Polskie źródło malware do analizy - zapotrzebowanie na usługę
#1
Gdyby temat nie pasował do działu, proszę o przeniesienie.

Chciałem zapytać Czytelników forum, czy uważacie, że coś takiego jak "codzienna kolekcja wirusów do pobrania" (oczywiście do celów edukacyjnych i nauki analizy) mogłaby się przydać?

Osoby, które szukają usługi dostępu do próbek złośliwego oprogramowania, wiedzą gdzie szukać - są od tego różne zagraniczne strony internetowe lub fora. Jest tego naprawdę dużo. Jedne z nich są darmowe, inne płatne - mniej lub bardziej przydatne. Wirusy są udostępniane przez API lub jako ZIP. Ale nie ma to znaczenia.

Pytam w kontekście naszych honeypotów, które "zbierają" malware, które będą nam służyć do automatycznych testów produktów ochronnych (załączam naszą aktualną lokalizację honeypotów na marzec 2018).

Jeśli mogę to tak określić, taka baza malware mogłaby być udostępniona dla wszystkich z dostępem pełnym lub z dostępem limitowanym.

Oprócz tego, że dostęp do takiej bazy muszą mieć producenci po testach (nie wcześniej, to chyba oczywiste), to czy wśród użytkowników tego forum są osoby, które spojrzą na zapotrzebowanie takiej usługi w Polsce obiektywnym okiem? Oprócz użytkowników, czy jakieś firmy (coś pokroju "CERT-ów") mogłyby wykorzystać takie informacje do własnej działalności?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Cytat:Chciałem zapytać Czytelników forum, czy uważacie, że coś takiego jak "codzienna kolekcja wirusów do pobrania" (oczywiście do celów edukacyjnych i nauki analizy) mogłaby się przydać?

Taki dział mamy u nas na forum Smile -->> 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, może  nie codziennie ale to i tak dobrze Grin
Odpowiedz
#3
(09.04.2018, 20:48)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:Chciałem zapytać Czytelników forum, czy uważacie, że coś takiego jak "codzienna kolekcja wirusów do pobrania" (oczywiście do celów edukacyjnych i nauki analizy) mogłaby się przydać?

Taki dział mamy u nas na forum Smile -->> 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, może  nie codziennie ale to i tak dobrze Grin

Kompletnie nie o to mi chodziło. Nie zrozumiałeś pytania.
Odpowiedz
#4
My jesteśmy forum wymarłe i nikomu nie chce się w to angażować. Nikt nie robi video testów, prac badawczych ani żadnych innych przedsięwzięć. Znajdź inną publikę, my już jesteśmy chyba stare wygi dla towarzystwa.


Uważaj tylko z tym kolekcjonowaniem wirusów, na wykopie jest znalezisko pt. „Mój chłopak robi antywirusa, kolekcjonuje wirusy i uważa że sprzeda je za setki tysięcy złotych”. Między wierszami „chłopak mnie zaniedbuje” Cool

Ciekawe kto od nas, bo ja mam jedno podejrzenie Wink
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Tajny Współpracownik

Temat stary jak świat, ja też wiem o kogo chodzi w 100%

adrian.sc

Myślę że pomysł dobry, mało mamy takich usług. Co do pobierania malware (w celach badawczych). Myślę że rejestracja by wystarczyła (ewentualnie złożenie wniosku).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości