Plik z forum XDA - fałszywy alarm?
#1
Koledzy,

Sprawa jest taka: chcę wypróbować na moim Oneplus 3T alternatywną aplikację do aparatu. Po dłuższym rozeznaniu wychodzi na to, iż najlepsza jest zmodyfikowana Google Camera (dostępna pierwotnie tylko na Pixele chyba).

Mocarze z XDA-Developers udostępniają ją, ale mam pewną wątpliwość (o czym zresztą lojalnie uprzedza autor wątka na tamtejszym forum): po przeskanowaniu VirusTotal zmodyfikowane przez BCG oraz ARNOVA8G2 są wykrywane przez WhiteArmor, jako zanieczyszczone jakimś PUP-em.

Na moje mało wprawne oko, to raczej fałszywy alarm, ale zanim zacznę z tego korzystać na co dzień, bardzo jestem ciekaw Waszej opinii. Wiem, że to XDA i w ogóle, ale licho nie śpi.

Co o tym myślicie? Można używać?

Link do wątku na forum XDA:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przykładowa wesja zmodowana przez ARNOVA8G2, wykrywana przez WhiteArmor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Link do VirusTotal i analizą jednej z wersji pliku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Na tym samym forum znalazłem dwa wątki, które mogą być pomocne...to prawdopodobnie przez jakieś reklamowe dodatki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i wydaje się, że nie jest to temat dla developerów obcy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Dzięki, ichito, za podrążenie tematu. Poczytałem w tych wątkach, ale nie jestem pewien, że w tym sedno sprawy jest. Obydwie aplikacje nie wyświetlają żadnych reklam z tego co wiem. Mogę się oczywiście mylić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości