Privatefirewall
No właśnie testuje OA.

W pierwszym wrażeniu spodobał mi się nawet. Fajny podgląd na sieć i taki dostępny.

Dziś instalowałem jakieś aktualizacje windowsa i nie wiem czy to przez to czy nie ale windows staruje chyba z 5 min i szlag mnie trafia.

Po wyłączeniu OA ze startu systemu, windows ładuje się szybko.

Ponieważ testuje go 1 dzień raptem, nie zdążyłem sprawdzić czy przed tymi aktualizacjami też się z tym OA windows tak długo ładował.
Odpowiedz
Zajrzyj w Programs i sprawdź czy masz coś allowed, ale nie trusted (zaznacz hide trusted). Upewnij się że wpisy dotyczą bezpiecznych aplikacji i wciśnij Ctrl+A, potem kilknij trust.

Sprawdź czy w History nie ma jakichś wpisów. Pamiętaj by mieć aktualną wersję OA - 5.5.0.1616. Pomóc może jeszcze wrzucenie Learning mode i wykonanie restartu systemu.
A tak w ogóle to zbaczamy z tematu None
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):A tak w ogóle to zbaczamy z tematu
No właśnie, właśnie Grin

art-e , proponuję poczytanie dostępnych już wątków o OA - ewentualnie założenie nowego tematu.

PS Witaj GieniuSmile
Odpowiedz
Jasne, już zmykam.

dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
Privatefirewallzagościł wreszcie na dobreprogramy.plSmile
Odpowiedz
Nowa wersja Privatefirewall-a 7.0.28.1:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
andrzej76 napisał(a):Nowa wersja Privatefirewall-a 7.0.28.1:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wersja 7.0.28.1 została wydana 1 czerwca:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
U mnie ten firewall powodował błędy. Więc mu podziękowałem Smile Zapowiadał się nieźle

Odpowiedz
Arkovianin napisał(a):U mnie ten firewall powodował błędy. Więc mu podziękowałem Smile Zapowiadał się nieźle
A czy mógłbyś napisać jaką masz konfigurację komputera? Jaki system, jaki sprzęt?
Odpowiedz
Pojawiła się nowa wersja tej wg mnie najlepszej darmowej zapory, a może i w ogóle najlepszej .... nareszcie wsparcie dla W8 !
Privatefirewall 7.0.29.1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lista zmian :
RELEASE NOTES- 7.0.29.1, posted 1/15/2013
- Added support for Windows 8(32/64 bit).
- Added Copy Remote IP/s to Clipboard and Copy Selection to Clipboard right mouse click options to firewall log.
- Updated drivers reviewed and tested by Microsoft Winqual.

* Please uninstall the existing version of Privatefirewall and reboot system before installing this update. Custom Process Monitor, Firewall and other product settings can be preserved by exporting (File -> Export Settings) before uninstalling, and importing (File -> Import Settings) after installing updates.
Odpowiedz
Jednej rzeczy...przydatnej jak mniemam...wciąż mi brak w tym programie - czyszczenia lub zaznaczania nieistniejących procesów/lokalizacji (np. plików tymczasowych po instalacjach). Zaznaczanie jest np. w OA a szybkie czyszczenie reguł mamy np. w SS. Niemniej to bardzo dobry soft Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wie ktoś jak pozwolić aplikacjom w metro na dostęp do sieci z PFW?
Odpowiedz
Jak zablokować wszystkie połączenia przychodzące w Private Firewall ?
Odpowiedz
Czy ktoś z Was może mi powiedzieć dlaczego ten FW po jakimś czasie użytkowania nie może się uruchomić i blokuje dostęp do Mojego komputera i wszystkiego innego na dysku?
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
@Up
Mam to samo i nie wiem co chodzi...
Chciałem zmienić sobie firewalla z OA na ten,bo OA niestety muli mi grę przez neta nawet dodanie do wyjątku nie pomaga poza tym wiele rzeczy trzeba na start dodać do wyjątków żeby się program się odpalił.
Odpowiedz
Po kilku miesiącach ciszy mamy kolejną wersję
Cytat: RELEASE NOTES - 7.0.30.2, posted 10/5/2013
- Added support for Windows 8.1 (32/64 bit).
- Fixed Windows 8 Live Tiles issue.
- Added version query check confirmation.
- Updated drivers reviewed and tested by Microsoft Winqual.

* Please uninstall the existing version of Privatefirewall and reboot system before installing this update. Custom Process Monitor, Firewall and other product settings can be preserved by exporting (File -> Export Settings) before uninstalling, and importing (File -> Import Settings) after installing updates.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Niestety moduł HIPS nadal na nic nie reaguje, przynajmniej pod Win 8.1.
Odpowiedz
Wróciłem do w7 i chciałem sobie trochę poużywać Privatefirewalla, niestety zaraz po instalacji blokuje neta i żadne ustawienia nie pomagają, nawet wyłączenie aplikacji, tylko odinstalowanie. Spotkał się ktoś z czymś takim?
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
@ Houdini
Instalowałeś PFW na świeży system czy wcześniej lub aktualnie jest inna zapora(poza systemową) lub dodatkowy HIPS?
Odpowiedz
Miquell napisał(a):@ Houdini
Instalowałeś PFW na świeży system czy wcześniej lub aktualnie jest inna zapora(poza systemową) lub dodatkowy HIPS?


Kilkudniowy system, miałem już na nim zaistalowanego Spysheltera i LnS ale usunąłem i chciałem Privatefirewalla. Trochę go już czasu używam i nigdy nie sprawiał problemów. Trudno widocznie coś mu nie pasuje w moim systemie.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości