SpyShelter - przegląd moich własnych ustawień, porady i przydatne informacje
#21
@ichito a może ustawić hips w nod32 tylko na powiadomienie ?

Odpowiedz
#22
Nie znam Eseta na tyle, by wiedzieć o jakich powiadomieniach mówisz. Jeśli powiadomienie ma oznaczać automatyczne decyzje, to chyba nie są potrzebne (?)
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#23
@ichito powiem ci szczerze że też nie wiem o co dokładnie chodzi, widziałem tylko na MT że RoboMan pisał coś takiego „Don't. Just use ESET's firewall on interactive mode for pop-ups and alerts and set HIPS also for alerts” ale chyba odpuszczę NOD ponieważ na MT jeden z użytkowników pisał że kiepsko oba programy współpracują ze sobą

Odpowiedz
#24
Nie wiem po co ci 2 moduły nawarstwiać szczególnie jeśli to są HIPS'y.
Zostań przy samodzielnym ESET antywirusie zamiast pakietu albo wyrzuć SpyShelterFW.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#25
@Quassar właśnie chcę uniknąć dwóch hips ale problem polega na tym ze eset nod32 czyli antywirus tez ma wbudowany hips

Odpowiedz
#26
Jak coś to ja używam SecureAplus z SpyShelterem i nie ma konfliktu choć SAP też ma swoją białe liste i czasem oba programy wywalają po 2 te same komunikaty, ale mimo wszystko chodzi stabilnie u mnie.

No i też korzysta z ESETa w chmurze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#27
Też mam licencje na sap + offline aviry kupiłem jak był ostatni czarny piątek z rabatem 75%

Odpowiedz
#28
Panowie...proszę trzymajcie się tematu Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#29
omawiamy kompatybilność SS i jego ustawieniem/zestawieniem z innymi programami ^^
Więc zbytnio nie zeszliśmy z kursu Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#30
Wydaje mi się ze SpyShelter z pakietem Kaspersky Internet Security 2019 sie gryzie głownie chodzi o działanie przeglądarki Mozilla z tymi pakietami na Windows 10, może ktoś bardziej obeznany jest w stanie u siebie przetestować .
Odpowiedz
#31
A Kasper nie ma domyślnie włączonej jakiejś opcji ochrony przeglądarek?...nie montuje jakiegoś modułu do nich? Trzeba pamiętać, że obydwa programy mają w pewnym zakresie ochrony podobne funkcje i mogą sobie wchodzić w drogę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#32
(17.03.2019, 10:35)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A Kasper nie ma domyślnie włączonej jakiejś opcji ochrony przeglądarek?...nie montuje jakiegoś modułu do nich? Trzeba pamiętać, że obydwa programy mają w pewnym zakresie ochrony podobne funkcje i mogą sobie wchodzić w drogę.

Witam Kasper montuje w przeglądarkach swój moduł który blokuje reklamy i który blokuje zbieranie danych tak zwane surfowanie incognito ale nawet jak wyłacze ten dodatek nie wiele pomaga ponieważ nadal występuje problem z szyfrowaniem klawiszy i wpisywaniem haseł w Spyshelter na portalach ale tylko na przeglądarce Mozilla i podaje błędne wpisane hasło na Facebook na przykład na Explorer jest dobrze , dlatego proszę was specjalistów o zrobienie takiego testu u siebie z Kasperskim Internet Security 2019 , Mozilla najnowsza i Spyshelter bo może by to trzeba zgłosić do pomocy Spyshelte aby może coś zadziałali w tym zakresie bo ja aż taki dobry nie jestem. Dopisze tylko że nie pomaga ustawienie lepszej zgodności ani dodanie w regułach całego folderu Mozilla.
Odpowiedz
#33
Odnośnie KIS w kontekście opisanego błędu znalazłem takie wątki...wygląda jednak na to, że to nie wina SS, ale musisz sobie to sprawdzić

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#34
Ogólnie ludzie narzekają na KIS 2019 (spowolnienie systemu, przeglądarek) i wracają do wersji 2018.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#35
Dzięki Tommy za info...wynika chyba z tego, że Kaspersky gdzieś przedobrzył i nie jest to wina SS.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#36
Wykryłem u mnie następującą przypadłość kiedy tworze nowy folder na pulpicie i chce nadać nazwę SpyShelter szyfruje wpisywaną nazwę i zamiast nazwy którą wpisuje pojawiają cie cyfry zamiast nazwy którą chce nadać co tu począć Panowie lepszy tryb zgodności mam włączony.
Odpowiedz
#37
To nie wiem może ponowna reinstalacja/oprogramowania albo uruchomienie komputera coś zmieni nie miałem jeszcze nigdy takiej przypadłości.

Jaki system i jakie oprogramowanie zabezpieczające masz obok SS?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#38
Mam system Windows 10 64bit , pakiet Bitdefender Interent Security 2019 , Zemana AntiMalware. Opisany problem powodował Bitdefender odinstalowałem i zainstalowałem pakiet Bitdefender ponownie i jest już dobrze.
Odpowiedz
#39
Windows 10 64bit : SpyShelter , Bitdefender Interent Security 2019 , Zemana AntiMalware.
Według mnie za dużo zapór o jedną , BIS zamienił bym na ten sam produkt tylko że bez zapory.
Odpowiedz
#40
Nie jest źle zaporę firewall ma tylko pakiet Bitdefender , SpyShelter Premium i Zemana Malware nie mają . Myślałem też o ochronie systemowej Windows Defender , SpyShelter Firewall i Zemana Malware tylko nie wiem jak taki zestaw wypada w praktyce.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości