Pi-hole: podstawy, instalacja, konfiguracja
#21
pytam już tak z ciekawości, bo pierwszy raz słyszę o takim wykorzystaniu pihole w VPS.
Do małej firmy i do domu tak jak podałeś to może być bardzo dobre rozwiązanie.
Jak na razie lokalnie moje Pihole spełnia całkowicie Swoje zadanie Smile
Odpowiedz
#22
U mnie leżał odłogiem, więc postanowiłem wykorzystać. Ogromna zaleta to fakt, że to jest szybkie - na blackliście 120 tysięcy pozycji i tego nie czuć. W przeglądarce mam natomiast już tylko adguarda z włączonymi listami zoptymalizowanymi, więc sporo mniej ma do zrobienia.
Odpowiedz
#23
Ostatnio zmodyfikowałem blacklist z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Bardzo często polecane na forum pihole. Może komuś się przyda.
Odpowiedz
#24
Dobry wieczór,

Mam problem z konfiguracją Pi-Hole. Zainstalowałem soft na malinie, wybrałem DNS Level 3, wpisałem numery DNS do jednego z laptopów wraz ze stałym adresem IP.

Problemem jest to, że w sofcie Pihole widzę tylko dwa urządzenia , router( mikrotik) oraz jeden laptop. W sieci jest kilka komórek, telewizor, komputery stacjonarne. Większość ma stały adres IP. Na dodatek nie wiem jak sprawić aby pihole działo na laptopie który jest widoczny. Pozycja jest podświetlona na czerwono.

Wszystkie urządzenia działają w jednej sieci.

Proszę o pomoc.

Pozdrowienia
Odpowiedz
#25
Witam,
wstaw w routerze DNS Pi-hole dla tej sieci Lan co masz i wtedy wszystkie urządzenia danej sieci Lan łączące się przez Twój router będą miały DNS Pi-hole.
W mikrotik na pewno jest ustawienie Lan DNS.
Odpowiedz
#26
(18.10.2019, 15:57)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam,
wstaw w routerze DNS Pi-hole dla tej sieci Lan co masz i wtedy wszystkie urządzenia danej sieci Lan łączące się przez Twój router będą miały DNS Pi-hole.
W mikrotik na pewno jest ustawienie Lan DNS.

Ok ale ja nie chce filtrować całej sieci tylko poszczególne stacje robocze. Ustawiłem sobie DNS level3 i takie same wpisałem wraz ze stałym adresem ip do stacji roboczej. Może jest jakiś czas odświeżania zanim pihole to załapie ?
Odpowiedz
#27
Widocznie gdzieś w takim razie omija. Sprawdź czy w dobrym miejscu wpisałeś DNS w stacji roboczej etc.
Odpowiedz
#28
Tak to wygląda w ustawieniach.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#29
(21.10.2019, 18:04)PanKalafior napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak to wygląda w ustawieniach.

Rozumiem, ze na screen poprawej stronie jest stan karty sieciowej z kompa?
Sądząc po adresacji LAN adresy DNS nie wskazują na adres IP Pi-hole
W DNS w karcie sieciowej wpisz, adres pi-hole i tyle, sprawa załatwiona komputer będzie widoczny.
Odpowiedz
#30
Zgadza się jak Dolar444 napisał, brak ip pihole w dns sprzętu.
Odpowiedz
#31
Myślałem, ze mam wpisać w DNS karty sieciowej DNS który wybrałem w pihole. Wpisałem 4221, 4222.

Proszę wyjaśnijcie jeszcze trochę prościej.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#32
Pi-hole ma swoje IP, które mu nadałeś podczas instalacji początkowej np. 192.168.1...., na pewno musiałeś mu nadać. Jak się logujesz przez web /admin to masz wpisane jakie ma ip. To te ip wpisujesz w DNS karty sieciowej - wystarczy wpisać w pierwszy DNS.
Odpowiedz
#33
(22.10.2019, 07:30)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pi-hole ma swoje IP, które mu nadałeś podczas instalacji początkowej np. 192.168.1...., na pewno musiałeś mu nadać. Jak się logujesz przez web /admin to masz wpisane jakie ma ip. To te ip wpisujesz w DNS karty sieciowej - wystarczy wpisać w pierwszy DNS.


Dziękuję. Działa!
Odpowiedz
#34
Kurczę, za mocno działa. Blokuje całe google, onet , pocztę wp i youtuba Smile
Odpowiedz
#35
Wszystko zależy jakie filtry dałeś. użyj tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#36
Mam pytanie, wyprowadziłem pi-hole, na zewnątrz i po jakimś czasie logi z pi-hole zajmowały tyle, że musiałem wyłączyć pi-hole na zewnątrz. Przyzwyczaiłem się że jak jestem poza domem to pi-hole ułatwia prace na komputerze. Jest jakaś opcja jak to zrobić żeby nie było dostępu do osób trzecich.
Odpowiedz
#37
Jedyne co mi przychodzi na myśl to VPN: zamknąć je w takiej sieci i wystawiać dla VPNa.
Potem łączyć się z resztą przez tego VPNa.

W innym przypadku raczej nie, to DNS.
Odpowiedz
#38
(29.12.2019, 19:24)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jedyne co mi przychodzi na myśl to VPN: zamknąć je w takiej sieci i wystawiać dla VPNa.
Potem łączyć się z resztą przez tego VPNa.

W innym przypadku raczej nie, to DNS.
Mój pomysł to z użyciem narzędzia stunnel zaimplementować Dns over TLS z Pre-Shared Key.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości