KAISER - błąd w układach Intela, ARM i AMD podatny na ataki Meltdown i Spectre
(04.04.2019, 20:16)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a różnice mogą sięgać nawet 38 procent w zadaniach związanych z przechowywaniem danych.

I tutaj jest duża szansa na to, że AMD przejmie część rynku serwerowego i profesjonalnego (tu zresztą jest największa kasa, desktopy to margines). Ba, już to robią, przy takich informacjach, problemach Intela z wdrażaniem nowego procesu / problemach termicznych przy dokładaniu kolejnych rdzeni na starym procesie trudno nie brać AMD pod uwagę przy aktualizacji infrastruktury.
Odpowiedz
Dokładnie intel ma problemy z temperaturami.... kupując model z wersja "K" czy "X" Która jest przeznaczona czy też daje potencjał podkręcenia procesora ale intel odradza tego z racji na awaryjność procków które sie grzeją już na podstawowym poziomie nie wygląda to zachęcająco.

Ale najważniejsze problem to luki w procesorach bo może dla użytkownika domowego nie jest istotne czy straci konto w darmowej grze które je może odzyskać po kontakcie ze suportem ale w większej firmie czy korporacji czy też jakiejś instytucji państwowej podatność na takie zagrożenie jest nie do akceptacji.

Ogólnie po tylu latach bojówki można śmiało powiedzieć że intel w obecnym rozdaniu przegrywa z AMD a to że intel miał pozycje przez te dobre kilkanaście lat to trzeba mu przyznać ale z czasem jeśli intel nie zrobić coś ze swoją sytuacją będzie ją stopniowo coraz to szybciej tracił na rzecz AMD.

Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi 3x droższy procesor z błędami bezpieczeństwa. Nie działa stabilnie i wymaga mocniejszego chłodzenia i po łatkach zaczyna wolniej chłodzić po co ludzie wydaję 6tys złotych zamiast 4 żeby mieć 40% mocniejszego procesora po czym je traci na problemy optymalizacji po wdrożeniu łatek bezpieczeństwa.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Zaraz, intel obniżył 3x ceny za swoje układy w stosunku do procków AMD?
Odpowiedz
Słuszna uwaga popełniłem gape Smile

Chodziło mi że nikt nie kupi 3x droższego procka. Kiedy w "atrakcyjnej cenie" (względem konkrecji) może mieć lepszy pod wieloma względami.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
AMD dodatkowo fajny deal z Chinami robi, znalazło tam partnera, który sprzedaje procki Ryzen pod swoim brandingiem.
A co do Intela - moim zdaniem paradoksalnie obrywają za posiadanie fabryki w Hajfie, nagle zaczęły po prostu wypływać "bonusy" w procesorach ukryte przez inżynierów.

Z tego co ostatnio czytałem to chyba dopiero za 3 lata może powstać generacja Intela bez tych luk.
Odpowiedz
Wiesz intel od dawna eksperymentuje na prockach i cześć z tych funkcji która są w nowszej generacji jest skrycie dostępna w starszej generacji.

Np sam mogę to potwierdzić na moim przykładzie jak miałem procesor 3820 i on działał na pcie 2.0 ale po zmianie 1 parametru działał w trybie 3.0 bez najmniejszego problemu Grin a w nowszej serji już było pci 3.0 domyślnie włączone Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu oficjalna adnotacja od Nvidi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości