Problem z napędem CD/DVD
#1
Kurczę mam taki problem. Otóż system nie widzi u mnie napędu CD/DVD. Tzn. przy próbie odtworzenia jakiejkolwiek płytki nie ma żadnej reakcji a gdy wejdę w "Mój Komputer" to w ogóle nie wyświetla mi napędu CD/DVD a przedtem wyświetlało.

Wszedłem w menedżera urządzeń a tam wyświetla mi się przy napędzie CD/DVD coś takiego (w załączniku)
Zwraca uwagę ten żółty wykrzyknik przy stacji dysków.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
#2
A w awaryjnym widzi?
#3
Za chwilę to sprawdzę
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
#4
@mbm86

Spróbuj zaktualizować sterownik DVD-RAM.
#5
"nie może znaleźć urządzenia sprzętowego". Klik prawym gdziekolwiek i "szukaj nowego sprzętu" czy coś takiego.
#6
Daj prawym myszki/odinstaluj i zrestartuj kompa, powinno na nowo wykryć
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#7
tommy504 napisał(a):Daj prawym myszki/odinstaluj i zrestartuj kompa, powinno na nowo wykryć


Jutro spróbuję tak zrobić bo dzisiaj to już nie dam rady Smile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
#8
Sprawdz tasme, czy dobrze podpieta, czy nie poluzowala sie przypadkiem. Moze stacja CD/DVD jest uszkodzona (padl laser, lub inne uszkodzenie mechaniczne), podepnij inny CD-ROM zeby sprawdzic czy dziala.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#9
Creer napisał(a):Sprawdz tasme, czy dobrze podpieta, czy nie poluzowala sie przypadkiem. Moze stacja CD/DVD jest uszkodzona (padl laser, lub inne uszkodzenie mechaniczne), podepnij inny CD-ROM zeby sprawdzic czy dziala.


To raczej nie wchodzi w grę gdyż mówimy tu o notebooku i to w dodatku jeszcze na gwarancji...
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
#10
Zadałem pytanie
#11
No właśnie sęk w tym że coś się nie da u mnie wejść w awaryjny
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
#12
Ściagnij

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i uruchom,jeśli dalej będzie problem to sprawa moze byc poważniejsza
#13
Zrobiłeś to co Ci napisałem? Smile

Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#14
Cytat: Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.

Nie pisz bzdur.Chcesz naprawiac fragment windy skoro np.częśćrejestru moze być padnięta.
Poza tym brak awaryjnego moze swiadczyć o infekcji np. bagle-m
Co do twojej rady dotyczacej reinstalki to zakładam ze to juz zrobił bo to sie zawsze najpierw robi .
#15
zbycho napisał(a):
Cytat: Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.

Nie pisz bzdur.Chcesz naprawiac fragment windy skoro np.częśćrejestru moze być padnięta.
Poza tym brak awaryjnego moze swiadczyć o infekcji np. bagle-m
Co do twojej rady dotyczacej reinstalki to zakładam ze to juz zrobił bo to sie zawsze najpierw robi .


Ty nie pisz bzdur. Tak się robi. Jak chcesz to wykluczyć? Może to tylko zwykły konflikt.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#16
Gdybyś cokolwek wiecej wiedział niz standart to zrozumiał byś ze uruchomienie w trybie awaryjnym pozwala wykluczyć problem sterownikowo-sprzetowy a przyjac z duzym prawdopodobieństwem że rzecz moze dotyczyc wadliwych wpisów w rejestrze.
Wiedział byś również że brak trybu awaryjnego moze znamionować poważniejsze problemy i po to sie go w pierwszej kolejności naprawia safebotem by móc to wykluczyć.
#17
Problem trybu awaryjnego na Viście to błąd tego produktu. Problem ten nie występuje po zainstalowaniu min. SP1. M$ zaleca czystą instalację, niestety Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jeżeli to ten problem.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#18
No tylko ze w swoim profilu napisał ze ma xp sp3
#19
zbycho napisał(a):
Cytat: Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.

Nie pisz bzdur.Chcesz naprawiac fragment windy skoro np.częśćrejestru moze być padnięta.
Poza tym brak awaryjnego moze swiadczyć o infekcji np. bagle-m
Co do twojej rady dotyczacej reinstalki to zakładam ze to juz zrobił bo to sie zawsze najpierw robi .


O ile dobrze pamiętam, standardowy awaryjny nie uruchamia sterownika cdromu.
#20
Cytat: O ile dobrze pamiętam, standardowy awaryjny nie uruchamia sterownika cdromu.

Zanim napiszesz,sprawdź.To nic nie kosztuje.Po za tym nie istnieje standardowy tryb awaryjny.Jest ich parę ale nie ma standardowego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości