Program do OCR, czyli zaimany skanów na tekst
#1
Cześć. Potrzebuję dla rodziny programu do przerabiania wynikowych plików graficznych z domowego skanera na dokumenty do edycji, najlepiej DOC lub DOCX. Freeware lub jakieś tanie lifetime Suspicious wymagań niewiele:

-Rozpoznaje polskie znaki;
-Kompatybilny z XP;
-Prosty interfejs graficzny.

Bloatware zniosę, o ile będzie dołączony tylko do instalatora o do odkliknięcia Suspicious

Także jak ktoś ma coś pod ręka do polecenia... Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
Najlepszy jest Abbyy FineReader, ale tani to on nie jest. Jest jeszcze wersja online FineReadera, za 10 euro możesz przeskanować 500 stron dokumentów miesięcznie lub za 5 euro 200 kartek, przy czym nie masz możliwości korekty jak w programie na komputerze (abbyy ma edytor do korekty rozpoznawania tekstu).
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Mówisz, masz. Na naszym forum znajdziesz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Promocja z tego co widzę, dalej obowiązuje. Jest to najlepszy program tego typu.
Odpowiedz
#4
Bardzo dobrze, że nawinął się ten wątek, bo wyczułem tu własny interes i potrzebę Smile Kiedyś na swoim skanerze Mustek ScanExpress 1200 UB (na Win 98 jeszcze sporo skanowałem i używałem aplikacji OCR wtedy znanej dość, ale to nie było ABBY...nazwy nie pamiętam już). Poszukałem więc nieco i poniżej kilka przydatnych...mam nadzieję...rozwiązań i linków.

Darmowe aplikacje
Boxoft Free OCR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SimpleOCR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FreeOCR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Free OCR to Word 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Serwisy online

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I rozwiązanie od Microsoft - jeśli ktoś ma i używa OneNote

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
FreeOCR ma problemy z polskimi literami, może przeczytać "d" jako "cl"
Boxoft Free OCR brak na liście języka polskiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Hejka  Smile
Dawno mnie tu nie było.

Udało mi się znaleźć promocję na Abby Fine Reader 5 Pro, z której sam kiedyś skorzystałem. Wygląda na aktywną.
Wchodzimy tu -> 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, wypełniamy formularz, klikamy na Valider i powinniśmy otrzymać klucz na podany adres e-mail.

Informację o promocji znalazłem tu: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na tej stronie jest też podany klucz, chyba uniwersalny: FPE5-0167502-95883

Na marginesie - przy poszukiwaniu programów polecam korzystać ze strony 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam,
Piotr "preter" M.
...
Odpowiedz
#7
Dzięki za info o prehistorycznym promo na Abbyy. Działa... co prawda nie udało się uruchomić skan -> OCR, tylko obraz -> OCR, al że program ma służyć do machnięcia kilku plików miesięcznie, to wystarczy. No i UI nieźle się wkomponowuje w XPka... (chociaż jeszcze lepiej by wyglądało na 98 ^^).
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#8
ABBY jest super, ale licencja droga. Ja korzystam z google dokumentów, tam jest opcja OCR i działa zdecydowanie lepiej od freeocr.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości