Hotspot Shield, PureVPN i Zenmate zaliczają wyciek danych
#1
Rzecz dotyczy trzech znanych dostawców usług typu VPN - Hotspot Shield, PureVPN i Zenmate - a dokładniej oferowanego przez nich dodatku do Chrome. Wyciek danych w postaci rzeczywistego adresu IP nie dotyczył aplikacji tych producentów na komputery i urządzenia mobilne...właściwie można dodać stwierdzenie "póki co".
Obszerne informacje, które były i dla mnie źródłem na AVLab, skąd cytat jeszcze
Cytat:Hotspot Shield, PureVPN i Zenmate — jeżeli korzystacie z usług VPN tych dostawców, to musicie wiedzieć, że każdy mógł poznać prawdziwy adres IP i waszą lokalizację. Wszystkie wrogie wam organizacje, rządy państw lub osoby fizyczne mogły zidentyfikować adres IP sieci, do której byliście wpięci. Jeżeli nie jesteście na cenzurowanym[url=https://avlab.pl/pl/ocenzurowany-internet-na-mapie][/url], a usługi VPN używacie do omijania blokowanych zasobów internetowych, czy chociażby szyfrowania połączenia pomiędzy siecią firmową / domową a urządzeniem w innej lokalizacji, to znaczenie poniższych luk możecie traktować z pewną dozą dystansu, ciągle trzymając rękę na pulsie. Problem dla Hotspot Shield został już załatany, co nie oznacza, że nic się nie stało. PureVPN i Zenmate zaliczają większą wpadkę.
(...)
Użytkownicy HotSpot Shield mają najłatwiej. Właściwie nic już nie muszą robić. W ich przypadku luki zostały załatane, a rozszerzenie do Chrome zostało już zaktualizowane. Podkreślamy raz jeszcze, że luki nie dotyczyły aplikacji dla smartfonów i komputerów.

Klienci PureVPN i Zenmate są w znaczenie gorszej sytuacji. Nie dość, że informacje techniczne nie są znane, to również nie wiadomo, czy problemy dotyczą wyłącznie rozszerzeń do przeglądarek (a to jest pewne jak amen w pacierzu), czy dodatkowo aplikacji dla różnych systemów operacyjnych. Na obecną chwilę odradzamy korzystania z usług VPN tych dostawców, jeżeli boicie się, że ktoś pozna wasz prawdziwy adres IP. Badacze z portalu vpnMentor, którzy wykryli wszystkie podatności, rekomendują, aby zwrócić się do dostawcy z żądaniem natychmiastowego naprawienia zgłoszonych błędów bezpieczeństwa.
Źródło
https://avlab.pl/pl/uwaga-na-te-uslugi-v...ytkownikow
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości