AMD i Ryzen też mają błąd ;)
#1
Intel się modlił, modlił i wymodlił Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Obrazek: Artboard-1.png]
Odpowiedz
#2
(13.03.2018, 18:56)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Intel się modlił, modlił i wymodlił Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Obrazek: Artboard-1.png]

Zwykła manipulacja.
Wymagany fizyczny dostęp i prawa admina. To co tam zostaje do "hackowania"?
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#3
My wiemy że manipulacja, a czy zwykły Kowalski zrozumie to? Smile
Odpowiedz
#4
Oj nie , mój AMD ... Grin
Odpowiedz
#5
Pytanie kto grał ostatnio na giełdzie na spadki cen AMD?
Odpowiedz
#6
(13.03.2018, 18:56)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Intel się modlił, modlił i wymodlił

Albo raczej ładnie sypnął.
Na tyle ładnie aby jakaś firma się skompromitowała takim materiałem
Odpowiedz
#7
Ludzie na paru stronach to rozgryźli kto z kim powiązany i ogólnie niezłe jaja. Trzeba poczekać na odpowiedź AMD, ale jeśli to firma od spekulacji na giełdzie to brzydkie zagranie i oby im dokopali.

Zbytnio się nie znam, ale wymaganie admina, modyfikacja biosu to nie wiem czy nawet Intel jest bezpieczny.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
(14.03.2018, 18:13)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(13.03.2018, 18:56)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Intel się modlił, modlił i wymodlił

Albo raczej ładnie sypnął.
Na tyle ładnie aby jakaś firma się skompromitowała takim materiałem
Pytanie czy Intel byłby tak głupi, by tak ryzykować. Bo jeśli okaże się, że to Intel sponsorował to będzie działało wśród użytkowników to tylko przeciwko Intelowi + dodatkowy argument w wytoczonych procesach przeciwko Intelowi.

Z drugiej strony domena cts-labs.com była zarejestrowana w okolicach czerwca 2017. Wtedy podatności były znane dosyć wąskiemu gronu, ale większemu niż tylko Intel. Już być może wtedy ktoś stwierdził, że na sianiu FUDu można zarobić.
Odpowiedz
#9
Domena wskazuje raczej na chęć dogryzienia AMD niż na poważną publikację naukową. Coś w stylu „a uwas biją murzynów”.

Intel zawsze będzie się starał, żeby w AMD też się coś sypało gdy u niego coś jest nie tak.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#10
AMD wydało łatki. Co ciekawe, według zapewnień inżynierów firmy, nie powodują spadku wydajności.

Sytuacja sugeruje, że „ktoś” dostał „zlecenie” na odstrzelenie AMD. I chyba nie udało się, bo sprawa jest dużo mniej medialna od sprawy Intela i dodatkowo nie powoduje tak nieprzyjemnych skutków jak w konkurencyjnych procesorach.

Naprawdę, Intel znowu zachowuje się bardzo żenująco.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#11
Albo AMD wydało zlecenie same na siebie, żeby pokazać, że ktoś ich atakuje, a Intel to zło, bo na pewno oni za tym stoją Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#12
Intel ma problem i zachowuje się jak każdy przedsiębiorca, któremu chcą się dobrać do kieszeni. Wymiana procesorów u klientów na pozbawione wad to byłyby dla Intela gigantyczne straty. Dodatkowo o wymianę mogliby się również drogą sądową starać klienci z procesorami już po gwarancji gdyż jest to totalnie "wada produkcyjna" istniejąca już w momencie sprzedaży. Pewnie małe szanse, jednak dla pewnej grupy klientów szanse te mogłyby wzrosnąć bo niezaprzeczalne jest, że Intel był oficjalnie świadomy błędów w swoich procesorach przynajmniej już 1,5 roku temu. Oczywiście batalie sądowe się dłużą i tutaj Intel ma mocne zaplecze prawnicze więc pewnie mało kto na to się zdecyduje. Może jakiś pozew zbiorowy w Stanach czy coś.
Tak czy siak, Intel stara się marginalizować powagę tego błędu, ewentualnie udowadniać, że można to załatać w 100% programowo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości