Facebook może pomóc w znalezieniu pracy
#1
Cytat:Facebook właśnie ogłosił, że zamierza wypuścić swoje narzędzie do poszukiwania pracy w 40 kolejnych krajach na całym świecie. Usługa ta była na razie dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie i pojawiła się pod koniec zeszłego roku. Teraz pojawi się także w Europie.
Według ankiety Morning Consult jedna na cztery osoby w Stanach Zjednoczonych znalazła pracę dzięki narzędziom Facebooka. Teraz owa usługa poszukiwania pracy będzie dostępna w kolejnych krajach poza USA oraz Kanadą. Według Facebooka niedługo użytkownicy wielu krajów będą mogli odwiedzić adres facebook.com/jobs (obecnie to strona z ogłoszeniami o pracę w Facebooku) i tam eksplorować różnorakie oferty pracy.

Będzie można znaleźć także ikonkę "praca" w Facebook Marketplace, gdzie pojawi się nowa opcja poszukiwania pracy. Aplikację do danej firmy złożymy także za pośrednictwem Facebooka. Każdy będzie mógł edytować swoją historię zatrudnienia i tworzyć naprędce coś na kształt CV. Kontakt z pracodawcą nastąpi przy użyciu Messengera.

Facebook planuje też w tym roku zainwestować około miliarda dolarów w połączenie biznesów i użytkowników - poszukiwanie pracy jest jedną z takich inicjatyw. Na razie Facebook nie opublikował pełnej listy krajów, ale wiadomo, że usługa pojawi się np. w Brazylii, Meksyku, Francji czy Wielkiej Brytanii. Jest więc szansa, że trafi i do Polski. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Screen z wersji angielskojęzycznej
[Obrazek: FacebookJobs.png]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Facebook może też pomóc w utracie pracy i zasiłku z ZUS. Jakiś czas temu była afera, a właściwie ogłoszenie wyroku w sprawie świadczeniobiorczyni kontra ZUS. Zakład Utylizacji Składek odebrał świadczenie kobiecie na podstawie jej aktywności w portalu społecznościowym. ZUS stwierdził, że aktywne życie towarzyskie dowodzi o zdolności do pracy i zabrał pieniądze. Pokrzywdzona pani zgłosiła sprawę do sądu administracyjnego i wygrała.

To oznacza, że jeśli dostaję rentę po zmarłym rodzicu (na czas nauki) to ZUS z pewnością sprawdza, czy dalej uczęszczam na zajęcia. Choć z drugiej strony, u mnie wyłudzenie świadczenia nie może mieć miejsca, bo miesięcznie płacę wyższe czesne, niż wynosi świadczenie z ZUS.


Bardzo nie lubię, gdy państwo mi nie ufa i szuka na mnie haków.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
No wiesz...statystyki podane w źródłowej informacji mówią same za siebie, bo tam ZUS nie istnieje...ale za to są inni tzw. "dobrzy ludzie", co nie wynika często ze złośliwości ale po prostu z dobrej woli i przyzwoitości albo tradycji Smile Zresztą sami możemy zobaczyć, jak właśnie tradycja rodzi się na naszych oczach w postaci instytucji sygnalistów, którym nie dość że będą płacić za donosy, to jeszcze zwalniać z podatków będą. Ludzi się sami zeżrą...taka sytuacja...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości