SpyShelter - przegląd moich własnych ustawień, porady i przydatne informacje
#41
@jacabad
SpyShelter powinien chodzić ci bez problemu z Windows Defenderem i zenaną,
Sam obecnie mam SAP z Zemaną co prawda bez defendera, ale bardziej inwazyjne zestawienie, a mimo to hasa jak sie patrzy.

Rozwiązałeś ten problem z tym szyfrowaniem w systemie ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#42
(24.03.2019, 09:05)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@jacabad
SpyShelter powinien chodzić ci bez problemu z Windows Defenderem i zenaną,
Sam obecnie mam SAP z Zemaną co prawda bez defendera, ale bardziej inwazyjne zestawienie, a mimo to hasa jak sie patrzy.

Rozwiązałeś ten problem z tym szyfrowaniem w systemie ?!

Tak rozwiązałem to Bitdefender stanowił jakiś problem , odinstalowałem go i zainstalowałem jeszcze raz i jest już dobrze nie ma już problemu z szyfrowaniem, ale zastanawiam sie jeszcze nad tym zestawieniem co pisałem wyżej tylko czy systemowy pakiet bezpieczeństwa jest faktycznie dobry choć w połączeniu z SpyShelter i Zemną powinno być całkiem dobrze .
Odpowiedz
#43
Dla mnie Defender jest słaby..... ile to razy porównywałem skany na paczkach to nie było to dla mnie tek zadowalające rezultaty w porównaniu do tych rozwiązań które obecnie używam jak i przełożenie wydajności systemu. Mając zemane na systemie defender nie będzie ci potrzebny.

Jak chcesz mieć dobre zestawienie oprogramowania wraz ze SpyShelter które bedzie kompatybilne.
To znakomitym wyjściem dla mnie jest Shadow Defender + Zemana i SpyShelterFW.

Połączenie tych programów pozwoli ci mieć dobrze zabezpieczony system, bardzo lekko i skutecznie.
Całe zestawienie będzie brało ci raptem może 50MB RAM, a jak byś miał więcej ram to jeszcze trzymanie pamięci tymczasowej przeniósł byś do ram co by sprzyjało wydajności systemu jak i żywotności Dysku.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#44
Pamiętaj, że nawet wersja Premium ma moduł ochrony związany z siecią - Anty-Network Spy - a na liście monitorowanych akcji z pewnością znajdziesz te związane z próbą nawiązania połączenia czy nasłuchiwania portu. To jedne z podstawowych zachowań, które moduły HIPS/BB kontrolują.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#45
Witam mam taki problem z SpyShelter Premium który współpracuje z Bitdefender Internet Security 2019r. , jesli zapisze cos w pdf na pulpicie lub zdjęcie na pulpicie i chce zmienić nazwę tego pliku zamiast liter same cyfry wyskakują nie mogę wstawić liter , gdy wyłączę ochronę SpyShelter normalnie mogę zmienić nazwę pliku na pulpicie. Pytanie co zrobić z tym fantem?
Odpowiedz
#46
Jakiś problem/konflikt z funkcją szyfrowania zapewne.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#47
(29.09.2019, 16:29)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakiś problem/konflikt z funkcją szyfrowania zapewne.
Ok już naprawiłem wystarczyło wyłączyć i włączyć zapore Bitdefender i jest dobrze mogę zmienić nazwę, dziwne.
Odpowiedz
#48
Odświeżam wątek, ponieważ zaktualizowałem główny wpis na 1 stronie - wyjaśnienia w tekście.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#49
(26.03.2020, 10:37)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odświeżam wątek, ponieważ zaktualizowałem główny wpis na 1 stronie - wyjaśnienia w tekście.
Myślę że wypadało by zaktualizować poradnik bo teraz SSFW trochę inaczej sie zachowuje, a od ptaszkowanie modułów w SS = wyłączenie całkowite danego modułu Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#50
Witam mam pytanie co do SpyShelter Premium, posiadam Windows 10 w wersji 21H2 który to współpracuje z Norton Internet Security aktualizacje Windows najnowsze na bieżąco , do tej pory wszystko było dobrze i nagle jednego dnia nie mogę odpalić przeglądarki Explorer Edge główkowałem co sie dzieje i postanowiłem na chwile wyłączyć szyfrowanie klawiszy w SpyShelter Premium po tym zabiegu przeglądarka Explorer Edge sie odpala jak tylko włączę szyfrowanie klawiszy znowu sie nie odpala , nie wiem co sie dzieje ponieważ w regułach SpyShelter jest dopuszczona , wydaje mi sie ze najnowsze aktualizacje przeglądarki coś zmieniły ze jest konflikt miedzy SpyShelter , musiałem zainstalować operę i ta przeglądarka chodzi bez problemu. Lepszy tryb zgodności SpyShelter nie pomaga , może wiecie co trzeba zrobić aby przeglądarka Explorer Edge sie odpalała jak jest włączone szyfrowanie klawiszy w SpyShelter ?
Odpowiedz
#51
Nie wiem, ale konflikt nie zawsze musi wywodzić się z programu SpyShelter
kiedyś grałem bardziej aktywnie w gry i jeddnej takiej grze gameguard nie lubił programu SpyShelter dopiero po pełnej dezinstalacji SSFW gra sie uruchamiała wcześniej nie pomagało wyłączenie programu nawet Grin

Taki ci nadgorliwy game guard...
Możliwe że Edge ma jakiś mocniejszy system ochrony który potem powoduje takie problemy.

Pamiętaj że ostatnia aktualizacja 12.7 programu było w Październiku zeszłego roku, a kiedy ostatnio miał EDGE?
Zapewne wiele więcej aktualizacji od czasu SpySheltera.
Jak coś to zawsze możesz zgłosić problem do suportu od Edge i Spysheltera.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości