Windows Defender usunął Trojan:Win32/Zpevdo.A
#1
Cześć, mam spore zaskoczenie bo dzisiaj przy skanowaniu komputera przez EEK Defender wykrył mi tego Trojan:Win32/Zpevdo.A. Usunął jakiś plik z temp screen z raportu.

Komputer został przeskanowany jak mówiłem EEK, Malwarebytes, Adwcleaner i żaden nic nie wykrył.

Mam nadzieję, że to tylko coś w temp było i nawet się nie odpaliło.

Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
   

.txt   FRST.txt (Rozmiar: 40,84 KB / Pobrań: 156)
.txt   Addition.txt (Rozmiar: 48,59 KB / Pobrań: 165)
.txt   Shortcut.txt (Rozmiar: 70,66 KB / Pobrań: 236)
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#2
Bo masz słabe skanery...
Te co masz to są dobre, ale przeciwko adware i pup czyli zazwyczaj szkodnikom które są dołączane w instalatorach jako nie pożądane aplikacje. a nie wirusom jak trojany i keylogery.

Emsisoft ma słabą baze ale jednak coś im udało sie wyhaczyć jak widać Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Nie to Windows Defender wykrył plik w czasie skanu EEK - źle trochę złożyłem zdanie. Sprawdziłem skanem też 2 komputer i nic. Jaki program polecacie do przeskanowania jak coś? Druga sprawa nie mam już SS bo nie mogę go poprawnie zainstalować od wersji 11.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
(13.08.2018, 06:25)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie to Windows Defender wykrył plik w czasie skanu EEK - źle trochę złożyłem zdanie. Sprawdziłem skanem też 2 komputer i nic. Jaki program polecacie do przeskanowania jak coś? Druga sprawa nie mam już SS bo nie mogę go poprawnie zainstalować od wersji 11.


To może dowód na to, że WD się zrobił rzeczywiście dobry tak jak piszą...

Może zamiast tych wszystkich wynalazków on demand WD od czasu do czasu?
Odpowiedz
#5
skaner od trend micro
Odpowiedz
#6
(13.08.2018, 10:26)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

skaner od trend micro

A dokładniej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Buri

To fałszywy alarm. Ty korzystasz z oprogramowania EEK jako portable, no i to właśnie wykrył Defender. Programy typu portable są uznawane niekiedy jako potencjalnie niechciane.
Odpowiedz
#8
Dzięki za odpowiedź. Tyle skanerów co puściłem tylko potwierdziły, że nawet jak był to nie zadziałał. Od kiedy nic nie instaluje nowego i korzystam z tych samych rzeczy ciężko by było mi złapać coś bez odpalania tego.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości