Koniec powiadomień PUSH dla Windows Phone 7.5 i 8
#1
Dziś 20 lutego zakończyła się możliwość otrzymywania powiadomień PUSH dla starszych wersji Windows Phone 7.5 oraz 8. Oznacza to tym samym, że z dniem dzisiejszym użytkownicy
- nie otrzymaj na swoje urządzenia powiadomień oraz aktualizacji live tile
- nie skorzystają z funkcji odnajdywania telefonu.
Tym samym kurczy się...kończy się(?)możliwość korzystania z tych mobilnych systemów...
Amen.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
To był dobry system, ale Ballmer z Nadellą zniszczyli.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
(20.02.2018, 22:39)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To był dobry system, ale Ballmer z Nadellą zniszczyli.

Z czym był taki dobry?
Bo tutaj zadziałało proste prawo podaży i popytu.
Odpowiedz
#4
No tak średnio bym powiedział, że zadziałało prawo podaży i popytu.

Microsoft co najmniej 3 razy zraził do siebie deweloperów. Za pierwszym razem podczas premiery WP8, kiedy okazało się że Lumia 800 i Lumia 900 nie dostaną WP8 (dostały WP7.8, protezę na otarcie łez). Drugi taki przypadek, to oczywiście WP8.1. Ostatni, będący gwoździem do trumny mobilnego Windowsa, to Mobile 10. W ten sposób skutecznie ograniczono bazę deweloperską oraz zasięg konsumencki.

Windows Phone miał tę przewagę, że był wewnętrznie spójny i jednolity. To dawało poczucie, że telefon służy Tobie.
Owszem, nie można było zmienić klawiatury, aplikacji do smsów i dialera. Ale akurat te elementy na WP były świetne.

Z czego wynikał hejt na WP? Z tego że nie było apek. No ale trudno żeby były, skoro twórca systemu co dwa lata zmienia API.
Żaden system mobilny nie miał tak perfekcyjnej integracji z Facebookiem, jak mobilny Windows (dopóki ta integracja działała ofkors). Kafelki też mi się bardzo podobały. Było nudno, ale schludnie.

Tu był potencjał na solidne 10%.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
(21.02.2018, 12:14)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No tak średnio bym powiedział, że zadziałało prawo podaży i popytu.
Z punktu widzenia MS - podaż jest, brak popytu. Utrzymanie podaży kosztuje więc jeżeli nie zamienia się to w dolary to trzeba zamknąć dany rozdział. To czy powodem jest wina po ich stronie czy też ogólna niechęć i brak zainteresowania WP nie ma znaczenia dla MS. Jeżeli zainteresowanie WP byłoby obecnie bardzo duże to nie byłoby tego artykułu.
Osobiście nie znam tej marki (Lumia), jedyne doświadczenia z Lumią to zasłyszany problem ze swobodnym przenoszeniem plików, bodajże przez BT (a może USB) na komputer. Czy była to wina systemu czy nieumiejętność konfiguracji przez użytkownika nie jest mi znane.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości