pakiet zabezpieczający
#1
Poszukuje dobrego pakietu zabezpieczającego  pod windows 8.1 home . Komputer służy do przeglądania intensywnego internetu , raz na miesiąc operacji bankowych , gier (steam, orgin , uplay). Mam w tej chwili zainstalowanego bitdefendera internet security , licencja kończy mi się za około 40 dni . Czy zostać przy bitdefenderze czy może wybrać np arcabit internet security.Mam tez pytanie odnośnie przeglądarki , czy potrzeba jakieś dodatkowe wtyczki
Oprócz pakietu zabezpieczającego mam nastepujace programy
hitman pro (wersja darmowa)
malwarebytes
emisoft rescue kit(skaner na żadanie)
comodo essientials
Odpowiedz
#2
Na przeglądarkę najlepsza izolacja polecam Sandboxie. (licencja dożywotnia kupujesz raz i nie bulisz co roku abonamentu)
Adguard jako aplikacja na system albo darmowy ublock jako dodatek do przeglądarki.

Zamiast bitdefendera może zainteresujesz się SecureAPlus który korzysta z kilku silników/baz danych.

Nie wiem na co ci tyle opcjonalnych skanerów.
Malwarebyres zostaw jak masz wersje premium bo ma dobry filtr stron oraz hitman pro jako skanner, resztę możesz wywalić.
Z innych ciekawych skanerów jest Zemana.

Jak chodzi o kontrole aplikacji to fajny jest też NVT Exe radar pro
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Witam, lepiej wspierać polaków Tongue
Wiadomo jakie są rodzaje po między MKS a Arcabitem (MKS ma więcej narzędzi).
Polski producent (MKS i Arcabit) korzysta z cenionego silnika od Bitka + dodają swoje sample.
Jako jedyni mamy najlepszą ochrone bankowości.

Polecam nie korzystać z wielu narzędzi ochronnych które działają w ,,real time,, jako skaner na żądanie emsisoft emergency kit.
Niestety pomiędzy MKS_em a Zemaną jest konflikt Sad
Odpowiedz
#4
Bierz Arcabita lub MKS`a

Bardzo podobne produkty na najwyższym poziomie.
Miałem Arcabita, a teraz sam używam MKS`a i jestem zadowolony.

Co do bankowości to najlepsza przeglądarka ze wszystkich pakietów AV jest w/w produktach Wink
Odpowiedz
#5
Ja bym wziął darmowego CIS + Malwarbytes Free na żądanie od czasu do czasu.
CIS ma bardzo wysoką wykrywalność + piaskownicę.


Edit: Masz w dziale Konkursy promocję na Bitdefendera na 180 dni. Bierz puki gorąca.
Odpowiedz
#6
Cytat:CIS ma bardzo wysoką wykrywalność* + piaskownicę.


* Chodziło Ci o wykrywalność włamań sieciowych Grin
Odpowiedz
#7
(28.05.2018, 21:07)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:CIS ma bardzo wysoką wykrywalność* + piaskownicę.


* Chodziło Ci o wykrywalność włamań sieciowych Grin

 Nah. Chodziło mi o antywirusa. Podciągnęli się.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 
4:47 jest wynik 96% na próbkach dość świeżych.

I ostatnio AV test też ładnie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak, wiem że takie testy są mało warte, nie mniej to jedyny chyba sposób, żeby się przekonać o skuteczności.
Odpowiedz
#8
Przecież wiem (mała ironia Smile) O to w końcu ...
Odpowiedz
#9
(29.05.2018, 07:28)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przecież wiem (mała ironia Smile) O to w końcu ...

Pewnie w Bitku czytają nasze forum i wiedzą o Comodo bo walą darmowymi licencjami na lewo i prawo :-)
Odpowiedz
#10
Napiszę to tak.

Zależy jak bardzo świadomym użytkownikiem jest kolega piszący o poradę w doborze pakietu i czego oczekuje Np. większej automatyzacji czy może woli sam sobie wszystko grzebać, ustawiać i dostosowywać pod siebie.

Jeśli wolisz to pierwsze to śmiało Arcabit lub MKS a no dla tego że skuteczność na najwyższym poziomie, a przy okazji rodzimy produkt -  myślę że warto to wspierać.

Jeśli wolisz to drugie to: Comodo IS, Eset IS, Spyshelter Firewall, Sandboxie i securea plus

Osobiście z drugiego pakietu brałbym Spyshelter Firewall i secureaplus lub Sandboxie i secureaplus
Odpowiedz
#11
Ma licencje na Bitka za free to nie ma sensu chyba kupować czegokolwiek...
Odpowiedz
#12
No jeżeli tylko się na niego zdecyduje to jak najbardziej...
Odpowiedz
#13
na razie testuje mks przez miesiąc , a później zobaczę . mam pytanko czy do opery są jakieś ciekawe wtyczki związane z bezpieczeństwem . Drugie pytanie co warto powyłączać w windows 10 ,żeby microsoft nie śledził nas
Odpowiedz
#14
(31.05.2018, 08:05)nestif napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Drugie pytanie co warto powyłączać w windows 10 ,żeby microsoft nie śledził nas

Zmienić system? Grin
Odpowiedz
#15
(31.05.2018, 08:05)nestif napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na razie testuje mks przez miesiąc , a później zobaczę . mam pytanko czy do opery są jakieś ciekawe wtyczki  związane  z bezpieczeństwem . Drugie pytanie co warto powyłączać w windows 10 ,żeby microsoft  nie śledził nas

Moim zdaniem dobrze robisz Wink

Co do śledzenia przez windows to chyba najlepiej wyłączyć kompa z gniazdka to nie będzie śledzić wcale Grin
A tak na serio to całkowicie nie da się tego zrobić a z drugiej strony nawet nie warto...
Jeśli już to możesz użyć np. programów firm zewnętrznych typu O& Shut Up 10.

Natomiast gdy masz wersję systemu PRO to możesz wejść w group policy, poniżej masz linka ze szczegółami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Osobiście to polecam mimo wszystko przejść z windowsa 8.1 na 10
Odpowiedz
#16
Zanim zaczniesz walczyć z telemetrią w systemie zrób sobie kopie systemu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Teraz kiedy już masz kopie tylko na poważnie bo z tymi sztuczkami to czasem różnie bywa.
Dla buildu 1709

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dla 1803

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko z tymi skryptami to ostrożnie bo cześć wprowadzonych zmian nie można cofnąć i jedynie to tylko przywrócenie z kopi systemu.
A takie pewne rozwiązanie to polecam

OOSU10 - zapisać kopie ustawień domyślnych w piliku i potem można zmienić wedle uznać
Spybot Anti-Beacon - Po za wyłączeniem usług jak w przypadku OOSU10 daoje jeszcze liste blokowanych domen w pliku hosts gdzie windows wysyła telemetrie,

Uwaga na Destroy Windows Spying - ostatnio go testowałem na nowym buildzie i wygląda jak by nie był na niego gotowy i sporo namieszał w systemie, m.in miałem problemy z ze zmianą domyślnych programów itp przed jego zastosowaniem wszystko działało prawidłowo.

Do optymalizacji usług możesz śmiało zastosować

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No i przede wszystkim FIREWALL jak coś jeszcze w systemie pozostało to możesz zablokować wszystkie połączenia wychodzące/przychodzące i ręcznie ustawić dodać dla wybranych programów i gier.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#17
Quassar dobrze radzi by w przypadku programów zewnętrznych zabezpieczyć się kopią systemu.
Także z niektórymi trzeba uważać Wink

Co do zwiększenia bezpieczeństwa systemu warto byś wyłączył Windows Script Hosts (w edytorze rejestru), SMBv1 oraz power shell.(włącz lub wyłącz funkcje windows)

Do przeglądarki dobrze mieć rozszerzenia typu ubock origin oraz coś co zwiększy Twoja prywatność np. privacy badger lub privacy possum.
Dużo ludzi używa jeszcze https everywhere uMatrix.
Odpowiedz
#18
(31.05.2018, 18:33)Konrad napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do zwiększenia bezpieczeństwa systemu warto byś wyłączył Windows Script Hosts (w edytorze rejestru), SMBv1 oraz power shell.(włącz lub wyłącz funkcje windows)

(20.12.2017, 19:10)Cascudo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy szkodliwe skrypty zadziałają jak mam wyłączony wscript, powershell oraz nie mam Javy?

Na pewno jest w stanie ograniczyć działalność złowrogiego oprogramowania ale nie do końca. Zawsze mogą użyć trojana zdalnego dostępu (RAT) kopii PowerShell.exe 
A następnie uruchomić go bezpośrednio, unikając ograniczeń uprawnień z rezydentnym PowerShell

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
Dopiszę się.

@nestif, pamiętaj, że:

1) Tutaj niektórzy popadają w lekką paranoję, zabezpieczając swoje kompy jak orle gniazdo... pamiętaj, że takie coś trzeba nie tylko zainstalować, ale też umieć skonfigurować, używać, a przy Win10 także co pół roku rekonfigurować Wink
2) Jak pisał Lem, w każdym, nawet najinteligentniejszym środowisku będą występowały pewne mody i trendy... bierz to pod uwagę, jak patrzysz, co proponują koledzy powyżej.

Co do Twojego zapytania zabrakło informacji:
- czy pakiet ma być lekki, czy może 'zamulać kompa';
- jak bardzo jesteś zaawansowany i jak skomplikowany w obsłudze zestaw softu jesteś w stanie przyjąć.

Uwagi co do konkretnych programów:
- Bitek to firma z renomą, jeżeli chodzi o same wykrywanie wirusów to porównaj ostatnie wyniki AV Comparatives, albo poszukaj recenzji na AVLab Wink Jeżeli chodzi o samą wykrywalność wirusów, to się zmienia jak w kalejdoskopie, i dla kogoś kto chce zainstalować żeby działało i nie zmieniać co kilka miesięcy, nie będzie dużej różnicy między różnymi czołowymi markami.

-Wtyczki. Dla mnie podstawą jest uBlock Origin z porządnie ustawionymi filtrami - lista Polska, + okolo 3/4 list standardowych jest u mnie obecnie włączone Wink Dla paranoików prywatności dodatkowo Canvas Blocker, a dla cierpliwych jeszcze uMatrix. Podstawa to patrzyć, na co się klika i nie ściągać/uruchamiać niezaufanych plików Smile

- Wymieniłeś dodatkowe programy. Zobacz, czy ich funkcje się nie pokrywają, źle konfigurując zestaw możesz sprawić, że będą sobie wchodziły w kompetencje spowalniając system, a może prowadzac nawet do niestabilności w działaniu.

-piszesz, że masz Malwarebytes. Które Malwarebytes. Wydali kilka programów, proszę, bądź precyzyjny Smile

-Śledzenie przez Windowsa - blokuj, ale dla kompletności zablokuj też śledzenie przez smartfon, smarturządzenia czy głupie strony internetowe. Wpadanie w paranoję antyM$ nie ma sensu, o ile nie dbasz o prywatność ogólnie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tyle firm było uczciwych przyznać, że śledzi twoje ruchy na stronach internetowych. Ile robi to pokątnie... Wink

A co do konkretów - odsyłam do pana Noela, który blokuje niechciane funkcje Win10 z uporem maniaka (tylko po angielsku):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli szukasz jednak rozwiązania typu odpal i zapomnij, to na Win10 narzędzie pokroju O&O Shutup10 będzie ok. Na Win 8.1 Możesz wyrzucić te kilka aktualizacji z telemetrią i je ukryć (podałbym link do tematu na MSFN, ale strona coś nie bangla o.O).

Quassar słusznie wspomniał o kopii zapasowej danych. Ja ściągnąłem jeden z darmowych programów i regularnie robię kopię zapasową SSD i HDD na przenośny dysk. Jeżeli nie trzymasz wielu wrażliwych danych, to nawet dedykowany pendrajw na kopie wrażliwych dokumentów nie jest głupi. Gry i programy idzie przeinstalować...

Co do ogólników - Wyłącz autoodtwarzanie w systemie, odinstaluj flasha i Silverlighta jak nie korzystasz. Upewnij się, że masz ustawione punkty przywracania systemu. Aktualizuj system regularnie.

Dużo tego, ale jeżeli coś jest jeszcze niejasne, pisz śmiało Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#20
zdecydowałem się na bitdefendera jednak plus te skanery odpalane bez instalacji + trochę po konfigurowałem windows 10 . Na koniec dodam ,ze zabezpieczyłem operę przeciw reklamom
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości