wklejam logi z góry dzięki za fatygę.
#1
Mam nietypowy problem z siódemką, od pewnego czasu dziele router z innym komputerem na którym zainstalowany jest Win10. W pewnym momencie zauważyłem widoczne zmiany w systemie jak ukrywanie/udostępnianie poszczególnych folderów, włączanie się usług, w tym pulpitu zdalnego (usługi ustawiałem za każdym razem na tryb ręczny bądź wyłaczony jednak nic to nie daje)
Eset zaczął wykrywać jakiś dziwny ruch sieciowy z Ip tamtego komputera, zapory zaczęły się same dezaktywować. Dziwne rzeczy się ogólnie zaczęły dziać. Po odłączeniu Win10 od sieci siódemka zaczęła dostawać kopa i się odmulała. W tym momencie nie mam nawet możliwości pingowania tego kompa, wcześniej taka opcja jeszcze działała, czyli ktoś coś tam gmera sobie a przy okazji w moim systemie również. Swój komputer przeskanowałem antyvirami, próbowałem używać różnych zapór, nic to nie daje. Komputer wcześniej nie był jakoś specjalnie zabezpieczony i każdy miał do niego fizyczny dostęp.


Jest trochę śmieci z antyvirusów, za pierwszym razem eset smart security się naprawił zamiast odinstalować, za 3cim razem odinstalowałem wszystko elegancko po restarcie wrócił jak nowy, jedynie ikonki wyglądały jak po usuniętym programie. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Ej ziomek brakuje jeszcze 2 linków z raportu ...
Odpowiedz
#3
Nie wiem czemu system wygląda jak poleasingowy.
Swoją drogą ile masz antywirusów?
Odpowiedz
#4
rzeczywiście nie wkleiłem wszystkiego tutaj reszta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co masz na myśli pisząc poleasingowy?
na ta chwile eseta, którego zostawiłem w spokoju i Nortona, którego próbowałem odinstalować. Pozostało dużo wpisów po poprzednich, póki co się nie bawię w ich usuwanie bo i tak będę stawiał system od nowa pewnie. Wklejam te logi bo chciałbym się dowiedzieć co tu nie gra.
Odpowiedz
#5
Infekcji nie ma, ale zalecam format. Twój problem jest złożony i przyczynić się tu może wiele rzeczy, choćby nawet instalacja wielu programów zabezpieczających, możliwość wystąpienia konfliktu między nimi, jak i nieumiejętna (deinstalacja) co się przełożyło na pozostałe po nich aktywne sterowniki jak i użycie combofixa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości