Privatefirewall
#41
Meir napisał(a):Martini...to tutaj na tym forum-nauczyłem się,że Matousec to IkonaSmile i dlatego boję się używać samego ESET-a bez DWSmile


Matousec to tylko test i to co tam testują praktycznie się nie zdarza w rzeczywistości
To jest to samo co testy przeglądarek gdzie sprawdza się jak szybko potrafią przetwarzać dane czy renderować grafikę

są to testy nieprzydatne jakimś 99% użytkowników
Odpowiedz
#42
Rozumiem Zord...zaraz się pozbędę DefenseWallSmile
Które testy prawdziwie odzwierciedlają skuteczność firewalli?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#43
nie chodzi o to żeby się pozbyć DefenseWalla czy innego tego typu programu bo mają one chronić przed wszelkim malwer
chodzi o to że w teście Matouseca testuje się techniki których praktycznie nie stosuje się w programach malware czy nawet takie które nie są groźne bo już od dawna są na nie łatki czy podatne są na nie starsze systemy
Odpowiedz
#44
Zord,Zord...wiesz jak lubię DW...nigdy się go nie pozbędęWink
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#45
@Meir
Właśnie dlatego tak napisałem, ponieważ w partii nie byłem, a czasy o których piszę znam z autopsji, a nie z filmów czy opowieści...ale tu nie o tym. Nie po to ktoś się wysila i udoskonala program, by skazać go z góry na przegraną i niechęć stałych użytkowników Comodo, OA, Outposta, PC Toolsów czy innych znanych i "wielkich". Wyniki w teście Matousca w porównaniu z poprzednimi są rewelacyjne i nie pamiętam...możliwe, że Ty również...programu, który by w tym teście zrobił tak wielki skok jakościowy (ponad 30%), wniosek stąd prosty, że rozwijający się w takiej nowej postaci program skutecznie depcze po piętach wielokrotnym liderom.
Poza tym...test Matousca to ikona i tu masz rację, ale to nie jedyny wyznacznik skuteczności, funkcjonalności czy popularności zapór...ktoś lubi kolor czerwony, a ktoś zielony...ktoś woli cały kombajn zabezpieczający, a ktoś lekkie samodzielne programy, które się uzupełniają. Jak to mówili starożytni już "de gustibus non est disputandum" i nie obalisz tego żadnym testem Smile
A ikonka (właściwie logo) w postaci "Lego-mana"?...to ikonka Dynamic Security Agenta czyli HIPSa PrivateFirewall.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#46
Trzeba dać mu szanse bo mogą być programy oprócz tej żelaznej trójkiktóre moga nawiązać walke z nimi, pzrebić sie na rynek co zwiekszy konkurencje do wprowadzania co nowych technologii, pomysłow na program. Co to testów nie jest az takim wyznacznikiem z życia wziete oparte sa na schematach, które bardzo czesto nie maja zastosowania z zyciatakajest prawda, trzeba potestowac najlepiej samemu z zagrozeniami ktore spotykamy na co dzien przez dłuzszy okres czasu. Matousec nie ma konkurencji w testach Firewalli i wiele osob uwaza to za swietosc.private Firewallnie nalezy odsuwac do lamusa i skazywac go na porazke, moze i jest slabszy bardzo mozliwe, ale nie nalezy go oceniac , ze jest slaby itp bo za rok czy 2 moze cos z tego ciekawego wyjsc. Ocena bez testowania wlasnego mija sie z celem, wazne sa testy firm bo robia tofachowo, ale nie sa w stanie wszystkich kombinacji przetestowac , oparte sa na pewnym schemacie testowaniaSmile
Odpowiedz
#47
Słusznie...konkurencja (w tym przypadku zaskakująca, bo program dotąd niewielu użytkowników polskiego rynku znało, a część wciąż nie docenia) sprzyja nie tylko zaspokojeniu gustów i różnych potrzeb użytkowników, ale sprzyja i napędza chyba przede wszystkim rozwój nowych technologii i rozwiązań. A to wszystko ku większemu zadowoleniu nas wszystkich Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#48
Ok.Chłopaki...jestem otwarty na argumenty i rzeczową dyskusję...
Ichito,LikwidatoR-przekonaliście mnieSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#49
No jakżeż się cieszę Meir Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#50
Trzeba zrobić mała wymianę na argumenty, jestem na nie otwarteWink
Odpowiedz
#51
A tu kilka screenów zapory

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#52
Dość ciekawie się prezentuje z wyglądu, ale najważniejsza jest skuteczność i łatwość w obsłudze dla mnie nie wiem jak dla wasWink
Odpowiedz
#53

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co za podobieństwo Smile ten sam HIPS zaimpletowany i wygląd identyczny ,nie wiem jak sam firewall ,aczkolwiek w testach Matoseca-a wypada gorzej, a jeszcze niedawno było odwrotnie. Do tego od dawna już jest darmowy.
Odpowiedz
#54
Webroot kożysta z softu privacyware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

też za free
Odpowiedz
#55
Hmmm... ''okładka'' ta sama, silnik może też.
A ''odchyłki'' w ocenie może dlatego że jeden produkt zatrzymał się na wersji 5.8 a drugi to 6.1 - cokolwiek to znaczy i jeśli to jakieś odniesienie oczywiście.
360 TSE
Odpowiedz
#56
skoro już wdepnęliśmyw Webroota
Opinie o tych programach SpySweeper, Webroot Antivirus, a zwłaszcza WISE "hulają" od sasa do lasa. Od zachwytów po totalną krytykę.
Czy ktoś (oprócz mnie) pobawiłby się tym na swoim "poligonie"?
p.s.
teraz beta nowości na 60 dni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#57
SpySweeper miałem i sobie chwaliłem tylko z wersji na wersję coraz więcej zasobów pobierał
Odpowiedz
#58
No i u mnie wyleciał z hukiem... Jako jedyny powodował totalny zwis firefoksa gdy próbowałem otwierać PDFa w karcie obok.
Druga sprawa.. miałem kłopoty z taką konfiguracją aby przepuszczał połączenia do netu z wirtualnego systemu uruchamianego na VirtualBoxie - ale za mocno z tym nie walczyłem, odkładałem przegląd na później... ale nie doczekał Grin
360 TSE
Odpowiedz
#59
Od wczoraj (?) nowa wersja 6.1.20.27.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na stronie producenta nie znalazłem informacji o nowym wydaniu...a jedyne info z tego okresu to rekomendacja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dla mniej zaznajomionych z tematem...wyniki u Matouska 88%/10+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#60
I następne wydanie
RELEASE NOTES - 6.1.20.29, posted 10/09/2009
- added Windows Security Center support for Vista x64 and Windows 7
*Process Monitor component is disabled in 64 bit environments.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości