Nowy Avast...o co chodzi?
#1
Postanowiłem Was spytać, bo jakoś mało biegły w temacie pakietów AV - wiem, że jest nowa wersja Avasta, o której sporo się mówi w kontekście wprowadzonych zmian...tematy są np. DP, na AVLab i w zagranicznych mediach. Dla mnie jest to jednak trochę zagadkowe, bo w większości tych przekazów mówi się o nowej funkcji - o trybie cichym. Przecież, jak pamiętam taki tryb jest od lat, a nawet widziałem jakieś forum z informacjami na ten temat z 2010 roku!
Czy to coś całkiem innego, bo opis w zasadzie mówi dokładnie to, co znane jest z wcześniejszych wydań? Tak to opisują na blogu Avsata
Cytat:Smoother performance: Do Not Disturb mode

No more text messages popping on-screen during your PowerPoint presentation. No more emails dinging in as you fight for your life to make Top 3 in Fortnite. No more social media alerts or video calls during movie streaming on Friday night. And best of all, no hassle to pop in and out of Do Not Disturb — simply go full screen, or come out of full screen. You can manage your settings to decide which apps go quiet, such as Facebook, Gmail, Skype, Messenger, and Google Chrome. This feature will also be part of all our antivirus offerings moving forward.  Do Not Disturb mode also replaces Game Mode so game mode is still there, just now, as we like to say it is “on steroids”.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Tryb cichy to trochę zmieniony tryb dla graczy. Wiele antywirusów teraz coś takiego zrobiło nawet Kaspersky w wersji free to wprowadził by nie zakłócać pracy użytkownikom.
Odpowiedz
#3
i co, to wszystko? Więcej zmian nie ma?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#4
Nie znalazłem niczego poza potwierdzeniem poprzednich informacji i domysłów, ale technicznie one nic nie wyjaśniają

Cytat:Of course, if you’re a gamer running Avast, this might all sound strikingly similar to Game Mode, and indeed it is. Do Not Disturb Mode replaces Game Mode, expanding its functionality to encompass all sorts of applications while still providing the same benefits, including the prioritization of system resources to keep your gameplay smooth and lag-free.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Co za dzbany Craze, nazywają na nowo funkcję już dawno zaimplementowaną i myślą że pana Boga za nogę złapali.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#6
To jest właśnie marketing Grin Nazywają starą rzecz po nowemu...coś tam nieokreślonego zmienią...i puszczają na rynek w nadziei, że ci co programu nie znają łykną "dobrą nowinę" Tongue
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Dokładnie ,avast od dawna robi ludzi w balona...
Odpowiedz
#8
Avast zawsze był niszowym antywirusem i mało lubianym... ale paradoksalnie bardzo popularnym i powszechnie stosowanym z racji tej że pomimo XXI wieku wiedza na temat komputera i umiejętne obycie z nim to dla większości ludzi nadal temat tabu, a Avast jest darmowy i nachalnie wciskany w różnych innych programach jako dodatkowo ochrona podczas instalowania czegoś lub pobierania.

Kolejną wtopą jest ccleaner który został wykupiony przez Avasta od tamtej pory jest sporo bloatware w tym sofcie.. dziwny zbieg okoliczności.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
(05.01.2019, 17:18)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast zawsze był niszowym antywirusem i mało lubianym... ale paradoksalnie bardzo popularnym i powszechnie stosowanym z racji tej że pomimo XXI wieku wiedza na temat komputera i umiejętne obycie z nim to dla większości ludzi nadal temat tabu, a Avast jest darmowy i nachalnie wciskany w różnych innych  programach jako dodatkowo ochrona podczas instalowania czegoś lub pobierania.

Kolejną wtopą jest ccleaner który został wykupiony przez Avasta od tamtej pory jest sporo bloatware w tym sofcie.. dziwny zbieg okoliczności.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja uważam że Avast to dobry AV za darmo.Posiada bardzo dobrą wykrywalność.
MD + WHHL
Odpowiedz
#10
Dobry nie oznacza ,świetny . Kaspersky teraz też ma wersji free i nie wciska reklam jak avast i nie zwalnia kompa.
Odpowiedz
#11
Wszystkie zn ich są dosyć trudne w porównywaniu. Można oczywiście sugerować się jakimś testem, ale jeden niewiele na dobrą sprawę znaczy. Skuteczność można oceniać w dłuższej perspektywie. Rozwiązań darmowych jest natomiast sporo i jest z czego wybierać, nie tylko w zastosowaniach domowych.
Odpowiedz
#12
(05.01.2019, 19:50)nero469 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dobry nie oznacza ,świetny . Kaspersky teraz też ma wersji free i nie wciska reklam jak avast i nie zwalnia kompa.

Ja nie napisałem że Avast jest świetny - bo takiego softu za darmo czy za pieniądze nie ma. Ale dla przeciętnego użytkownika wystarczy.
MD + WHHL
Odpowiedz
#13
(06.01.2019, 08:48)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wszystkie zn ich są dosyć trudne w porównywaniu.
Ucięło Ci chyba początek zdania.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#14
(06.01.2019, 15:20)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.01.2019, 19:50)nero469 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dobry nie oznacza ,świetny . Kaspersky teraz też ma wersji free i nie wciska reklam jak avast i nie zwalnia kompa.

Ja nie napisałem że Avast jest świetny - bo takiego softu za darmo czy za pieniądze nie ma. Ale dla przeciętnego użytkownika wystarczy.

Nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. Pozatym zależy co masz na myśli przeciętny użytkownik....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości