Ransomware - Jak się chronić
#21
(07.12.2017, 11:09)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam.
wróćmy do tematu, bo się bałagan robi.
Sam się do tego przyczyniłeś tym pytaniem, teraz zbieraj żniwo...
(02.12.2017, 22:29)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pytanie czy przy tym co już posiadam czyli KIS, SecureAPlus i RansomFree, jest konieczność instalacji jeszcze jakiegoś programu, skoro niektóre z podanych przez użytkowników programów opierają się o WhiteList tak samo jak SecureAPlus?

(02.12.2017, 22:29)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moje spostrzeżenia:
CryptoPrevent w sumie to chroni kosztuje 20 $ na rok, ale opinie co do 8 słabe a konieczność płatności tylko karta nie dla mnie.
AppCheck Pro ma słabe oceny w testach
Istnieje też bezpłatna wersja CryptoPrevent Free Edition...
AppCheck chroni MBR i z większością ransomów sobie radzi. Jestem ciekaw na jakich testach się opierasz..

(07.12.2017, 10:22)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(04.12.2017, 14:42)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dlaczego mieliby się do czegoś przyczepić.

Bo może KeyScrambler jedynie ładnie wygląda? W wolnej chwili sprawdzę ten tester.
KeyScrambler Personal nie wygląda ładnie, ale sprawdzaj bo pewnie się przekonasz, że program działa i szyfruje klawkę, ale jedynie w przeglądarkach. A nie powinien się nikt przyczepić, bo przynajmniej coś masz do ochrony w tym zakresie w odróżnieniu od większości.
Ale gdybyś przetestował ten program co Yoshi (fajnie, że mu się chciało), to pewnie by ci wyszło, że Ghostpress zapewnia szyfrowanie zarówno w przeglądarkach, jak i innych aplikacjach np. Notatnik, WPS Office. Dodatkowym jego plusem jest działanie bez instalacji i łatwe ustawienie automatycznego startu z system (program czasami łapie bugi przy uruchamianiu, ale jak już złapie ochronę, to ją trzyma). A gdyby przetestować inny program autorstwa pana Schiffera -RiotIsolator, to okazałoby się, że dobrze sobie radzi z ochroną przed screenshotami. Mi brakuje tylko do tego ochrony schowka i byłoby "cacucho'...
Pytanko, czy komuś z was udało/udaje się jeszcze na Win 10 uruchomić ochronę w bezpłatnych wersjach SpyShelter Free Anti-Keylogger (wersja 10.8.6 lub wcześniejsze)?
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#22
@zeno06
temat i pytania były tylko związane z ochrona przed romansowe, o keylogerach pytał kto inny, nie wprowadzaj w błąd.
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
#23
(07.12.2017, 13:16)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@zeno06
temat i pytania były tylko związane  z ochrona przed romansowe, o keylogerach pytał kto inny, nie wprowadzaj w błąd.

Tak temat jest o ransomach. Ale że spytałeś, czy jest konieczność instalacji jeszcze jakiegoś programu i skoro o backup'ie było wcześniej, więc go rozszerzyłem, bo ransom nieransom coś z tego (antykeylogger, menadżer haseł czy przeglądarka w piasku a najlepiej wszystkie razem) moim zdaniem na kompie być musi. Wracając do ransomware - jeśli już skuteczny atak nastąpi i zaszyfruje ci MBR, to jak przywrócisz kopię, nawet uwzględniając start programu do backupu z WinPe? Sam w tej chwili zastanawiam się nad odpowiedzią. Niemniej dlatego zwracam uwagę na programy zapewniające ochronę MBR, żeby nie mieć trudnych orzechów do zgryzienia w razie czego...
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości