Malwarebytes przejmuje BiniSoft
#1
Przeszło bez echa raczej, a to dość spektakularna informacja w kontekście ekspansywnej ostatnio polityki Malwarebytes - 24 maja na ich stronie ukazał się anons o przejęciu niewielkiej rumuńskiej firmy BiniSoft, która jest znana wśród użytkowników od 2010 jako producent małej, ale bardzo sprytnej i skutecznej zapory pod nazwą Windows Firewall Control oraz narzędzia ochrony USB - USB Flash Drives Control. Na stronach obydwu producentów...teraz już jednego...ukazały się informacje o tym fakcie, ale są mało konkretne i mówią raczej o zaproszeniu Alexandru Dicu (autor WFC i właściciel BS) do współpracy i tłumaczą decyzję oczekiwaniami użytkowników produktów Malwarebytes, by oddano do ich rąk narzędzie kontroli połączeń sieciowych
Cytat:“We’ve seen tremendous demand from our customer base for these capabilities,” said Marcin Kleczynski, CEO, Malwarebytes. “With continued increases in cyberthreats, including malware that communicates and coordinates data theft, it is more important than ever for businesses to easily manage their Windows Firewall and establish communication policies to prevent programs from initiating unauthorized outbound connections. With the acquisition of Binisoft, Malwarebytes will provide an all in one solution well beyond having to manage a Firewall through Group Policy Objects or other Microsoft technologies.”

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Póki co nowy właściciel zapewnia o bezpłatnym dalszym rozwoju i wsparciu przejętych produktów...raczej jednak nie za długo. Nie wiadomo więc, jaki będzie los dwóch rumuńskich programów.
Cytat:And not to worry—we will maintain, support, and keep Binisoft products free for everyone in the short term.

   

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
O kurde, więc jest szansa że NVT też kiedyś kupią Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Lepiej nie Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
A czemu? :<
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Bo się skończy jak zawsze - porozwijają troszkę, wchłoną rozwiązania w swoje molochy, a potem porzucą, bo niszowy projekt nie tzraska kasy dla akcjonariuszy , zarządu i innych darmozjadów Tongue
Tak skończył Online Armor, tak skończy CCleaner Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#6
(01.06.2018, 20:42)M'cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bo się skończy jak zawsze - porozwijają troszkę, wchłoną rozwiązania w swoje molochy, a potem porzucą, bo niszowy projekt nie tzraska kasy dla akcjonariuszy , zarządu i innych darmozjadów Tongue
Tak skończył Online Armor, tak skończy CCleaner Wink

I jest rozwiązanie Twojego problemu , a brzmi o no tak : będziesz korzystał ze starszych wersji - jak będziesz chciał Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości