"Moje pierwsze urządzenie" - raport Norton
#1
[Obrazek: Norton_infografika-1.jpg]

Cytat:Raport „Moje pierwsze urządzenie”, przygotowany przez firmę badawczą Edelman Intelligence na zlecenie Norton by Symantec, powstał na podstawie internetowego sondażu przeprowadzonego na 10 rynkach wśród 6986 rodziców w wieku powyżej 18 lat, mających dzieci w wieku 5-16 lat. Próbka europejska odzwierciedla opinie 5974 rodziców w wieku ponad 18 lat z Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Polski i Wielkiej Brytanii. Próbka bliskowschodnia odzwierciedla opinie 1012 rodziców w wieku ponad 18 lat ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej. 10-minutowy sondaż przeprowadzono w dniach 10-20 sierpnia 2018 r. 
(...)
Z badań firm Norton wynika też, że dzieci cenią czas spędzany z urządzeniem mobilnym bardziej niż słodycze. Co więcej, dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem urządzenia mobilnego niż na świeżym powietrzu, a ponad jedna czwarta respondentów twierdzi, że ich pociechy spędzają w sieci więcej czasu, niż oni sami. W badanych krajach dzieci codziennie spędzają średnio ponad dwie i pół godziny czasu wolnego z urządzeniami mobilnym – to ponad pół godziny dłużej, niż wynosi przeciętny czas zabawy na dworze. Co ciekawe, jedynie niemieckie i polskie dzieci spędzają na zabawie poza domem więcej niż dwie godziny.

Wielka Brytania znalazła się na czele listy; brytyjskie dzieci spędzają najwięcej czasu, bo niemal trzy godzinny dziennie z urządzeniami mobilnym. Najmniej hiszpańskie, włoskie i polskie, ale tylko o 30 minut krócej niż rówieśnicy z innych państw w regionie.
(...)
Ponad połowa (52%) twierdzi, że czas spędzany z urządzeniem mobilnym wpływa na jakość snu dziecka, zachowania społeczne (40%) czy zdrowie psychiczne (37%).

Obawy te narastają w miarę, jak dzieci dostają swoje własne urządzenia w coraz młodszym wieku.
Z badań firmy Norton wynika, że rodzice ulegają sile dziecięcej perswazji, ponieważ przeciętne dziecko dostaje swoje pierwsze urządzenie w wieku dziewięciu lat  – o rok wcześniej niż według badanych rodziców powinni dostać (w Polsce średnia wynosi 8 lat). W Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej różnica jest jeszcze większa, ponieważ dzieci otrzymują tam urządzenia w wieku zaledwie siedmiu lat.

Rodzice próbują ograniczać czas spędzany przez dzieci przed ekranem, ale przyznają, że sami działają przeciwko sobie, ponieważ nie dają dobrego przykładu. Co drugi rodzic (56%) mówi, że spędza za dużo czasu w sieci, a niemal połowa (49%) czuje się winna z powodu ilości czasu, który na to poświęca. Jedna trzecia rodziców (36%) przyznaje, że bywają upominani przez własne dzieci za to, że zbyt dużo czasu spędzają na urządzeniu mobilnym lub, że robią w niewłaściwym momencie. Tym samym ponad połowa (61% respondentów) twierdzi,  że bardzo martwi ich fakt, dawania złego przykładu swoim dzieciom.

Co ciekawe, z raportu wynika, że wśród młodszych rodziców (75%) oraz rodziców młodszych dzieci (74%) rośnie poziom surowości (75%). Grupy te są bardziej restrykcyjne w porównaniu ze starszymi rodzicami (59%) oraz rodzicami starszych dzieci (53%). Pomimo trudności, chętnie wprowadziliby reguły korzystania z urządzeń przez dzieci, ale wielu nie wie, jak się za to zabrać. Niemal połowa (48%) mówi, że chce wprowadzić ograniczenia i kontrolę rodzicielską w urządzeniach podłączonych do sieci, ale nie umieją tego zrobić, a dwie trzecie (64%) życzyłoby sobie więcej porad i wsparcia w zakresie ochrony dzieci w Internecie. Ponad połowa (59%) pozwala dzieciom korzystać z zasobów sieci samotnie, np. w ich sypialniach, a ponad jedna trzecia (35%) przyznaje, że dotyczy to nawet dzieci w wieku od pięciu do siedmiu lat.

Źródło
https://wavepc.pl/dzieci-bardziej-niz-sl...rzadzenie/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
(24.10.2018, 12:03)ichito napisał(a): Rodzice próbują ograniczać czas spędzany przez dzieci przed ekranem, ale przyznają, że sami działają przeciwko sobie, ponieważ nie dają dobrego przykładu.
Trauma mojego własnego dzieciństwa - idź się pobawić na dworze, poogolądamy sobie TV bez Ciebie ^^ Także chyba reguła się nie zmienia, tylko technologia... I to od czasów baardzo dawnych, kiedy to dzieci, rozwydrzone publiczną edukacją, wolały ksiunżki czytać zamiast pobiegać na polu i pomóc przy gospodarce. Także podchodziłbym z dystansem to wyciągania wniosków z tego. Duży + do raportu za metodę badawczą i statystyki, a brak wyciągania pochopnych wnioskwo i szukania sensacji Smile

A tak filozoficznie, zróbcie sobie eksperyment ("w realu", albo w myślach) - załóżmy, że idziecie spędzić po prostu czas na świeżym powietrzu, tak jak dziecko - zajmijcie się sobą, bez dostępu do rozrywek zarezerwowanych dla dorosłych (nikotyna, alko) i tych, które są ograniczane (multimedia na przykład, czy dostęp do telefonu). Ile czasu potrzeba, zanim was szlag z nudów trafi? Grin
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#3
Dziecięcy umysł i potrzeby w związku z tym są sporo inne o tych, które mają dorośli...trudno byłoby przeprowadzić test "terenowy" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
w wypadku dorosłych testy terenowe nie były by tak trudne XD
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości