Kupno laptopa za 3500 złotych.
#21
Tutaj zależy jak spojrzeć, jeżeli wiesz, że starczy ci 8 GB no to ok, ale jak tak popatrzeć i się zastanowić to to szkoda, ze ma tylko jeden slot na pamięć ram.
Tym bardziej, ze sam chrome, o ile korzystasz przy kilku zakładkach potrafi podjadać go 1GB a czasem więcej, a nie wiem co tam dalej na nim odpalisz, to się moze okazać, że z biegiem czasu nawet 8GB zacznie się robić przymało, wiec warto by mieć w rezerwie ten jeden wolny slot. Są moduły np. 16GB w jednej kości, wiec zawsze możesz wyjąc ta co masz wsadzić większa, ale np. na dziś dzień jedna kość 16Gb w naszych sklepach to koszt około 650zł-700zł
Dołożenie 4GB wychodzi bardziej ekonomicznie by mieć np. 12GB

Ale cóż, trzeba iść na jakieś ustępstwa, jak pisałem wcześniej.
Odpowiedz
#22
Xiaomi Mi Notebook Pro 3000-3200 w zależności od tego jak będziesz płacił kody rabatowe HNYWGB40 HNYWGB86


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#23
Jeżeli chcesz IdeaPada, to lepiej podjedź do sklepu i 'poklikaj' trochę na nim przed zakupem Suspicious Miałem ostatnio styczność z jednym produkt z tej serii, nówka, model z 2017 roku... i takiego dziadostwa nie widziałem od dawna Wink Plastik trzeszczy matryca wypala oczy użytkownika, a touchpad to kpina... Tak złego pierwszego wrażenia nie wywołał na mnie nikt od baardzo dawna.

Jeżeli przekładasz kulturę pracy i solidność moc obliczeniową, szedłbym w podanego przez dolara Thinkpada. Te urządzenia dają nadzieję na większa solidność wykonania i brak ruletki serwisowej. Jeżeli nie gromadzisz mnóstwa filmów i zdjęć na dysku, to SSD wystarczy, a jak nie wystarczy, to Dysk przenośny pod USB wystarczy. Jedyna na co bym utyskiwał, to ekran 14,1 cala, no ale nie można mieć wszystkiego. Nie pograsz może w najnowsze i najmodniejsze gry bez wyrzeczeń w ustawieniach, ale do okazjonalnego pogrania w Hirołsy wystarczy Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#24
Muszę, jeszcze dać sobie z tydzień na rozważania...
Może dorzucę z 500zl choć nie wiem czy jest sens w moim przypadku [emoji4]
Odpowiedz
#25
To co oczekujesz już znajdziesz w okolicach 3900-4100 właśnie serie Latitude, ThinkPad czy od HP Proobook
I to już z matrycami 15.6 tak jak chciał byś, i tutaj masz już porządną jakość wykonania i tak dalej.
Odpowiedz
#26
Super, dzięki za rady!

A który z tych będzie lepszy mocniejszy?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To są tylko przykładowe laptopy.
Odpowiedz
#27
Jeśli zależy Ci na jakości i wytrzymałości, daruj sobie ideapady - tylko thinkpady.
Odpowiedz
#28
Ja mogę polecić Tobie ASUS GL503VD. Matryca IPS jest w nim rewelacyjna. Na jednym z portali aukcyjnych, można go nabyć w rozsądnej cenie, i to nieotwierane. 
Odpowiedz
#29
@Mikołaj
Wiesz co jest super, że klawiaturę można ustawić w barwach jakie nam pasują a wiec super!

Ale karta graficzna jest na poziomie 970
Podobno 1050 ti czy jakoś tak ma sporo lepszą wydajność ale na moje potrzeby i tak jest dobrze z tym co zaproponowałeś. Nawet ładny jest jak na sprzęt gamingowy!
Odpowiedz
#30
Panowie na 90 procent kupię tego laptopa, wiem, że cena jaką podałem to 3500 złotych ale myślę, że warto do nie go dołożyć te kilka stówek.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co sądzicie o tym sprzęcie?
Odpowiedz
#31
Wolałbym jednak SSD >200 GB, dla spokoju sumienia. Jeśli jednak nie masz odruchu zapisywania wszystkiego na pulpicie, to parametry wydają się spoko. Za solidność jednak nie ręczę, nie znam sprzętu.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#32
Zawsze do trzymania zdjęć itp. Będzie ten zwykły dysk hdd choć z drugiej strony wtedy przy otwieraniu troszkę zwolni się wydajność ale chyba te pliki są na tyle małe, że najważniejsze aby programy były zainstalowane na ssd?
Odpowiedz
#33
Mi się udało zapchać do 140 GB SSD, ale jak będziesz się pilnować, się zmieścisz Suspicious Ja mam rodzinkę, której nie idzie doedukować, czemu nie trzyma się wszystkiego na pulpicie Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#34
Zawsze można zwiększyć w przyszłości dysk albo używać zewnętrznej do zdjęć i filmów. A całą resztą na bieżąco na wewnętrznym hdd.
Odpowiedz
#35
(04.02.2018, 16:25)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mi się udało zapchać do 140 GB SSD, ale jak będziesz się pilnować, się zmieścisz

[Obrazek: k8UsQM3.png]

Lol

Musiałem to wrzucić. Może i jestem skrajnym przypadkiem ale... to naprawdę wszystko czego potrzebuję, do tego zarówno rzeczy osobiste jak i związane z pracą (np. kilka pakietów IDE). Dysk zewnętrzny można odliczyć, bo on robi tylko za backup. Dodam, że ten w kompie to dysk na PCIE... Jakbym wiedział, że tak to będzie wyglądac, nie brałbym Maka z wariantem 500 GB.
Odpowiedz
#36
Dziękuję Panowie, za rady!
Odpowiedz
#37
Spoko Wink U mnie 12 GB zarezerwowane na hiberfil (tak, korzystam), 16 na Pagefile (nie pamiętam, czy sam ustawiałem, czy system tyle przydzielił), sporo też zajmują pliki przywracania systemu, ot paranoik lubi mieć dużo... Plus jak mówię, rodzina zawsze wszystko 'na pulpicie' zapisuje Suspicious WinSxS zajmuje u mnie ponad 15 GB... nie wiem, jak tam na Maku system radzi sobie z zapychaniem dysku Wink

Z drugiej strony, kiedyś się działało na partycji systemowej 4 GB i jakoś się żyło ^^ ale to przed internetem...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#38
(07.02.2018, 23:01)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie wiem, jak tam na Maku system radzi sobie z zapychaniem dysku

Nie ma czegoś takiego jak WinSxS i nic takiego się nie zapycha. Podejrzewam, że jakieś libsy są, jakieś syfy też się zdarzają.. Ale po 2 latach i kilku aktualkach, w tym jechaniu na becie przez pewien czas, wygląda właśnie tak, system zajmuje mało co.
Znaczenie może mieć też system plików. Przy APFS jaki jest od jakiegoś czasu można np. 10x skopiować obraz ISO płyty DVD i będzie zajmował tyle, co 1x - zwiększy się dopiero jak któryś zmodyfikujesz.
Odpowiedz
#39
Ale ja nie polecam czyścić Maka CCleanerem. Psuje system.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#40
(04.02.2018, 11:17)Kolos28 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Panowie na 90 procent kupię tego laptopa, wiem, że cena jaką podałem to 3500 złotych ale myślę, że warto do nie go dołożyć te kilka stówek.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To może dołożyć jeszcze trochę i będzie ten?:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekawe jak w tych laptopach Acera zużywa się obudowa - np. zawiasy,
klawiatura, itd., może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości