Poczta w domienie outlook.com - problemy
#1
Dawno nie było tematu w związku z tą usługą pocztową, bo chyba nie bardzo było na co narzekać. Teraz jest, bo od jakiegoś czasu MS testował nowy wygląd i możliwości skrzynki/usługi, co było dobrowolną decyzją użytkownika. Całkiem niedawno nowości weszły "na stan" z automatu i zaczęły się...przynajmniej u mnie problemy
- poczta jest teraz niestabilna i wkurzająca podczas korzystania
- widok co jakiś czas się odświeża, ale robi to zbyt często, długo i z błędami...
- więc wiadomości przeczytane wciąż pozostają nieprzeczytane, a samodzielne ich znakowanie czasem zostaje samoczynnie odwrócone
- czcionki i układ strony wczytują się powoli i treść wiadomości "lata" po ekranie w dół i w górę
- strona potrafi się nagle wyłączyć i pokazuje się całostronicowy komunikat o błędzie z informacją, że należy stronę odświeżyć
- próba zgłoszenia i opisania tych błędów też wygenerowała błąd...
Ręce opadły, bo nieznalazłem sposobu, żeby przywrócić stan skrzynki sprzed zmiany...ktoś wie, czy i ewentualnie jak to można zrobić?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Wkurzająca to ona była już od pewnego czasu...dla mnie..jak dla mnie

eM Client i po sprawie Smile
Odpowiedz
#3
kiedyś miałem problemy z dochodzeniem email na outlook.com, dostałem informację od MS, że zbyt duża skrzynka odbiorcza (masa emaili z załącznikami etc) to powoduje. Po prostu MS celowo włącza czasowe braki usługi w celu zabezpieczaniu przed spamem, jak również w celu zachęcenia do wykupienia usługi łatnej. Dostałem informację, że do trzymania emaili jest folder archiwum. Odkąd przeniosłem całą zawartość skrzynki odbiorczej do archiwum problemy minęły.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Mnie rozwaliło to, że w tym nowym wyglądzie podczas próby wpisania literki "ś" np. temacie czy treści.. wysyłało maila.
Ot, taki skrót - u mnie skróty były ustawione domyślnie i z tego co pamiętam zgodnie z programem Outlook. Zgłaszałem im, nic nie zrobiono, olałem ich pocztę.
Odpowiedz
#5
Pewnie zadziała płynnie wersja przeglądarkowa... w Edge'u Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#6
@korbennn
eM Client wywala mi się podczas instalacji, ale co sądzisz...sądzicie...o Thunderbird? tak z 10 lat temu miałem go na XP i jak pamiętam było raczej OK. Teraz też zainstalowałem na próbę i jakoś szybko mi się wszystko na nim poukładało, ale możliwe, że są jakieś dziwne rzeczy, o których nie wiem (?)
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Był moment, że Mozilla miała zarzucić Thunderbirda, ale jakoś od połowy zeszłego roku zmienili plany i postanowiono zintensyfikować plany nad jego nowymi wydaniami. Wiele funkcji w zeszłym roku trafiło do wersji beta, także w tym roku należy się spodziewać zupełnie odświeżonych i zaopatrzonych w nowości wydań. Niemniej wobec braku na moim lapku outlooka w mojej opinii najlepszym i najładniejszym klientem pocztowym pozostaje eM Client (klient poczty dla estetów). Smile
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#8
Oj tam Zeno...ja lubię ładne rzeczy i specjalnie ten aspekt podkreślasz w przypadku eM Client...jakby złośliwie nieco? Tongue Niestety ten klient nie jest moim klientem...ehhh...co wprawia mnie w jeszcze większą frustrację Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Uśmiecham się tylko Smile, a poza tym eM Client (mam i korzystam) urzeka mnie wyważonym połączeniem stylistyki i funkcjonalności. Rzadko jestem przekonany o wyższości jednego programu w danej kategorii nad innymi. W tym przypadku jednak jestem, choć jak to zwykle z wyborami bywa - jest to wybór subiektywny.
Wcześniej korzystałem z Mailbirda i  był ok.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#10
Mam Thunderbirda na 2 kompach, od tego na jednym z ProtonMail Bridge i działa bez tragedii.

Jako, że na poczcie WP (dziadostwo, ale po latach nie da się tak się odciąć - za dużo kont jeszcze gdzieś wisi w sieci podpiętych pod to konto) dostaję mnóstwo spamu, to łatwe zarządzanie tym w TB mi bardzo pomaga Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#11
Używajcie The Bata. +10 do bycia nerdem
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#12
Dobra...teraz pytanie "how to?..." - udało mi się w końcu jakoś zainstalować (nie wiem, co się zmieniło) eMC oraz dla porównania TB...ten drugi chyba jednak bardziej mi leży, choć surowy jak jajo prosto od kury...w obydwu jednak przypadkach kliknięcie linku we wiadomości uruchamia przeglądarkę IE, która u mnie jest "nieczynna". Jak/gdzie ustawić Firefoxa jako domyślną przeglądarkę dla obydwu klientów?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
W eM Client w opcjach nie ma możliwości zmiany takiego ustawienia - linki są otwierane w domyślnej przeglądarce systemu. Ustaw w systemie domyślną przeglądarkę jako FF i powinno być ok.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#14
(10.04.2018, 12:38)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ustaw w systemie domyślną przeglądarkę jako FF i powinno być ok.

No właśnie...to powinno mi przyjść na samym początku...teraz jest ustawione i TB działa prawidłowo.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości