AdNauseam - Dodatek klikający w reklamy za Ciebie :>
#1
Czasami, na stronach mądrzejszych od Wypoku czy ogólnodostępnych mediów, warto zajrzeć w komentarze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mówi samo za siebie. Dodatek na bazie uBlock Origin, który nie dość, że blokuje reklamy, to jeszcze klika we wszystkie możliwe w tle. Na małą skalę zapewnisz odwiedzanym stronom parę dodatkowych groszy. Celem nieosiągalnym autorów jest jednak takie zapchanie serwerów klikami, że profilowanie reklam pod ciebie stanie zadaniem niewykonalnym.

Cóż, nie wróżę dodatkowi popularności na miarę Facebooka, ale podoba mi się butne podejście autorów Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
(06.01.2018, 20:25)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mówi samo za siebie. Dodatek na bazie uBlock Origin, który nie dość, że blokuje reklamy, to jeszcze klika we wszystkie możliwe w tle. Na małą skalę zapewnisz odwiedzanym stronom parę dodatkowych groszy.
Każdy klik w reklamę ma na celu uruchomienia jakiegoś kodu po stronie przeglądarki, otworzenia kolejnej witryny / witryn, które ładują kolejny kod i kolejne dane. Więc kwestia rozbija się także o obciążenie końcowej maszyny.
Natomiast ja bym zrobił to tak, że generowałbym połączenie po czym pobierał dane w tle z prędkością 1kB/s.
Odpowiedz
#3
'Klik' w reklamę to uproszczenie, może za duże, w z mojej strony. Ze FAQ producenta:


Kod:
How does AdNauseam "click Ads"?

AdNauseam 'clicks' Ads by issuing an HTTP request to the URL to which they lead. In current versions the is done via an XMLHttpRequest (or AJAX request) issued in a background process. This lightweight request signals a 'click' on the server responsible for the Ad, but does so without opening any additional windows or pages on your computer. Further it allows AdNauseam to safely receive and discard the resulting response data, rather than executing it in the browser, thus preventing a range of potential security problems (ransomware, rogue Javascript or Flash code, XSS-attacks, etc.) caused by malfunctioning or malicious Ads. Although it is completely safe, AdNauseam's clicking behaviour can be de-activated in the settings panel.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości