Opinia o najlpszy pakiet IS
#1
Cześć

Napiszcie proszę swoje opinie na temat jaki pakiet IS uważacie, że jest najlepszy (najlepsza ochrona) i dla czego.

Opinia może być oparta na testach własnych lub po prostu na subiektywnych odczuciach.

Może to pomóc osobą mniej ogarniętym w temacie.

Zapraszam do komentowania Smile
Odpowiedz
#2
Ooo widzę że ja pierwszy :

Posiadam Cały pakiet od Arcabita w tym że  wyłączonym firewallem + firewall od Comodo.
Wszystko chodzi leciutko , czasami Arcabit ochronił mnie przed zagrożeniem krytowalut.
Sama skuteczność jest taka sama jak w Bitdefenderze ale Arcabit ma lepszy support tzn : szybko reagują na problemy Smile

Dla zaawansowanych użytkowników  polecam Arcabit antywirus + Comodo Firewall a dla mniej zaawansowanych cały pakiet od Arcabitu.

Pakiet Arcabit jest made in Poland Grin
Odpowiedz
#3
IS bez Zapory to tylko Sam antywirus więc jaki jest sens pełnego pakietu.....

Zresztą jak to w każdym pakiecie 1 moduł jest w miarę ok...resztę to takie placebo i lepiej zrobić składaka
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
Z Arcabitem IS byłem rok i jest dobrze ale jako solo zabezpieczenie to kilka rzeczy można by trochę poprawić.
Ogólnie soft dobry oraz Polski a też wolę wspierać naszych Wink




Osobiście uważam za pakiet godny polecenia ESET IS.

Chyba najlżejszy z możliwych, dobre sygnatury, HIPS oraz rozbudowany FireWall - komunikaty z nich mogą nas wręcz zasypać ale jak wiemy co robić to możemy dobrze utwardzić system.


Czekam na MKS Vir i wtedy wybiorę któryś z tych trzech pakietów Smile

Tak Qassar masz rację i też to zauważyłem, ciężko napotkać pakiet który oferowałby dużą konfigurowalność oraz trzymał wysoki poziom wszystkich swoich osłon.
Odpowiedz
#5
Wiesz ja polecam 2 pakiety (lub składaki) Arcabit i Eset.

Eset ma firewalla na poziomie Firewall od Comodo. Co do wykrywanie zagrożeń to pierwsza czwórka. Ale jako jedyny bardziej tępi PUP.


Arcabit (Bitdefender) -- mks (bitdefender?)-- Eset Jeżeli tak by było z mksem to jest 50/50. Tzn : Arcabit (mks) ma lepsze wykrywanie zagrożeń ale z zapora nie jest taka sobie , Eset ma lepszy firewall lecz pod względem wykrywania zagrożeń jest za Arcabitem.

Nie sądzę żeby mks miał inną zaporę niż Arcabit (o ile będzie miał)
Odpowiedz
#6
Zgadzam się

Eset - super zapora, świetne pup, dobre blokowanie www, dobre sygnatury i lekkość - ale fatalny bloker zachowań

Arcabit - Bardzo dobre sygnatury, bardzo dobra przeglądarka do bankowości - ale gorzej z pup, firewall hmm średni? i co najwyżej przeciętne blokowanie www, co do blokera zachowań w tej kwestii nie umiem się wypowiedzieć.

MKS - jestem ogromnie ciekaw! Wątpię by było to Arcabit IS z innym GUI. Jeśli będzie to sam AV to trudno a może bardziej rozbudowana i dopieszczona wersja Arcabit IS (np z innym silnikiem do sygnatur, poprawionym skanerem www i blokerem zachowań a może i firewallem)... chyba popłynąłem Grin

Mam nadzieję, że już nie długo się dowiemy bo już mnie portfel swędzi Smile
Odpowiedz
#7
Co do zapory Arcabita to przegrywa z Pandą i Avastem , brak ochrony DNS w Arcabicie
Odpowiedz
#8
A jak odnosisz się ogółem do obecnej ochrony w Avast IS lub premier? (w sumie to to samo ale na pewno jest lepiej niż w free)
Odpowiedz
#9
W takich celach to ja wole Simple DnsCrypt i VPN .
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10
(25.12.2017, 19:57)Cascudo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A jak odnosisz się ogółem do obecnej ochrony w Avast IS lub premier? (w sumie to to samo ale na pewno jest lepiej niż w free)

free, is , premier - skuteczność jest ta sama. Arcabit vs Avast według mnie Arcabit chodz mógł być bardziej rozbudowany w opcjach czy w ochronie.
Odpowiedz
#11
Niemożliwe by free był tak skuteczny jak np IS.

A dlaczego?

Ponieważ free nie ma np firewalla oraz blokera zachowań.

W Arcabicie trzeba tylko poprawić skaner www(strony z malware i phishing) oraz rozbudować/polepszyć firewall.

Ciekaw jestem jak w Arcabit IS działa i czy  w ogóle jest ochrona behawioralna.

Arcabit dodatkowo jakby nie patrzeć dobrze wypada w testach AVLab a chyba jest to jedyny lab w którego testy i wyniki wierzę.
Odpowiedz
#12
free, is , premier - skuteczność w wykrywaniu zagrożeń (sygnatury- o to mi chodził)
Jeżeli sygnatury nie wyłapią zagrożenia to nic straconego bo są dwie opcje chmura i huerystyka. (Arcabit)
Odpowiedz
#13
spoko jak chodziło Ci tylko o sygnatury to rozumiem Wink

A mnie bardziej chodziło o całokształt pakietu IS.

Sam Avast Free ma już niezłą ochronę (przynajmniej jeśli chodzi o sygnatury)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości