Aktualizacje Androida
#1
Czy da się cofnąć aktualizację Androida? Z tego co przeczytałem,
to nie jest to banalne. Może są jednak jakieś sposoby - na przykład
instalacja poprzedniej aktualizacji, lub pierwotnej wersji systemu?
Tylko gdzie je znaleźć, bo chyba na każdy model telefonu są nieco inne wersje systemu.
Czy przywrócenie ustawień fabrycznych cofa aktualizacje Androida, czy nie?
Odpowiedz
#2
Oczywiście przywrócenie ustawień fabrycznych cofa aktualizacje (wszystkie).
Poza tym przysłowie pszczół mówi: "Przed aktualizacją systemu robimy jego backup"... Wtedy nie musimy mieć takich problemów.. Oczywiście przy feralnej aktualizacji możemy rozwalić cały oryginalny rom i backup'u nie przywrócimy, więc o ile mamy gwarancję pędzimy do serwisu, żeby wgrywali..
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#3
Przywrócenie ustawień fabrycznych nie cofa kompilacji do poprzedniego wydania. Obawiam się, że bez roota się nie obejdzie.
Jaki model masz na myśli?
Odpowiedz
#4
Backup mam, robiony jakąś aplikacją, nie sądzę żeby obejmował system,
muszę sprawdzić. Nie wiem czy warto się w to bawić, po prostu po
ostatniej aktualizacji wszystko chodzi trochę wolniej i nie tak płynnie
jak poprzednio (było naprawdę fajnie), ale nadal RAM jest w granicach 50-60%.

Roota sobie chyba na razie daruję, za dużo zabawy. Mam Alcatela Pixi 4 (5 cali).
Bardzo dobry sprzęt dla mało wymagających. Smile
Odpowiedz
#5
(21.12.2017, 19:50)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Roota sobie chyba na razie daruję, za dużo zabawy.   Mam Alcatela Pixi 4 (5 cali).
Bardzo dobry sprzęt dla mało wymagających.  Smile

Cofnięcie aktualizacji systemu polega na wgraniu starszego fw. Wgrywa się pełne obrazy przeznaczonym do tego softem, np: FlashTool dla Sony. Nie są to narzędzia producenta gdyż takowych żaden nie udostępnia. Więc jeżeli masz urządzenie do którego nie ma odpowiedniego narzędzia to nic nie zrobisz. Właściwy i pasujący obraz musisz znaleźć na własną rękę - im bardziej popularne urządzenie tym większa szansa na znalezienie.
Możesz wysłać też urządzenie na autoryzowany serwis, może pomogą odpłatnie.

Przez OTA pewnie też jest to możliwe, ale nikt ze znanych mi producentów nie udostępnia pełnych obrazów w wersji OTA oraz nikt nie udostępnia możliwości wgrania starszej wersji na nowszą. Taka cecha tej technologii, że można ją w pełni kontrolować.

Generalnie ani do pełnego update'u ani przez OTA root nie jest potrzebny.
Odpowiedz
#6
A co jest nie tak po aktualizacji? hard reset nie cofa żadnych aktualizacji. Zostaje dokładnie ta sama kompilacja. Jeżeli masz jakieś problemy to może hard reset rzeczywiście...
Odpowiedz
#7
Nie wiem jak u autora tematu ale ja raz miałem ochotę na upgrade swojego Xperia M i użyłem oficjalnego OTA do wersji 4.3. I w zasadzie od samego początku wersja 4.3 cięła się niemiłosiernie na tym telefonie - a było to czyste urządzenie, po przywróceniu fabrycznych. Cięło na wszystkim. Po półgodzinie zabawy zacząłem szukać sposobu na powrót do 4.1. To stary system, ale telefon też stary.
Odpowiedz
#8
Po aktualizacji Androida (6), fon działa trochę wolniej i mniej płynnie,
ale nie ma dramatu. Bateria jakby trzymała trochę dłużej (9 doba rozpoczęta,
transfer danych wyłączony, użytkowanie raczej niewielkie). Chętnie
wgrałbym poprzednią wersję Androida, ale nie bardzo wiem, która to
była i czy da się ją gdzieś znaleźć. Raczej trzeba by wypytywać na forum Alcatela,
ale na razie jakoś jest na tyle OK, że mi się nie bardzo chce... Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości