Facebook
#1
Siemka mam pytania w sprawie Facebooka :

Osoby, które możesz znać to te osoby patrzyły na mój profil ?

Jak ustawić : osoba która była w Osoby, które możesz znać miała wspólnego znajomego na 100% ale nie pisało że mam wspólnego znajomego i jak to ustawić ?
Odpowiedz
#2
(07.02.2018, 23:10)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Osoby, które możesz znać to te osoby patrzyły na mój profil ?

Niekoniecznie. Część mogła patrzeć na Twój profil, część nie.

Nikt poza pracownikami Facebooka nie wie jak dokładnie i z jakich źródeł korzysta PYMK (osoby, które możesz znać). Z tego powodu było, jest i będzie sporo kontrowersji.
Odpowiedz
#3
ok. Zastanawia mnie jedno jak ustawić znam kolegę z widzenia (nie mam ją w znajomych) ale wiem że dana osoba ma mojego znajomego w swoich znajomych tylko że facebook mi tego nie pokazał tak jakby to się dało ustawić ale jak ??
Odpowiedz
#4
Funkcja "osoby które możesz znać" dobrze działa jeśli masz dużo znajomych. Kiedyś, gdy miałem 100 znajomych, rzeczywiście pokazywała dość znajome (przynajmniej z widzenia) twarze. Gdy mam 5 znajomych, Facebook wariuje i pokazuje mi ludzi z innych województw i państw.

Ja na Twoim miejscu zadałbym sobie inne pytanie: jeśli ja widzę ich w proponowanych znajomych, to czy oni widzą mnie?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Osoby które znasz to często osoby które minąłeś w jakiejś większej galerii mając włączony w telefonie fb z lokalizacją i oni też tak mieli.
Testowane jak kiedyś robiłem na markecie na ochronie Wink Łatwo było dzięki temu fajne panny wyłuskać Smile
Odpowiedz
#6
Ogólnie wszystko co możesz mieć połączone lub masz połączone z FB będzie ci sugerować jako znajomych.
Gry min Steam
Aplikacjie m.in komunikator Discord
Kolejne strony gdzie możesz sie logować jako konto z FB itp.

Paradoksalnie jak nie masz nawet połączonego FB z aplikacją to i tak może FB ci zasugerować kogoś z listy bo wystarczy że będzie ktoś zalogowany na FB i on wykryje w tle że taki użytkownik będzie miał uruchomiony dany program i po IP i danych zbierze informacje do rozpoznania danego użytkownika.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
dzięki za odp.


Cytat:Zastanawia mnie jedno jak ustawić znam kolegę z widzenia (nie mam ją w znajomych) ale wiem że on  ma mojego znajomego w swoich znajomych tylko że facebook mi tego nie pokazał tak jakby to się dało ustawić ale jak ??


To jak da się to ustawić czy mam inaczej napisać tak żebyście mnie zrozumieli ?
Odpowiedz
#8
Funkcji pokazywania/sugerowania znajomych niestety nie możesz wyłączyć ale możesz wyłączyć aby inni nie mogli cie wyszukać po mailu czy numerze telefonu.
Jak chodzi o sortowanie znajomych według pewnych kryteria to tego nie da sie ustawić..
Co do prywatności to możesz cały profil ustawić prywatny aby był nie widoczny dla osób z poza znajomych albo żeby mogli widzieć twój profil znajomi albo taki dziki wariant znajomi twoich znajomych -,-.
Opcjonalnie możesz utowrzyć grupe lub dodać pare osób które nie mogą widzieć twoich postów lub wybranego jednego posta.

Ja mam FB ale nie mam tam żadnego osobistego konta, osób mam pare i służy mi raczej jako newletter Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
ok dzięki
Odpowiedz
#10
(08.02.2018, 16:21)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jak ustawić znam kolegę z widzenia (nie mam ją w znajomych) ale wiem że on
To jest w końcu ona czy on?

musiałem Craze
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#11
on , nie zwróciłem uwagi Grin
Odpowiedz
#12
hahaahha CrazeDDDDD
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#13
Żeby nie było, ja jestem tolerancyjny i tak dalej, po prostu nie wiedziałem czy to błąd... xd
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#14
Wiem  Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości