Seventh Knight's PC Security - program typu anty-exe
#1
Seventh Knight's - jakby dziwna i nieznana mi zupełnie firma, która w informacjach o sobie pisze, że (moje podkreślenia)

Cytat:We were the first to develop and patent an enterprise class “whitelisting” solution for the Windows environment. Patented Seventh Knight technology was the first to turn every PC and mobile device into an intelligent network sensor, providing corporations and mobile command centers with real-time relevant data. Self-healing applications for the desktop and mobile device are also patented

Seventh Knight concepts. The whitelisting solutions that are popular today, we invented ten years ago.
I tu mnie zbili kompletnie z tropu, bo 10 lat temu to zaledwie 2007 i że niby pierwsi...a przecież Faronics Anti-Executable jeszcze jako FreezeX był oficjalnie wypuszczony na rynek w 2005, a sama koncepcja dodawania aplikacji do tzw. czarnej listy (listy niezaufanych/podejrzanych) to przecież jedna z możliwości Windowsa, a uruchamiania tylko zaufanych lub objętych tylko regułami prezentowana była we wczesnych HIPSach jeszcze z 2004, jak pamiętam. Ale zostawmy rozważania - program nie jest ponoć nowy, ale słuchy chodziły o nim raczej na serwisach związanych z grami jak Steam choćby czy w mediach społecznościowych, co już jakby wskazuje na krąg zainteresowania potencjalnymi użytkownikami.
Program nazywa się Seventh Knight's PC Security i wg opisu producenta jest podobny w działaniu i funkcjach do VoodooShield aczkolwiek mieni się być lepszym od niego...pokazana grafika nieco mnie ubawiła, komentarze do niej również, ale każdemu wolno reklamować się...pod warunkiem jednak, że robi sie to rzetelnie i nikt żadnych głupot nie wytknie Cool

[Obrazek: proxy.php?image=https%3A%2F%2Fimage.prnt...934ba9301c]
źródło - na końcu posta

OK - to program anty-exe z możliwością...możliwością tylko jak się okazało po wstępnych testach...blokowania nie tylko plików wykonywalnych, ale również skryptów, a do tego funkcja uruchamiania podejrzanych aplikacji w lokalnym środowisku izolowanym (specjalne konto użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami) czyli coś w stylu Sandboxie...VS ma jako jeden z nielicznych dodatkową piaskownicę w chmurze producenta.
W opisie funkcji zaintrygowała mnie jedna
Cytat:"Reset A Program" is used if you want to reset how PC Security handles a specific program.  Clicking this and then clicking "OK" will activate this feature.  Once done, the next program you start on the computer will be "reset" meaning that PC Security will treat it like a new program and ask you if you wish to authorize it or not.  This is useful if you find something on your computer that you no longer wish to have access to your personal data and want PC Security to restrict it.
Tak kombinuję i wychodzi na to, że użytkownik chyba nie ma dostępu do listy aplikacji i reguł dla nich...bo po co miałby funkcję resetu dla wszystkich pozycji  na raz i konieczności potem nadawania nowych reguł dla każdej zgłoszonej aplikacji None2


Screeny ze strony programu

[Obrazek: pcs-ga-features-1.jpg?crc=4092250859]
[Obrazek: pcs-ga-features-2.jpg?crc=4168191016]


Wymagania sprzętowe i systemowe:
OS: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, and Windows 10
CPU: 1 Gigahertz (GHz) lub szybszy 32-bit (x86) lub 64-bit (x64)
RAM: 1 GB RAM (32-bit) lub 2 GB RAM (64-bit)
HDD: 100 MB wolnego na dysku twardym
Graphics: 128 MB z karty graficznej plus wsparcie WDDM
DirectX: DirectX® 9

No cóż...wymagania tak opisane, że może sam program jest grą? Grin
 Program nie jest darmowy...darmowe jest 10 dni wersji próbnej, a strona programu informuje, że
Cytat:REQUIRES PERIODIC INTERNET BASED PRODUCT ACTIVATION
czyli wygląda, że trzeba wykupywać cykliczny abonament...może ktoś da radę sprawdzić?

Źródło informacji i obrazka na temat VS...tam też dyskucja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szczegółowy opis i źródło screenów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
(22.08.2017, 14:04)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I tu mnie zbili kompletnie z tropu, bo 10 lat temu to zaledwie 2007 i że niby pierwsi...a przecież Faronics Anti-Executable jeszcze jako FreezeX był oficjalnie wypuszczony na rynek w 2005
Faronics to był hardkor, mocny soft.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Tak i jako jeden z nielicznych, jak pamiętam, monitorował też biblioteki DLL. Ludzie wciąż go używają.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Ichnią nazwę zawsze czytałem jako "Faraonics" Craze
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Bo literki Ci się jeszcze mieszały Tongue
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości