SecuPerts Cyber Shield - projekt ochrony oparty na izolacji i VPN
#1
[Obrazek: secuperts-cyber-shield-gui.png]

SecuPerts Cyber Shield to projekt, który próbuje na Kikstarterze zebrać odpowiednią ilość funduszy, by móc wystartować i zaoferować w rzeczywistości te funkcje, które póki co opisuje w oficjalnych informacjach. Nie jest rzecz anonimowa, bo rozwijany jest przez dość znaną niemiecką  firmę Engelmann Software GmbH. Sądząc po nazwie jest to chyba kolejna część, możliwe że zupełnie niezależna, narzędzi śledczych pod naważ SecuPerts.
Konkretnych informacji jest niewiele...to, co firma udostępnia to raczej marketingowy język mówiący w tym przypadku o unikalnej i rewolucyjnej technologii, dzięki której cała działalność  w sieci będzie izolowana od rzeczywistego systemu, a do tego całość jest niejako "wzmocniona" bezpiecznym połączeniem VPN. Tak na mój gust sądząc po tym, co ujawniają to
- nie będzie raczej klasyczna piaskownica, ale raczej jakby wirtualny pulpit, który będzie odizolowany od realnego systemu
- pulpit umożliwiać będzie uruchamianie prawdopodobnie zdefiniowanych przez użytkownika lub może instalowanej od razu konkretnej przeglądarki, klienta pocztowego, menadżera haseł, pakietu biurowego
- do tego VPN...patrząc na screen projektu zastanawia mnie tylko okienko "online banking"...jakaś specjalna aplikacja(?)...Trusteer Rapport od IBM?

No cóż...wszystko jest spekulacją Smile...zobaczymy fakty, jak program się ukaże.
Linki, źródła

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
To mi przypomina już jakiś mini wirtualny system już z wstępną konfiguracją podstawowych aplikacji jak i szyfrowania połączenia "VPN"

Comodo ma to od dawna, a od pewnego czasu i inne pakiety zaczęły rozwijać podobne moduły.

Wcale by mnie nie zdziwiło jak po zainstalowaniu tego programu w plikach pojawiły się biblioteki z virtualboxa Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości