrzny składnik systemu i właściwie sporo rozwiązań jest pod niego tylko, to nie powinien znaleźć się na szarym końcu z tak dramatycznie odbiegającym od reszty wynikiem.

Całość informacji źródłowej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyniki macierzyste testu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
A nie dawno byl inny test gdzie WD rzekomo był najlżejszy.. dla mnie to kobyła.. po wywaleniu rakowych usług w systemie wszystkie aplikacje momentalnie mi sie uruchamiają.W wcześniej tak lekko przycinał jak by sie na chwile wachał przed włączeniem.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Ja mam zupełnie inne odczucia.
WD u mnie jest najlżejszy. Nie ma żadnych opóźnień.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości