Reguły blokowania
#21
(12.04.2018, 11:29)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A nie prościej zainstalować Simplewall i ustawić na pracę w trybie "przepuszczaj zezwolone"?. To pozwala blokować wszystkie połączenia spoza aplikacji/procesów na białej liście. Należy również sprawdzić czy wykryte usługi nie wymagają połączenia np. połączenie do zainstalowanej drukarki/skanera.
To też wydaje się sensownym rozwiązaniem. Ciekawy jestem czy w Comodo też nie ma czegoś takiego. Przed telemetrią może nie obronić, ale jej raportowanie można zmniejszyć/wyłączyć przez wspomniane programy, ale programy firm trzecich instalowane na komputerze będzie można ograniczać.
Odpowiedz
#22
Comodo ma coś takiego -> "utwórz reguły dla zaufanych aplikacji". Telemetrię i inne szpiegowskie dodatki wyłączysz za pomocą innego oprogramowania, które tak naprawdę wyłączają te rzeczy w rejestrze z linii poleceń, ale w trybie graficznym.
Odpowiedz
#23
Comodo zdaje się domyślnie zezwala na połączenia internetowe svchost.exe, bo to zaufana, podpisana aplikacja od M$. W jego przypadku trzeba by było badać każdą próbę połączenia pod kątem tego, czym jest, żeby zablokować telemetrie i tylko ja. Ponownie odsyłam do walki Noela C. z firewallem na Windiows 10, żeby coś takiego osiągnąć.

EDIT co do Google'a i Gmaila, wprowadzili w zgodzie taki pijarowy bełkot, że może być tak jak mówisz, bluszczu, a nawet inaczej Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości