0x80070035 Win 10 1803
#1
Dobry wieczór wszystkim Smile

U mojego klienta dziś MS radośnie wgrał najnowszą wersję swego produktu w efekcie komputery nie chcą się połączyć przez sieć lan, wywalają błąd adresu. Przetrwał serwer który ma opóźnione aktualizacje.

Błąd to tak jak w opisie: 0x80070035

Próbowałem:
Reset usług, dodanie smb1, zmiana adresacji i brak pozytywów..

Ma ktoś jakiś pomysł lub słyszał o rozwiązaniu?
Odpowiedz
#2
Sprawdzałeś czy po włączeniu NetBIOS w usługach czy też w właściwościach IPv4 zaczyna działać czy nie ?
Odpowiedz
#3
Sprawdzałem, brak reakcji.
Ogółem problem dotyczy tylko tej aktualki kwietniowej. Starsze wersje 10 działają, dodatkowo z nowszej można się połączyć z starszą. Ale z nowszej na nowszą - problem.
Odpowiedz
#4
Po adresie ip to samo ?

Edit: Usługa TCP/IP NetBIOS Helper działa ? Lub jest ustawiona na automat ?
Odpowiedz
#5
Automatycznie ustawiłem, adres ip to samo. Z tego co czytam na necie sporo ludzi ma ten problem.
Odpowiedz
#6
Może spróbuj:
Panel sterowania --> Programy --> Włącz lub Wyłącz funkcje systemu Windows --> Obsługa udostępniania plików SMB 1.0/CIFS i zaznacz Klient i Serwer SMB 1.0/CIFS. Daj OK i zrób restart kompa.
Odpowiedz
#7
Próbowałem, nie ma tej funkcji w 1803, ale dodałem ją poprzez powershell i brak rezultatu.
Odpowiedz
#8
Dziwne, bo u mnie jest. Musiałem to aktywować, bo nie mogłem połączyć się z NAS po aktualizacji do 1803. Inne metody vide aktywowanie SMB 1.0 i deaktywowanie SMB 2 i 3 lub odwrotnie z wiersza poleceń nie dawały nic.
Odpowiedz
#9
Na AskWoody było... Błąd z jedną z aktualizacji, Windows gubi statycznie nadane adresy IP. to twój przypadek?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#10
Problem się pojawił dopiero przy wgraniu tej aktualizacji "kwietniowej" więc ciort wie.

Ale z drugiej strony z starszymi wersjami systemu się łączy bez problemu. Problem jest tylko przy nowej.
Odpowiedz
#11
rogacz, pobierz program: complete repair internet 5
I ostatnia opcja by zarejestrować raz jeszcze klientów w serwerze wins.
Odpowiedz
#12
Masz gdzieś może instalator? bo na oficjalnej stronie przerzuca mnie na stronę z opisem.
Odpowiedz
#13

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I prawie na samym dole masz możliwość pobrania portable lub instalacji
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości