TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją!
#61
To, że M$ chce ich kupić nie oznacza, że będą kontynuować ich działalność. może zechcą po prostu wdrożyć ich oprogramowanie czy "big data" do swoich machin, a może przejąć doświadczone zespoły licząc na niską cenę z powodu medialnej niechęci i politycznych akcji.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#62
Tu nieco aktualizacji...walka trwa Smile
https://antyweb.pl/przejecie-tiktok-prze...o-giganta/

Niemniej bez względu na jej wynik niektóre amerykańskie firmy już wydają wewnętrzne komunikaty...zalecenia...zarządzenia...na temat szkodliwości tej aplikacji i konieczności jej odinstalowania.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#63
Komentarz obrazkowy    
Odpowiedz
#64
No tak...to fakt, że w tym całym zamieszaniu wyraźnie wyczuwalna jest mentalność Kalego Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#65
A już ciężko znaleźć jakieś normalne portale społecznościowe albo fajne szybo upadają albo robią sie toksyczne aby kase chapać z plebsu...
Fora są mało popularne ale zwykle tam najwięcej jest ładu i składu...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#66
No coś w tym jest...ludzie wiąz potrzebują informacji dla siebie i garną się do takich źródeł jak fora na przykład...ale zapominają zbyt często, że jest coś takiego, jak zwykłe dobre wychowanie i zasady komunikowania się z innymi. Niestety nie działa tylko hasło "daj".

OK...mamy kolejnych mniej i bardziej potencjalnych nabywców lub przyszłych partnerów, bo zasady fuzji są różne.
Tu mamy Twittera
https://www.wsj.com/articles/twitter-tik...9?mod=e2tw
a tu spekulacje związane z Netfilxem
https://www.cnbc.com/2020/08/09/why-netf...-deal.html

--------------------------
edit:
TikTok zamierza się bronić i złożyć pozew przeciwko administracji D. Trumpa...więcej tu
https://www.cyberdefence24.pl/tiktok-zlo...emu-domowi
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#67
Sporo zamieszania wokół TikToka na dalekim wschodzie...
tu oskarżenia o cenzurowanie treści w Indonezji
https://www.cyberdefence24.pl/wlasciciel...-indonezji
a tu mało spodziewany ruch ze strony Indii, w których aplikacja została przecież zakazana jakiś czas temu

Cytat:ByteDance, chiński właściciel TikToka, prowadzi negocjacje w sprawie możliwej inwestycji w popularną aplikację ze strony największego indyjskiego konglomeratu Reliance Industries.

Podjęte pod koniec lipca rozmowy między Reliance a ByteDance pozostają na wstępnym etapie, a decyzja co do ewentualnej inwestycji jeszcze nie zapadła - donosi serwis TechCrunch, powołując się na dwie osoby zbliżone do sprawy.

Firmy Reliance, ByteDance ani TikTok nie odpowiedziały na zapytanie agencji Reutera w tej sprawie.
źródło

https://www.cyberdefence24.pl/wlasciciel...lacza-sily

U nas nie cichnie zainteresowanie wokół spekulowanego banowania aplikacji w Polsce

Cytat:Powołując się na doniesienia medialne, zgodnie z którymi resort podległy ministrowi Markowi Zagórskiemu pracuje nad rozwiązaniami mającymi, jak wskazuje grupa posłów Konfederacji, wprowadzenie instrumentów wymuszających na dystrybutorach aplikacji „usuwanie negatywnie ocenionego oprogramowania". Co powoduje, jak wskazują posłowie, że "nasuwają się jednoznaczne wnioski. Pod pretekstem troski o cyberbezpieczeństwo obywateli rząd dąży do delegalizacji serwisu TikTok na terenie Rzeczypospolitej Polskiej”.

Posłowie powołują się na artykuł opublikowany w Wirtualnej Polsce 29 lipca br., o którym pisaliśmy tutaj[url=https://www.cyberdefence24.pl/tiktok-i-aliexpress-dostana-bana-w-polsce-resort-cyfryzacji-to-fake-news][/url]. Jak pisała wtedy Wirtualna Polska rząd planował wprowadzenie przepisów: „Z naszych informacji wynika, że propozycję przepisów, które umożliwią wyrzucenie TikToka z Polski i uderzenie w AliExpress, przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt nowego prawa został rozesłany do Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Konsultacje odbywają się w tajemnicy przed opinią publiczną i pozostałymi resortami” - informował portal. Resort cyfryzacji zaraz po publikacji zaprzeczył tym doniesieniom - początkowo w opublikowanym twicie, a potem w oświadczeniu napisał: „rząd, w tym Ministerstwo Cyfryzacji, NIE pracuje nad przepisami, które miałyby umożliwić zablokowanie jakichkolwiek mediów społecznościowych w Polsce (w tym TikToka), czy też jakichkolwiek serwisów sprzedażowych (w tym AliExpress). To fake news”.
https://www.cyberdefence24.pl/poslowie-k...terenie-rp
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#68
Mark Zuckerberg był w Białym Domu w październiku na kolacji i lobbował rozniecając strach przed TikTokiem, a dokładnie przed tym że ta firma może zagrozić Amerykańskiej pozycji w IT oraz nie podziela wolności ekspresji jaką daje Facebook (sic!).
Facebook’s Mark Zuckerberg stoked Washington’s fears about TikTok

TikTok pozwał administrację Trumpa, ale dodatkowo przeciwko administracji Trumpa jest też w tej sprawie drugi pozew ze strony pracowników.
https://www.scribd.com/document/47352201...and-WeChat

https://reason.com/2020/08/24/mike-godwi...ive-order/
Cytat:"There's nothing unique about TikTok and there are plenty of other apps that gather" the same sort of user information, he says, challenging the idea the data TikTok users give it is particularly threatening to their privacy. "What's the blackmail model for TikTok? Your dance moves? No matter how bad they are, they're not that bad!"

When he would ask TikTok critics about what the actual "threat model" is, many "would look at me like 'isn't it obvious?'" says Godwin. "They would get upset—'why am I even raising these questions about whether the Chinese are somehow using TikTok in a bad way? Of course they are!'"

"So that was troubling," Godwin adds. "I know what moral panics look like; they look kind of like this."
Odpowiedz
#69
Cytat:„Dobrze, że do kodeksu dołączył TikTok - firma preferowana przez młodych użytkowników, którzy są szczególnie narażeni na nadużycia w internecie i nielegalne nawoływanie do nienawiści” - podkreśliła w oświadczeniu unijna komisarz ds. wartości i przejrzystości Viera Jourova.

Działająca od 2016 r. aplikacja należąca do chińskiej firmy ByteDance zyskała ogromną popularność wśród młodszych użytkowników internetu i smartfonów. TikTok - jak pisze AFP - był jednak krytykowany m.in. za niewystarczającą moderację treści. W czerwcu dołączył do unijnego kodeksu dobrych praktyk przeciwko dezinformacji w internecie.

„Dołączenie TikToka do środowiska współpracy, w którym firmy IT współpracują z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i władzami publicznymi, aby skuteczniej zwalczać mowę nienawiści w internecie to pozytywny krok” - zaznaczyła Jourova. Wyraziła zarazem nadzieję, że TikTok będzie dochowywać nie tylko zasad kodeksu, ale „także w pełni przestrzegać prawa europejskiego, działając na terenie Europy”.
https://www.cyberdefence24.pl/tiktok-dol...nienawisci


No i niby dobrze, bo to oczekiwane posunięcie, ale z drugiej strony wciąż brak kontroli nad naprawdę szkodliwymi treściami, które się tam czasem pojawiają

Cytat:TikTok walczy z rozpowszechnianiem nagrania przedstawiającego samobójstwo, które na platformie pojawiło się w ciągu minionego weekendu. Mimo wysiłków administracji serwisu użytkownicy wciąż donoszą o pojawianiu się kopii wideo - podaje serwis Gizmodo.
[url=https://www.cyberdefence24.pl/tiktok-dolaczyl-do-europejskiej-koalicji-przeciwko-mowie-nienawisci][/url]
W ocenie serwisu problemy platformy poddają w wątpliwość skuteczność deklarowanych działań w zakresie moderacji treści.
Rzecznik TikToka w rozmowie z magazynem "Forbes" potwierdził, że materiał przedstawiający samobójstwo pojawia się na platformie od niedzielnego wieczora. Film oryginalnie był transmitowany na Facebooku, co potwierdzili przedstawiciele tego koncernu, dodając, że klip po raz pierwszy pojawił się tam miesiąc temu.
Materiał narusza wytyczne dotyczące społeczności TikToka. Firma podjęła działania zmierzające do jego usunięcia z platformy, opierające się w dużej mierze na zastosowaniu moderacji wspieranej przez algorytmy - pisze Gizmodo. Działają one w sposób zbliżony do sztucznej inteligencji Facebooka i Twittera, która w serwisach tych również odpowiedzialna jest za wyłapywanie nieregulaminowych treści.
https://www.cyberdefence24.pl/problemy-t...-materialu
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#70
Deadline zbliża się bez litości, a sytuacja wcale sie nie wyjaśnia...wręcz komplikuje się.

Cytat:ByteDance nie sprzeda TikToka Microsoftowi – poinformowała amerykańska firma na swojej stronie internetowej. Według amerykańskich mediów TikTok zostanie jednak w Stanach Zjednoczonych, a udziały wykupić ma Oracle. Tym informacjom zaprzecza chińska telewizja państwa CGTN, który twierdzi, że żadna z amerykańskich firm nie wykupi TikToka.

15 września br. mija termin możliwej transakcji przejęcia udziałów chińskiej firmy, wyznaczony przez prezydenta Donalda Trumpa. Jeżeli do  niej nie dojdzie, chińska aplikacja zostanie zablokowana w Stanach Zjednoczonyc
W oświadczeniu Microsoftu czytamy, że propozycja amerykańskiego giganta byłaby korzystna dla użytkowników TikToka, jednocześnie pozwalając na ochronę bezpieczeństwa narodowego USA. Amerykańska firma podkreśla, że była w stanie zagwarantować najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności oraz walki z dezinformacją.
https://www.cyberdefence24.pl/microsoft-...pi-tiktoka
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#71
Nie podoba mi sie to że stany chcą wszystko kontrolować tym czasem własnego kraju nie kontrolują kiedy potrzeba...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#72
Oj tam...wszyscy chcą wszystko co możliwe kontrolować, ale jedni robią to bardziej otwarcie, a inni udają, że to ich nie dotyczy Smile
A tu dobre chyba wieści dla aplikacji i jej właścicieli...i będzie teraz amerykański TikTok Disbeliever
Cytat:Amerykańska firma technologiczna Oracle potwierdziła, że chiński koncern ByteDance będący właścicielem TikToka formalnie zaproponował jej, aby stała się „zaufanym partnerem technologicznym” zyskującej na popularności platformy. Celem inicjatywy jest chęć uniknięcia silnych restrykcji ze strony administracji Donalda Trumpa – informuje BBC.

Zdaniem Białego Domu TikTok stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, ponieważ chiński rząd może wykorzystywać platformę dla własnych celów, w tym cyberszpiegostwa. ByteDance stanowczo zaprzecza wszelkim zarzutom stawianym przez Waszyngton. Firma deklaruje, że podjęła nadzwyczajne środki na rzecz ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych użytkowników TikToka w Stanach Zjednoczonych.
https://cyberdefence24.pl/oracle-porozum...propozycje

Tymczasem konkurencja nie śpi i mamy kolejny projekt, który będzie akceptowalny m.in. w krajach, w których TikTok zakazano
Cytat:YouTube zapowiedział, że zamierza rozpocząć w Indiach testy wersji beta serwisu YouTube Shorts. Nowa platforma ma konkurować z TikTokiem i podobnie jak on umożliwiać użytkownikom publikowanie krótkich, kilkunastosekundowych filmów.


YouTube poinformował, że uruchamia nową platformę Shorts, a pierwsze testy aplikacji przeprowadzone zostaną w Indiach. Za pośrednictwem YouTube Shorts użytkownicy będą mogli publikować krótkie, maksymalnie 15-sekundowe nagrania, program wyposażony zostanie także w narzędzia do edycji, co umożliwi np. kontrolowanie tempa nagrania, w tym przyspieszanie lub spowalnianie niektórych kadrów, jak również zamieszczanie podkładu muzycznego.
"Serwis Shorts został stworzony dla artystów i twórców, którzy chcą nagrywać krótkie, ale chwytliwe materiały korzystając jedynie ze swoich smartfonów" - napisał w blogu internetowym firmy wiceprezes YouTube ds. zarządzania produktem Chris Jaffe.
Koncern nie ukrywa, że nowy serwis ma konkurować z chińską platformą TikTok, która oferuje internautom niemal identyczne rozwiązania, w tym możliwość nagrywania i edytowania krótkich filmów.
https://cyberdefence24.pl/youtube-tworzy...la-tiktoka
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#73
Na dziś wyznaczono datę, kiedy TikTok oraz WeChat miały zostać zablokowane w USA do pobierania, ale obecni użytkownicy będą mogli z niej korzystać.
https://www.cyberdefence24.pl/usa-tiktok...-niedzieli
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#74
Czyli tylko pobieranie zablokowane transmisja będzie dalej dostępna więc ludzie tylko wyśla alternatywne źródło do pobrania i dalej można hasać to nie załatwi problemu.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#75
Pamiętaj, że Tiktok to nie altrnatywna apka dla Mocarnych Uzytkowników, a jednak zabawka dla młodzieży -> dla nich brak obecności w oficjalnym sklepie może oznaczać spory spadek zainteresowania.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#76
Cytat:Pamiętaj, że Tiktok to nie altrnatywna apka dla Mocarnych Uzytkowników, a jednak zabawka dla młodzieży
Nawet Kaczyński ma konto - ach ten chłopak Grin
Odpowiedz
#77
W pierwszej połowie 2020 roku TikTok usunął ze swoich usług 104 miliony materiałów wideo za niespełnianie zgodności ze standardami społeczności.
https://techcrunch.com/2020/09/22/tiktok...cial-apps/
[QUOTE[TikTok said that the 104,543,719 total videos that TikTok removed globally for violating either community guidelines or its terms of service made up less than 1% of all videos uploaded on TikTok, which gives you some idea of the sheer scale of the service.[/QUOTE]
Odpowiedz
#78
No to poleciało troche video pewnie jaki skrpyt z automatu wywalał -,-
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości