Program do Backup
#1
Witam Panowie, 

jakie jest Wasze rozwiązanie do Backup? Byłbym wdzięczny za wszelkie Wasze rozwiązania. Platforma, o której myślę to Windows 10 Pro. Chodzi o program co działa bez zarzutów.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Aktualnie testuje AOMEI Backup. Przywracać przywraca, ale miesza partycje, zmienia im nazwy i przypisane literki, ujawnia ukryte partycje przy przywracaniu całego dysku... nie trzeba dodawać, że po takiej operacji program trochę głupieje i stare backupy wymagają trochę gimnastyki do poprawnego działania. Ale przywracać przywraca.
Polecam tez dokładnie przyjrzeć się ich stronie, bo dopiero na stronie z tabelką porównująca wersje są 'prawdziwe' informacje.
W sumie, jak nie masz pomysłu, to i windowsowa kopia zapasowa nie jest głupia.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#3
Z darmowych to polecam FileZila , Paragon
Z płatnych to Paragon albo MiniTool Partition Wizard
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
A jak te programy mają się do Macrium ?
Programy oczywiście mogą być płatne.
Odpowiedz
#5
Neon między bogiem a prawdą to w obecnych czasach niemal każdy program nadaje się do zwykłej kopi zapasowej do domu a to że dany program zrobi to już o 5 czy 10s dłużej to już nie bądźmy takimi natrętami.

Ja wole te programy bo z nich korzystam od dawna i jestem do nich przyzwyczajony.
Paragon to taka lekka kobyła ma mnustwo funkcji jak kopiowanie i przenoszenie danych podczas zmiany rozmiary partycji i inne ciekawe funkcje dla zaawansowanych użytkowników myślę że mało kto korzysta z tego. Bardziej ci co jadą na 2 lub 3 systemach operacyjnych.

Minitool to taka alternatywa mały i lekki soft gdzie ma parę najbardziej istotnych funkcji - just simple.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Quassar, ale z którego przede wszystkim korzystasz ? Zapytałem o Macrium bo ostatnio korzystałem i niestety po przywróceniu miałem problemy bo nie wszystko podziałało jak trzeba. Może to był mój błąd, stąd moje pytanie o soft przetestowany i niezawodny do Backup.
Wszelkie opinie mile widziane. Nie sztuka też kupić soft co w razie godziny "w" nagle przestanie działać Smile
Odpowiedz
#7
Oczywiście na co komu kopia która jest wadliwa nie wiem z czym miałeś problem. kiedyś miałem problem z Ghost 15 bo po sformatowaniu dysku zmieniłem rozmiar partycji i on nie potrafi być elastyczny i nadpisać pusty obszar. więc musiałem wrócić do starej pojemności aby móc zaaplikować kopie partycji.. być może miałeś ten sam problem co ja.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
muszę protestować bardziej.
Macrium przywrócił obraz systemu - niestety system przestał dobrze działać - zawieszania itp.
Odpowiedz
#9
Cóż jak powiedziano programów jest sporo które można przetestować.

Co do Macrium Reflect ja nim wykonywałem przenoszenie z jednego komputerka na drugi taki sam. Działało, także nie wiadomo co tam poszło nie tak u ciebie, ale zdarzają się i takie błędy.
Kolejny to Acronis True Image też ok. Używałem go lecz w okrojonej wersji. Dostarczony do dysków SSD A Data. Też udało sie wykonać kopie dysku i przenieść go na większy, działa do dzisiaj bo nikt mi nic nie zgłaszał ze coś padło, a jak by padło to zapewne na drugi dzień miał bym sprzęt u siebie.
Może EaseUS Todo Backup Free fajny też program, lecz z niego jeszcze nie przywracałem kopi, tylko ją wykonywałem.
Odpowiedz
#10
(12.03.2017, 10:12)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Macrium przywrócił obraz systemu - niestety system przestał dobrze działać - zawieszania itp.
A co skłoniło Cię do przywrócenia kopii systemu?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#11
Ja robiłem akurat dzisiaj na moim 2 pc do grania rollback do dziewiczego systemu aby sprawdzić nowe serowniki i jak sie ma FPS do tego silnika vulkan Grin

Nvidia trochę ściemnia i to nie tyko trochę przyrost jest ale tylko w kilku grach a reszta to stoi w miejscu.
Czyli jak zwykle dedykowane stery do przekupionych producentów gier....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
Macrium używałem na dwóch sprzętach. Nawet wcześniej wykonywałem clony dysków ssd i wszystko działało ok. Coś mi też nividia przestała z grami współpracować i stwierdziłem cofnę do czasu co wszystko śmigało, a że kopie robiłem regularnie. Po cofnięciu nie wszystko zostało przywrócone np. steam cały został wywalony mimo, że w tym obrazie wszystko było i działało. Dodatkowo system zaczął się wieszać - totalna dyskwalifikacja do normalnego używania.

Quassar a czym robiłeś ten rollback ?

Pomyślałem, że może coś innego powinienem spróbować. Niby Macrium to górna póła obecnie, ale coś poszło widocznie nie tak.
Odpowiedz
#13
Paragonem Grin

Może to nie wina kopi skoro zawsze ją używałeś.. może jakiś podzespół szfankuje ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#14
to czemu wywaliło cały steam. Sam nie wiem ale sprawdzę dokładnie jeszcze.

a w Paragon może przywracać bez boot cd ?
Odpowiedz
#15
(12.03.2017, 12:23)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może to nie wina kopi skoro zawsze ją używałeś.. może jakiś podzespół szfankuje ?!
Pomijając ortografię, to właśnie do tego zmierzałem Wink Skoro przywróciłeś z powodu złego funkcjonowania systemu, a nie np. skasowania danych czy ataku malware, poleciłbym sprawdzić, czy to nie wina wadliwych podzespołów PC.

A jeśli nVidia szwankowała, to prędzej przywróciłbym system do punktu przywracania, albo starszą wersję sterownika. nie wymieniasz samochodu na nowy, jak złapałeś gumę, nie robisz przeszczepu żołądka z powodu sraczki Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#16
Instalujesz w systemie albo na nośnik masz do wyboruw sumie z systemowej apki nie korzystam bo i tak lece gruntowo cały system więc w moim wypadku nie ma sensu co innego jak bym robił kopie innych nośników to bym mógł w tedy jakieś synchro backup ustawić w systemowej aplikacji.

Pobierz triala sprawdź sobie czy zdaje rezultat i tyle.
Co user to inne wymogi sprawdź czy tobie opowiada.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#17
odp. do M'cin wykonałem to też w celach testowych do sprawdzenia czy działa na wypadek większej awarii. Podzespoły sprawdziłem wszystko ok.

odp. Quassar program na pewno do przetestowania.
Odpowiedz
#18
@neon a zrobiłeś może weryfikacje/spójność stworzonego backup ? Coś się pokazało ?

Nie powinno to mieć znaczenia, ale zobacz dla testów, z formatuj dysk i w tedy przywróć go z kopi, i zobacz jak zachowa się w tedy przywrócony system. Tak jak mówię nie powinno to mieć znaczenia, ale spróbować dla testów można.
Odpowiedz
#19
sprawdzałem spójność backupu - wszystko pokazuje, że ok.
Przywracałem go 3 razy i to samo.

dobrze, że miałem dodatkowo kopią i ta zadziałała ok na moje szczęście.
Odpowiedz
#20
Nie możliwe jest żeby przywróciło niekompletne dane gdzie np brakuje programu, system był by albo uszkodzony albo po przywracaniu były by informacje o błędach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości