Pytanie o najlepszy dobór ochrony.
#1
Cześć

Jestem nowym uczestnikiem tego forum.
Ostatnio trochę czytałem mimo to pomyślałem, że czas poprosić o poradę odnośnie zabezpieczeń windows.
Mam dylemat windows 10 jest fajna ale po aktualizacjach czasami mam problem np. po najnowszych sprawia, że Kaspersky jest nieużywalny wszystko blokuje tzn zawiesza uruchomienie np. outlooka czy instalacji programów mimo że jego ustawienia tego nie wskazują.

Natomiast na windows 8.1 wyskakuje mi komunikat ,że mam zbyt nowy procesor którego 8.1 nie wspiera.. co robić, jak żyć?

Chciałem się zapytać co będzie najlepsze z zabezpieczeń, które już mam dostępne i co ewentualnie dodać.


Komputer do użytku domowego dla całej rodziny - wszechstronne zastosowanie.

Specyfikacja:

i5 7600k,
8GB ram DDR4
Dysku SSD Iridium Pro + HDD Toshiba 1T
GF 1060 6GB

Dostępne Systemy:

Windows 8.1 oraz 10

Programy których licencje posiadam obecnie:
Zemana Antilogger Premium Lifetime, F-Secure Safe 1rok, Kaspersky Total Security 1rok, Eset IS oraz windows defender.

Używałem Spysheltera premium i myślę nad wersja firewall oraz nad Arcabitem , gdyż jak mam kupić coś to wole naszych wspierać za dobre softy.
Przeglądarki z których korzystam: Firefox lub Edge

Komunikaty z programów raczej nie będą problemem. Liczy się skuteczna ochrona która nie będzie powodowała konfliktów.

1. Pytanie przy którym systemie lepiej zostać 8,1 czy 10?
2. Jaką konfiguracje tych programów wykorzystać w najbliższym czasie puki coś jeszcze mam lub co kupić nowego.
3. Z moich przemyśleń i tego co wyczytałem przyszła mi do głowy taka opcja: Windows 10, przeglądarka Edge z ublock origin lub adblockiem oraz last pass, smart screen oraz windows defender a do tego spyshelter firewall.
Lub windows 8.1, firefox z dodatkami takimi jak w Edge plus to co doradzicie.


Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Odpowiedz
#2
hej,
ja bym został przy Windows 10 i wykorzystał wszystko co w sobie ma. Czyli Windows Defender i Zaporę Windows. Dodatkowo jak chcesz używać Edge to lepiej dodatek Adguard plus Lastpast. Tak przeglądarka jest bardzo dobrze chroniona i dodatkowo wbudowana w system. Jakbyś miał jakieś problemy z kompatybilnością to możesz dograć FF plus ublock etc.
Jeżeli sprzęt używasz w domu za NAT router to bym dał szansę temu rozwiązaniu. Jakbyś czuł niedosyt to wtedy bym lekko sprawdzał jak np. dodanie SSFW.
Usługa Windows 10 to coraz bardziej hermetyczny system i pod względem ochrony dodatkowe pakiety typu Internet Security czasami na różnych sprzętach mogą powodować konflikty i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Dodatkowo przy takim configu sprzętu nie będziesz odczuwał ciężkości Windows Defender. Wszystko to kwestia Twoich testów i tego co Ci bardziej pasuje. Na pewno pomyśl jeszcze o kopiach bezpieczeństwa systemu bardziej niż nad kolejnym pakietem IS. Na koniec oddzielne konta bez pełnych uprawnień dla członków rodziny.
Odpowiedz
#3
(18.12.2017, 11:49)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

hej,
ja bym został przy Windows 10 i wykorzystał wszystko co w sobie ma. Czyli Windows Defender i Zaporę Windows. Dodatkowo jak chcesz używać Edge to lepiej dodatek Adguard plus Lastpast. Tak przeglądarka jest bardzo dobrze chroniona i dodatkowo wbudowana w system. Jakbyś miał jakieś problemy z kompatybilnością to możesz dograć FF plus ublock etc.
Jeżeli sprzęt używasz w domu za NAT router to bym dał szansę temu rozwiązaniu. Jakbyś czuł niedosyt to wtedy bym lekko sprawdzał jak np. dodanie SSFW.
Usługa Windows 10 to coraz bardziej hermetyczny system i pod względem ochrony dodatkowe pakiety typu Internet Security czasami na różnych sprzętach mogą powodować konflikty i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Dodatkowo przy takim configu sprzętu nie będziesz odczuwał ciężkości Windows Defender. Wszystko to kwestia Twoich testów i tego co Ci bardziej pasuje. Na pewno pomyśl jeszcze o kopiach bezpieczeństwa systemu bardziej niż nad kolejnym pakietem IS. Na koniec oddzielne konta bez pełnych uprawnień dla członków rodziny.

hej

W rozszerzeniach dla Edge widzę tylko adblock, adblock plus i ublock origin.. które z nich lepsze? bo rozumiem, że Adguard to jako osobna aplikacja systemowa musiałbym zainstalować prawda?

Co do Spyshletera to chyba bym się czuł jak pirat bez protezy nogi, jakbym go nie dodał do defendera chociażby wersje bez firewall'a Grin

Co do pakietów IS to zauważyłem że coraz gorzej.. w chwili obecnej kaspersky jest na moim sprzęcie nie używalny... a po testach nawet na świeżym systemie wiem na pewno że to wina aktualizacji i jego braku kompatybilności właśnie,

Neta mam od UPC i tam jest dekoder Horizon, a ile to warte pod kątem zabezpieczeń tego nie wiem.

Co do kopii to wszystkie ważne dokumenty mam albo na OneDrive typu zdjęcia i dokumenty, ewentualnie pozapisywane faktury czy klucze licencji na mailu w oddzielnym folderze. nawet jakby mi wypaliło dysk to po montażu nowego jest tylko kwestia instalacji windowsa i kilku rzeczy.
Nigdy nie korzystałem np. z przywracania kopi systemu z zewnętrznych programów.
Odpowiedz
#4
Dodatek Adguard trzeba wpisać w Windows store i wtedy się pojawia. Nie jako cały pakiet tylko dodatek do Edge.
Dodanie SS nie zaszkodzi.
A może lepiej by było jakbyś zainwestował w lepszy router do sieci bo taka też jest możliwość oczywiście na ile pozwala Ci UPC . Obecnie routery również mają FW i inne zabezpieczenia jak np. kontrola rodzicielska.
Odpowiedz
#5
(18.12.2017, 12:08)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodatek Adguard trzeba wpisać w Windows store  i wtedy się pojawia. Nie jako cały pakiet tylko dodatek do Edge.
Dodanie SS nie zaszkodzi.
A może lepiej by było jakbyś zainwestował w lepszy router do sieci bo taka też jest możliwość oczywiście na ile pozwala Ci UPC . Obecnie routery również mają FW i inne zabezpieczenia jak np. kontrola rodzicielska.

Dobrze wiedzieć z tym windows store.

Coś polecasz routerów? Wiem, że google nie boli, ale jak masz coś sprawdzonego to chętnie przeczytam coś na ten temat. 
Prośba by to nie było z cena z kosmosu Wink
(Neta mi dali 250mb wraz z TV w UPC i chciałbym by nie było spadku szybkości oraz nie najgorszy zasięg wifi)
Odpowiedz
#6
Wiesz Swój router to przede wszystkim daje Ci Swoją sieć a nie że operator nią rządzi. Sprzętu jest bardzo dużo i wszystko uzależnione jest od kwoty do wydania.
Na pewno bardzo ciekawy jest Asus. Tylko nie te bardzo drogie tylko te sprzęty zawierające już AiProtection. Poczytaj o tym. Nie chcę rzucać nazw modeli bo nie chcę Ciebie narażać na jakiekolwiek koszty. Jednak na pewno myśląc o zabezpieczeniu sprzętu zacząłbym jednak od sieci - routera domowego i nie opierał się na sprzęcie dostarczonym przez operatora.
Netia czy UPC dała Ci router wifi ? jak to jest podłączone ? Dodatkowo czy na przyszłość nie zamierzasz zmieniać sieci, miejsca itp. To są pytania co warto sobie zadać.

A i ważna rzecz jest czy to nie jest w światłowodzie przypadkiem? bo Orange w swoim światłowodzie nie pozwala na wstawianie swojego routera. Chyba, że jako AP.
Odpowiedz
#7
(18.12.2017, 12:46)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiesz Swój router to przede wszystkim daje Ci Swoją sieć a nie że operator nią rządzi. Sprzętu jest bardzo dużo i wszystko uzależnione jest od kwoty do wydania.
Na pewno bardzo ciekawy jest Asus. Tylko nie te bardzo drogie tylko te sprzęty zawierające już AiProtection. Poczytaj o tym. Nie chcę rzucać nazw modeli bo nie chcę Ciebie narażać na jakiekolwiek koszty. Jednak na pewno myśląc o zabezpieczeniu sprzętu zacząłbym jednak od sieci - routera domowego i nie opierał się na sprzęcie dostarczonym przez operatora.
Netia czy UPC dała Ci router wifi ? jak to jest podłączone ? Dodatkowo czy na przyszłość nie zamierzasz zmieniać sieci, miejsca itp. To są pytania co warto sobie zadać.

A i ważna rzecz jest czy to nie jest w światłowodzie przypadkiem? bo Orange w swoim światłowodzie nie pozwala na wstawianie swojego routera. Chyba, że jako AP.

Ok dzięki bardzo pomoc Smile
Odpowiedz
#8
Łap 10 Przykazań Quassar'a

1)Zapora
2)HIPS
3)Dodatkowe Restrykcje i ograniczenia
4)Izolacja lub też Wirtualizacja Systemu/Danych
5)Backup
6)Antywirus
7)Dodatkowe skanery

Prywatność:
8)Szyfrowanie klawiatury
9)Szyfrowanie Danych na dysku
10)Szyfrowanie Połączenia "VPN"
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
(18.12.2017, 14:55)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Łap 10 Przykazań Quassar'a

1)Zapora
2)HIPS
3)Dodatkowe Restrykcje i ograniczenia
4)Izolacja lub też Wirtualizacja Systemu/Danych
5)Backup
6)Antywirus
7)Dodatkowe skanery

Prywatność:
8)Szyfrowanie klawiatury
9)Szyfrowanie Danych na dysku
10)Szyfrowanie Połączenia "VPN"
Dzięki za przykazania Wink

Podsumowując moja konfiguracja będzie wyglądać tak:

Windows 10 x64 Pro
Przeglądarka  Edge i smart screen
Windows Defender wraz z detekcją PUA
Wyłączony powershell oraz wscript
Adguard
Spyshelterr Firewall + ochrona folderów i ograniczanie aplikacji
Kopia ważnych plików (backup) OneDrive i poczta outlook
Pakowanie i szyfrowanie plików Ashampoo Zip Pro

Myślę że jest ok Smile
Odpowiedz
#10
Dorzuć darmową wersje Sandboxie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i uruchamiaj przeglądarkę w piaskownicy na żądanie Smile
P.S. może zamiast Edge to Vivaldi

a ja sie z czasem spodoba to do kup płatną bo ma wersje dożywotnią wiec raz zapłacisz i korzystasz do woli lepsze to niż bulenie w kichowym AV na abonament

--bump-

I jeszzce jedno jak masz jakieś ważne dane, nie tyle ważne co bardziej osobiste to lepiej je trzymać na osobnym dyski/nośniku nie podłączonym na co dzień do kompa a jak już siłą woli musisz je trzymać w chmurze to chociaż je zaszyfruj przed wysłaniem m.in w VeraCrypt
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
(18.12.2017, 16:10)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dorzuć darmową wersje Sandboxie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i uruchamiaj przeglądarkę w piaskownicy na żądanie Smile
P.S. może zamiast Edge to Vivaldi

a ja sie z czasem spodoba to do kup płatną bo ma wersje dożywotnią wiec raz zapłacisz i korzystasz do woli lepsze to niż bulenie w kichowym AV na abonament

--bump-

I jeszzce jedno jak masz jakieś ważne dane, nie tyle ważne co bardziej osobiste to lepiej je trzymać na osobnym dyski/nośniku nie podłączonym na co dzień do kompa a jak już siłą woli musisz je trzymać w chmurze to chociaż je zaszyfruj przed wysłaniem m.in w VeraCrypt

ok dzięki Smile

a czemu vivialdi lepsze od edge?
Odpowiedz
#12
Ogólnie to bierz co cokolwiek inne niż systemową przeglądarkę z której korzysta więcej botów nż użytkowników bo po prostu jest Fee.
Nie żebym ufał jakiejś przeglądarce bo co cokolwiek by to nie było idzie do izolacji,

Jak chodzi o moją przygodę z przeglądarkami to
Kiedyś siedziałem na Firefoxie ale nie czystym tylko z kilkoma kluczowymi dodatkami No Script/RequestPrivacy Policy i suplement do sesji i kart czyli TabMix Plus i MR Tech Toolkit

Ale po czasie Lis stał sie problematyczny i coraz wolniejszy w jakiejś wersji miał poważne problemy z przetwarzaniem kodu stron i cześć stron sie zawieszała na 2-5s po otwarciu czy też odświeżeniu.

Opera odpada, bo za bardzo sztywna i mało funkcjonalna to dobre dla osób mają parę kart i nie wiele od przeglądarki wymagają i chcą aby była nieco bezpieczniejsza.

Po pewnym czasie pojawiła sie Vivaldi przeglądarka w stylu Opery lecz na silniku chromium dzięki czemu łączy w pozytywnym sensie te 2 aspekty

Jak chodzi o funkcje które lubię w Vivaldi to te stare ci kiedyś były w firefoxie, a potem je wywalili nie wiem czy już je dodali z powrotem... chodzi o grupowanie Kart i Panel poboczny dający sporo możliwości choć w lisie on nie był aż tak funkcyjny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podoba mi sie otwartość kodu i możliwości modernizacji przeglądarki, są fajne skrypty gotowe które mogą zmienić lub dodać nowe funkcje bez instalacji masowej ulepianki wtyczek jak to było w firefoxie i wpływało na destabilizacje samego programu.

Ale wiadomo co użytkownik to inne wymogi.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#13
(18.12.2017, 17:13)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ogólnie to bierz co cokolwiek inne niż systemową przeglądarkę z której korzysta więcej botów nż użytkowników bo po prostu jest Fee.
Nie żebym ufał jakiejś przeglądarce bo co cokolwiek by to nie było idzie do izolacji,

Jak chodzi o moją przygodę z przeglądarkami to
Kiedyś siedziałem na Firefoxie ale nie czystym tylko z kilkoma kluczowymi dodatkami No Script/RequestPrivacy Policy i suplement do sesji i kart czyli  TabMix Plus i MR Tech Toolkit

Ale po czasie Lis stał sie problematyczny i coraz wolniejszy w jakiejś wersji miał poważne problemy z przetwarzaniem kodu stron i cześć stron sie zawieszała na 2-5s po otwarciu czy też odświeżeniu.

Opera odpada, bo za bardzo sztywna i mało funkcjonalna to dobre dla osób mają parę kart i nie wiele od przeglądarki wymagają i chcą aby była nieco bezpieczniejsza.

Po pewnym czasie pojawiła sie Vivaldi przeglądarka w stylu Opery lecz na silniku chromium dzięki czemu łączy w pozytywnym sensie te 2 aspekty

Jak chodzi o funkcje które lubię w Vivaldi  to te stare ci kiedyś były w firefoxie, a potem je wywalili nie wiem czy już je dodali z powrotem...  chodzi o grupowanie Kart i Panel poboczny dający sporo możliwości choć w lisie on nie był aż tak funkcyjny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podoba mi sie otwartość kodu i możliwości modernizacji przeglądarki, są fajne skrypty gotowe które mogą zmienić lub dodać nowe funkcje bez instalacji masowej ulepianki wtyczek jak to było w firefoxie i wpływało na destabilizacje samego programu.

Ale wiadomo co użytkownik to inne wymogi.
A nie jest tak że właśnie dla tego, że Edge jest systemowa to jest dobrze powiązana z defenderem i smart screenem? Osobiście lubię ją bardzo jest szybka i prosta a  nie chcę  zbędnych udziwnień Wink


O botach słyszałem ale to chyba też dla tego że kto z tej branży będzie specjalnie się bawił i ściągał inne skoro działa tak samo ta co jest - tak uważam ale mogę się mylić.
W razie czego dodam ją do sandboxie albo do SSFW.

Z drugiej strony logicznie myśląc hakiery i inne tego rodzaju typki bardziej się skupią na atakach wymierzonych w np. chroma, którego nie trawię bądź firefoxa czy vivialdi prawda?

Co do firefoxa używam od lat i nie miałem z nią takich problemów (co system to inaczej działać mogą programy) a nowa wersja również jest szybka Wink
Odpowiedz
#14
Jeżeli chciałbyś wrócić do Win 8.1 i mieć aktualizację na Intel i5 serii 7xxx, to tutaj poradnik. Nie jest to oficjalne rozwiązanie, ale powinno działać. Grupa A oznacza wszystkie aktualizacje systemu i bezpieczeństwa Suspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli mimo wszystko chciałbyś zostawić Kaspra, możesz próbować instalować na 10tylko aktualizacje bezpieczeństwa i przechodzić na kolejne 'Duże' aktualizacje, tak jak użytkownicy biznesowi, co 4 miesiące. Jest to możliwe i wymaga kombinowania z systemem, jeżeli masz wersję Home.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jakby co, ja nie mam 10tki, więc osobiście nie testowałem Suspicious

Gdyby jednak pasowały ci programy, które już Ci dobrali koledzy, to ja się nie wtrącam Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#15
(18.12.2017, 19:56)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli chciałbyś wrócić  do Win 8.1 i mieć aktualizację na Intel i5 serii 7xxx, to tutaj poradnik. Nie jest to oficjalne rozwiązanie, ale powinno działać. Grupa A oznacza wszystkie aktualizacje systemu i bezpieczeństwa Suspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli mimo wszystko chciałbyś zostawić Kaspra, możesz próbować instalować na 10tylko aktualizacje bezpieczeństwa i przechodzić na kolejne 'Duże' aktualizacje, tak jak użytkownicy biznesowi, co 4 miesiące. Jest to możliwe i wymaga kombinowania z systemem, jeżeli masz wersję Home.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jakby co, ja nie mam 10tki, więc osobiście nie testowałem Suspicious

Gdyby jednak pasowały ci programy, które już Ci dobrali koledzy, to ja się nie wtrącam Suspicious

Dzięki za poradnik bo może kiedyś jakby już nie wytrzymał z 10ką to przejdę na 8.1 Wink

Szkoda kaspra...  ale użyć go puki co nie nie mogę bo wszystko się sypie

Zobaczę jak sprawdzi się win10 defender i SSFW na razie potestuję i może poczekam jak coś na nowego mks Vira Grin
Odpowiedz
#16
(18.12.2017, 17:28)Cascudo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A nie jest tak że właśnie dla tego, że Edge jest systemowa to jest dobrze powiązana z defenderem i smart screenem? Osobiście lubię ją bardzo jest szybka i prosta a  nie chcę  zbędnych udziwnień Wink
Nie używam Edge ale faktem jest, że popularne stały się obecnie skrypty uruchamiające kopanie kryptowaluty na komputerach użytkowników. Wątpię, aby Edge posiadało cokolwiek aby się przed tym zabezpieczyć (poza wyłączeniem JS albo uzupełnianiem hosts o nowe adresy). Dla mnie to systemowy Edge jest zbędnym udziwnieniem.
Odpowiedz
#17
Zawsze można skusić sie na linuxa
Distro: slackware <3
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#18
(19.12.2017, 11:48)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(18.12.2017, 17:28)Cascudo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A nie jest tak że właśnie dla tego, że Edge jest systemowa to jest dobrze powiązana z defenderem i smart screenem? Osobiście lubię ją bardzo jest szybka i prosta a  nie chcę  zbędnych udziwnień Wink
Nie używam Edge ale faktem jest, że popularne stały się obecnie skrypty uruchamiające kopanie kryptowaluty na komputerach użytkowników. Wątpię, aby Edge posiadało cokolwiek aby się przed tym zabezpieczyć (poza wyłączeniem JS albo uzupełnianiem hosts o nowe adresy). Dla mnie to systemowy Edge jest zbędnym udziwnieniem.

A czy przed tymi koparami nie bronią filtry w adblock, adguard lub ublock? chyba gdzieś czytałem, że tak - pewności nie mam.
Wyłączyłem dodatkowo Flasha w Edge oraz  powershell, SMB, wscript, a java jest w Edgu nie obsługiwana więc stąd myślę że jest dobre profilaktyczne zabezpieczenie. 

Oczywiście poprawcie mnie jeśli się mylę bo bazuje na tym co wyczytam i staram się to wprowadzać.

W razie czego mogę bez przeszkód wrócić na firefox ;]
Odpowiedz
#19
Generalnie podoba mi się katalog Quassara. Jeżeli czegoś w nim brakuje to podkreślonej ochrony autostartu (ale z drugiej strony to można podciągnąć pod "dodatkowe restrykcje i ograniczenia"), menedżera haseł (z drugiej strony przy sprawnie działającym szyfrowaniu klawiatury to nie jest konieczne), bezpiecznej przeglądarki do płatności elektronicznych (z drugiej strony dobrze skonfigurowana przeglądarka wsadzona z aplikacją szyfrującą klawkę w piasek taką rolę może pełnić) i ochrony MBR (chociaż pewnie to można określić jako izolacja systemu).
Sam nie przepadam za Vivaldim (ot chociażby brakuje mi wygodnych zrzutów stron, synchronizacja jeszcze jedynie w wersjach beta). Wole Operę, która dla mnie jest najwygodniejsza i najwszechstronniejsza czy nowego FF. Nie znam żadnego argumentu dla używania Edge. To że coś jest wbudowane w system nie czyni z niego dobrego programu. Jest jeden tylko soft od MS, który faktycznie jest najlepszy, a wcale w system wbudowany nie jest. Myślę oczywiście o MS Office. Nie znam też żadnego argumentu do używania Windows 8 czy 8.1 mogąc używać Windows 10.
Jeśli już polecać jakiś linuks to przy możliwościach komputera kolegi trzeba polecać ładną dystrybucję np. najnowszego KDE Neon.
Coraz częściej widzę w necie słowo "póki" pisane przez "u". Proszę... niech moje oczy nie krwawią... Smile
Ps. adblock, ublock czy adguard chronią przed kryptokoparkami... A jeśli ktoś chce mieć absolutną pewność to może sobie dorzucić ten adres do własnych filtrów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#20
(19.12.2017, 13:30)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Generalnie podoba mi się katalog Quassara. Jeżeli czegoś w nim brakuje to podkreślonej ochrony autostartu (ale z drugiej strony to można podciągnąć pod "dodatkowe restrykcje i ograniczenia"), menedżera haseł (z drugiej strony przy sprawnie działającym szyfrowaniu klawiatury to nie jest konieczne), bezpiecznej przeglądarki do płatności elektronicznych (z drugiej strony dobrze skonfigurowana przeglądarka wsadzona z aplikacją szyfrującą klawkę w piasek taką rolę może pełnić) i ochrony MBR (chociaż pewnie to można określić jako izolacja systemu).
Sam nie przepadam za Vivaldim (ot chociażby brakuje mi wygodnych zrzutów stron, synchronizacja jeszcze jedynie w wersjach beta). Wole Operę, która dla mnie jest najwygodniejsza i najwszechstronniejsza czy nowego FF. Nie znam żadnego argumentu dla używania Edge. To że coś jest wbudowane w system nie czyni z niego dobrego programu. Jest jeden tylko soft od MS, który faktycznie jest najlepszy, a wcale w system wbudowany nie jest. Myślę oczywiście o MS Office. Nie znam też żadnego argumentu do używania Windows 8 czy 8.1 mogąc używać Windows 10.
Jeśli już polecać jakiś linuks to przy możliwościach komputera kolegi trzeba polecać ładną dystrybucję np. najnowszego KDE Neon.
Coraz częściej widzę w necie słowo "póki" pisane przez "u". Proszę... niech moje oczy nie krwawią... Smile
Ps. adblock, ublock czy adguard chronią przed kryptokoparkami... A jeśli ktoś chce mieć absolutną pewność to może sobie dorzucić ten adres do własnych filtrów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak też uważam. że jest dobry
Co do Edga to uważam, że brakuje mu rozszerzeń oraz integralności z tzw bezpiecznymi przeglądarkami bądź zabezpieczeniami z pakietów IS. ( to są moim zdaniem konkretne wady Edga)
Po za nimi nie widzę w nim nic strasznego, a niektóre opinie jak czytam o nim że taki jest fee ok opinia opinią, ale gdzie jakiś konkret? Np. jest mniej bezpieczna od chroma czy vivaldi? Jest bardziej podatna na ataki bądź ma więcej luk? A może chodzi jak żółw albo źle wczytuje strony albo nie odtwarza filmów?
Takich konkretów mi brakuję.
Dużo pytań wiem, ale kurde po za paroma minusami lubię Edga Grin

Żadna przeglądarka nie jest idealna i wydaję mi się, że nie ma co panikować tylko kierować się swoimi preferencjami oraz pamiętać o dobrej profilaktyce i zasadach bezpieczeństwa, a i soft ochronny nie zaszkodzi Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości