Jak przenieść zainstalowany program na inny system?
#1
Cześć wszystkim, 
A więc tak:
Chcę na starszym komputerze zastąpić Win7 na Win10, na partycji E jest zainstalowana Fifa14, brat chciałby dalej w nią grać pomimo formatu całego dysku. 
Da się przenieść zainstalowaną grę na nowy system? Nie mamy juz do tego płyty, minęło już kilka lat. 
Jakieś wpisy w rejestrze oprócz plików? 

Jeśli nie da rady, to trudno, ale może jest tu ktoś, kto wytłumaczy jak to wszystko działa i czy istnieje taka możliwość.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
kurde z grami jak i wszelkimi aplikacji to różnie bywa...

Co gra/aplikacja to inaczej napisana gdzie indziej wgrywa dane, integruje w system i może wymagać innych bibliotek systemowych.
I nawet jak byś zainstalował na nowszym systemie to może nie działać prawidłowo. lub też w ogóle.

Kolejny problem że masz gre zainstalowaną i nie masz możliwości powtórnej instalacji.
Można by spróbować ją przekopiować na żyda ale nie wiadomo jakich bibliotek / sterowników dana gra wymaga.
Podczas instalowania danej gry instalator tworzy niezbędne wpisy w dokumentach systemowych i rejestrze gdzie są zapisywane ustawienia które też są istotne i bez nich gra może też nie prawidłowo działać lub w ogóle.

Najczęściej to gra wymaga sterowników czyli Nvidia lub Radeon oraz Direct X i często wgrywa jakiegoś Microsoft Visual C+
a jest ich sporo od 2008/2010/2013/2015/2017 z podziałem na 32 i 64 bitową wersje systemu.

Można by zrobić paczkę portable z gry ale to musiał być mieć płytę instalacyjną i użyć programy VMware Workstation oraz użyć programiku ThinApp do zrobienia własnej paczki instalacyjnej.


P.S. pamiętaj zanim zaczniesz robić format zrób sobie kopie zapasową Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Może coś z tych linków?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Nie prościej będzie o ile masz oryginalną grę wgrać pirata na nowym komputerze?
Odpowiedz
#5
Chodzi pewnie o zapisany stan gry...nowa instalacja to nowa nowa rozgrywka Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Nie znam Fify14, ale może warto by było zrobić dział poświęcony odzyskiwaniu save'ów z różnych gier.
Odpowiedz
#7
Dział? To my forum gejmerskie jesteśmy?!
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#8
O ile nie jesteś synchronizowany z serwerami, sejwy pewnie da radę przenieść, ale o to lepiej poszperać na forum poświęconym grom EA.

Jeżeli jednak chodzi o przeniesienie całej gry na nowo zainstalowany system, jeżeli to był oryginał, to raczej nie. Metoda kopiego-pasty niewiele da, bo EA to złowieszcza korporacja i pewnie nieźle zablokowali grę. Próba ręcznego ogarnięcia tematu... to już prościej ściągnąć cracka.

Prawdopodobnie jedyny legalny sposób, żeby na nowym systemie zadziałało, to kupić używkę... Ale znowu, EA to złe korpo, i po około 2 latach robią wszystko, żeby ubić grę, i wcisnąć na siłę nowszą wersję Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#9
(19.03.2018, 17:35)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dział? To my forum gejmerskie jesteśmy?!
A od kiedy to przenoszenie zainstalowanej aplikacji, a dokładniej gry i dyskusja o save'ach leży w temacie tego forum? A jednak już kolejny forumowicz się głowi co może doradzić.
Może temat już dawno powinien powędrować do kosza?
Odpowiedz
#10
Czym innym jest tworzenie nowego działu od stworzenia jednego tematu w dziale Windows - w sytuacji całkiem logicznej, bo od Visty w górę kompatybilne gry zapisują stany gier w jednym miejscu. W czasach XP to była wolna amerykanka, albo moje dokumenty albo folder instalacyjny gry. Albo zupełnie inne miejsce.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#11
TW niestety ale sporo gier nadal robi swoje i co gra to inna historia :/
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
A Games for Windows Live umarło i na prawdę nikt nie tęskni...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#13
(21.03.2018, 00:12)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czym innym jest tworzenie nowego działu od stworzenia jednego tematu w dziale Windows - w sytuacji całkiem logicznej, bo od Visty w górę kompatybilne gry zapisują stany gier w jednym miejscu. W czasach XP to była wolna amerykanka, albo moje dokumenty albo folder instalacyjny gry. Albo zupełnie inne miejsce.

Masz rację, ale tak prywatnie - przeszkadzałby Ci taki dział gdyby powstał?

(23.03.2018, 20:56)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A Games for Windows Live umarło i na prawdę nikt nie tęskni...

Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze do niedawna wciąż można było instalować gry zabezpieczane przez G4W(L) i z nich normalnie korzystać, niekoniecznie w trybie Live.
Natomiast informacja o wyjściu z G4WL miała też swoje zalety, bo nagle te gry można było ponownie aktywować tymi samymi kluczami na platformie Steam. Jak ktoś był obrotny to teoretycznie mógł się pokusić o odsprzedanie gry.
Odpowiedz
#14
(09.05.2018, 09:46)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Masz rację, ale tak prywatnie - przeszkadzałby Ci taki dział gdyby powstał?
Jakby powstał, pewnie nie - ale i tak nie dość że jesteśmy mocno ukierunkowanym forum, to jeszcze mało popularnym.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości