Raport FBI na temat ataku rosyjskich hakerów
#41
No ale to prawda...masz argument, że nie?

Pewno że prawda nie twierdze inaczej dodam więcej, wielu producentów zabezpieczeń preferuje już inne formy zabezpieczeń mniej inwazyjne w stosunku do systemu a ci ...
Co do reszty chciałem tylko zwrócić uwagę że sytuację jaką mamy wywołały rządy ,politycy przez doraźną krótkowzroczną politykę.Firmy z swą pogonią za zyskiem za wszelką cenę.Służby które miały nas chronić same uwikłały się w swe wewnętrzne rozgrywki.Ostatnim wielkim politykiem który odwoływał się do ogólnych wartości ponad podziałami był Kennedy.Ostatnie wiadomości w raje podatkowe umoczeni:Bytyjska Rodzina Królewska,firma Apple, gdzie honor ,patriotyzm i ta zwykła uczciwość.Co wymagać od maluczkich,da im się trzecią a może już czwartą płeć, eutanazję w zasadzie na życzenie dla dorosłych,dzieci nie mają głosu w tej sprawie.Zabawa trwa,wroga też się wskaże -znajdzie odpowiedniego a kto się z tym nie zgadza lub wątpi to rasista.Czy historia nas nic nie nauczyła?
Odpowiedz
#42
(08.11.2017, 11:14)jan13 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trzeba być naiwnym by wierzyć iż amerykańskie agencje rządowe używają KIS,czy też rosyjskie agencje Nortona skoro jeden i drugi głęboko wnikają w system i tak naprawdę przejmują nad nim kontrole.

Z drugiej strony, trzeba być bardzo naiwnym, żeby wierzyć, że mądrzy lub wysoko postawieni ludzie nie mogą popełnić bardzo głupich błędów. Bo to się zdarza każdemu. Z lokalnego podwórka przypomina mi się profesor matematyki, który powierzył oszczędności Amber Gold. Z wielkiego światowego biznesu Steve Jobs, który zaufał alternatywnej medycynie... i umarł. A z resztą, biurwa, która zarządza zakupami dla urzędu, nie musi się znać, a nawet ewentualne 'jawne naruszenie zasad' z jej strony może zostać niezauważone na wszystkich szczeblach kontroli. Kto pracował w dużej organizacji wie, ile rzeczy może się ... Suspicious

Aha, i manowie - nie wchodźmy w politykę, tu nie wolno Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#43
Cytat:Polska administracja zarażona antywirusem Kaspersky. "Rosjanie ewidentnie chcą odbić rynek"



Służby kolejnego państwa podejrzewają, że oprogramowanie firmy mogło wspierać rosyjski wywiad. Tym razem chodzi o klientów brytyjskiego banku Barclays, który w pakiecie z usługami dodawał subskrypcję na program. Za jego pośrednictwem Rosjanie mogli wykraść dane 2 mln klientów instytucji.

Choć oskarżeń pod adresem Kasperskiego przybywa, to polska administracja nie podjęła żadnych konkretnych decyzji w sprawie korzystania z oprogramowania. Co więcej, kolejne instytucje ogłaszają przetargi, które kończą się zakupem rosyjskiego antywirusa. 12 października TVP zakończyła postępowanie na 5120 licencji programu wartych łącznie 181 tys. zł. Nierozstrzygnięty pozostaje przetarg Centralnego Ośrodka Informatyki. Po otwarciu ofert 25 października okazało się, że najtańszą przedstawił Kaspersky. Za licencję na 4 lata chce 245 tys. zł. Następna w kolejności firma żąda 20 tys. więcej i tylko za 1,5 roku.

– Ewidentnie Rosjanie starają się odbić rynek, używając cen jako broni – komentują eksperci. Dyrektor departamentu bezpieczeństwa w COI tuż po otwarciu ofert zapytał resort cyfryzacji, co ma zrobić z tym fantem. Odpowiedzi jeszcze się nie doczekał.

Za to szefowa Ministerstwa Cyfryzacji Anna Streżyńska przed kilkoma dniami odpowiedziała na interpelację poselską dotyczącą rosyjskiego antywirusa, w której przyznała, że „resort nie ma narzędzi prawnych pozwalających na sprawdzanie, jakie oprogramowanie jest stosowane w poszczególnych podmiotach publicznych”. I podkreśliła, że prawo zamówień publicznych ma w tym wypadku decydujące znaczenie.

Z kolei kilka urzędów używających Kasperskiego zapytało Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jak mają postępować z oprogramowaniem rosyjskiej firmy. Służby wciąż jednak nie wydały jednoznacznych dyspozycji.

Są prawne możliwości odrzucania ofert firmy Kaspersky Lab. Wymagałoby to jednak zajęcia stanowiska przez służby. Na razie zawierane są kolejne kontrakty.

O zagrożenia związane z kupowaniem nowych licencji i korzystaniem ze starych zapytał ostatnio w interpelacji dr Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej. Interesowało go także, czy przepisy ustawy – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.) pozwalają na eliminowanie ofert, które mogą stanowić zagrożenie. W odpowiedzi udzielonej przez Urząd Zamówień Publicznych wskazano, że taka podstawa prawna w przepisach istnieje. Stanowi ją obowiązujący od ponad roku art. 89 ust. 1 pkt 7d, który nakazuje odrzucić ofertę, gdy jej przyjęcie skutkowałoby naruszeniem bezpieczeństwa publicznego i istotnego interesu państwa, a tego bezpieczeństwa i interesu nie można zagwarantować w inny sposób. UZP zwraca przy tym uwagę, że zarówno ustalenie zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego (czy istotnego interesu państwa), jak i weryfikacja, czy odrzucenie oferty jest jedynym sposobem na uniknięcie tych zagrożeń, każdorazowo należy do samego zamawiającego.

– Problem w tym, że pojedynczy zamawiający, a zwłaszcza ci na niższych szczeblach, nie mają szans na ocenę tego zagrożenia. Jeśli wyeliminują ofertę Kaspersky’ego z przetargu, muszą liczyć się z tym, że firma odwoła się do KIO. A wówczas to zamawiający będzie musiał udowodnić na rozprawie, że bez odrzucenia oferty zagrożone byłyby bezpieczeństwo publiczne lub interes państwa – zwraca uwagę Artur Wawryło, ekspert Centrum Obsługi Zamówień Publicznych.

– Dowodem na takie zagrożenie raczej nie mogą być publikacje prasowe. Mogłyby je natomiast stanowić konkretne informacje przekazane przez stronę amerykańską czy izraelską, ale do ich uzyskania konieczne byłoby zaangażowanie władz państwa czy szefostwa służb – dodaje.

Spytaliśmy Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy podjęła jakieś kroki w celu wyjaśnienia zarzutów kierowanych pod adresem firmy Kaspersky Lab. Niestety z udzielonej nam odpowiedzi niewiele wynika.

„Polskie służby specjalne na bieżąco realizują ustawowe obowiązki, również te związane z zagrożeniami w cyberprzestrzeni. ABW podejmuje własne działania, a także korzysta z ustaleń służb partnerskich, w celu identyfikowania źródeł zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią. Z racji ograniczeń prawnych szczegółowych informacji o działaniach służb nie podaje się do publicznej wiadomości” – taką informację przesłał nam Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Oświadczenie p. koordynatora zwala z nóg...

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#44
Na Cyberdefense24 ciekawy i obszerny wywiad, z którego fragment poniżej

Cytat:„Widzę rosyjską agenturę i dezinformację oraz inspirację. Ale mam też wrażenie, że nasze porażki są przede wszystkim naszymi porażkami. Jest bardzo konkretny powód, dlaczego nie ma polskiej edycji Russia Today. Mianowicie, że nie musi istnieć. Po prostu dewocyjna część polskiej prawicy nie potrzebuje rosyjskiej inspiracji, żeby mówić, że Zachód upada, a gender i homoseksualiści rządzą światem. Polska wzajemna nienawiść, ale też głupota, która powoduje, że wpadamy z jednej skrajności w drugą, zastępują skutecznie rosyjską propagandę. Mam czasami takie wrażenie, że pan ambasador Rosji w Polsce sprawia wrażenie strasznie znudzonego” – mówi w rozmowie z CyberDefence24.pl Witold Jurasz.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wygląda na to, że zwalniamy Rosję z jakiś bardziej aktywnych przedsięwzięć...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#45
Tylko to co tu wkleiłeś to też propaganda. Zgodnie z nią: Prawica = Wojownicy Władimira Władimirowicza Wink
Odpowiedz
#46
Temat nie umarł...ciąg dalszy nastąpił i to bardzo konkretny

Cytat:Przełom w śledztwie FBI, które bada wpływ Rosjan na amerykańskie wybory prezydenckie. Właśnie opublikowano akt oskarżenia przeciw 13 Rosjanom. Postawiono im 8 zarzutów, w tym: spiskowanie przeciw USA, oszustwa finansowe i kradzieże tożsamości. Lektura aktu oskarżenia jest lepsza niż niejeden film szpiegowski i mogłaby stanowić świetny scenariusz kolejnego sezonu House of Cards.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu "kucharz Putina"...fabryka trolii i "zielone ludziki" czyli p. Prigożyn

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#47
tak temat nie umarł i nie umrze...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#48
Cool 
Przepraszam Jan...ale rozbawił mnie ten raport...właściwie wzmianka o raporcie. Widzę, że głośno o nim w mediach tzw. "zależnych" i wszyscy się tym chełpią, ale wszędzie jest tylko przetworzona informacja i żadnych danych cytowanych wprost...brak też informacji skąd dane i z jakiego okresu. Czemu o tym mówię?...bo dane oficjalne np. Policji mówią o niecałych 70 tys. kobiet jako ofiar przemocy...dane instytutów badawczych mówią o setkach tysięcy do miliona.
--------------------------
edit:
no i sam się "samozakręciłem", więc wyjaśniam Cool
portal informacyjny zalinkowany przez Jana jest tak "odlotowy", że aż mi się wszystko pomieszało i napisałem komentarz do innego artykułu na temat pewnego raportu...link poniżej...który tam znalazłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#49
Artykuł mówi o sposobie w jaki prowadzi się narracje a nie jest to żaden raport.
A co do hakerów to mówi się o wpływie na wybory.a najciekawsze jest to co dzięki atakowi wyciekło, a wyciekły sprawy zatrważające tj zorganizowana pedofilia na szczytach władzy sprawę po wyborach wyśmiano ale nie wyjaśniono.
Nie zastanawia cię że po czasie wypływają .zgłaszane są sprawy gwałtów itp. wysoko postawionych osób, wypowiedzi poszkodowanych sugerują iż to było zjawisko masowe co gorsze akceptowane przez środowiska.
Odpowiedz
#50
Jan obejrzyj Homeland, tam masz fajnie pokazane jak się wyśmiewa rzeczy naprawdę istotne.
Odpowiedz
#51
Potwierdziły się też informacje odnośnie męża byłej szefowej kampanii wyborczej p.Clinton gdzie na wspólnym laptopie obok wiadomości tajnych te słynne maile p.Clinton i wielu innych tyczących czołowych polityków partii demokratycznej znajdowały się informacje z działań pedofilskich którymi ten pań się zajmował.Informacje te były i są ogólnie dostępne.Dlaczego media o tym nie trąbią nie żądają głów,nie nagłaśniają żenującego poziomu bezpieczeństwa wrażliwych danych.Google płaci za znalezienie luk w swych produktach.
Kiedyś na potrzeby filmu stawiano piękne elewacje z kartonu i drewna a z tyłu podparte do było drągami, po co to pisze? bo pasuje to jak ulał do pięknych słów o wartościach,wolności,demokracji głoszonych przez polityków i powtarzanych przez usłużne im media.
Odpowiedz
#52
Z tego co kojarzę to tam oprócz wątku pedofilskiego były też jakieś obrządki satanistyczne przeprowadzane. Jak się dziwisz temu "upadkowi" wolności amerykańskiej - polecam książki Wojna o Pieniądz.
Odpowiedz
#53
I kontynuacja wątku po kilku miesiącach ze względu na nowe informacje związane z tym tematem, które zaprezentowały DP...krótki cytat
Cytat:Stany Zjednoczone przygotowują się do wyborów uzupełniających do Kongresu. Atmosfera jest gorąca z nie tylko z powodu starcia sił politycznych, ale też obecności rosyjskich działaczy, rozsiewających fałszywe informacje.

Amerykańska organizacja US Cyber Command (USCYBERCOM) prowadzi kampanię, która ma na celu ograniczenie, a może nawet zakończenie działań Rosjan. Amerykańscy agenci odnajdują, identyfikują i śledzą wichrzycieli z Rosji, czasami dochodzi do bezpośredniego kontaktu. To pierwsza operacja tego typu w Stanach Zjednoczonych, ale z pewnością nie ostatnia. USCYBERCOM ma już na koncie operacje o podobnym charakterze. Z użyciem cyberataków zapobiegała rozpowszechnianiu propagandy Państwa Islamskiego w mediach społecznościowych. W przypadku Rosjan jednak pierwszy raz bierze na cel osoby zatrudnione przez prywatne firmy, a nie wspierane przez organy polityczne. To zupełnie nowe terytorium dla amerykańskiego wojska.
(...)
Informacje o kampanii zostały przekazane przez oficera wojsk, którego nazwisko nie padło w artykule. Agenci USCYBERCOM wysyłają prywatne wiadomości do osób, które zidentyfikują jako polityczne trolle. Celem jest pokazanie im, że ich tożsamość została odkryta i danie im jasnego sygnału, że są obserwowani. Nie padają żadne groźby, choć wiadomości można pewnie potraktować jako groźbę ujawnienia tożsamości. Nikt nie chce, by konflikt między Rosją i Stanami Zjednoczonymi eskalował do poważniejszych cyberataków na amerykańską infrastrukturę. Nie wiemy też, jakim kanałem wiadomości są wysyłane do namierzonych trolli.
Całość

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#54
Ten wątek na dp to też propagandę sieje. Wygraną PiS przyrównać do działań rosyjskich, to tak jak by zapomnieć o 8 latach zasług PO dla Niemiec Grin
Odpowiedz
#55
Ważna jest sensacja, nie informacja...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#56
Nie wiem, o co chodzi z PIS-em, bo w oryginalnym źródle tego nie ma, a jest tylko wzmianka na DP w tym temacie i czy się to podoba, czy nie, to jednak spokojnie można spytać o to w kontekście ich wygranej. Czemu?...te dwa wątki poruszają i ten temat, a ponadto są źródłem informacji wg których, sprawa rosyjskich trolli i ich wpływu na politykę w sensie globalnym nie jest już pytaniem "czy?" lecz raczej "od kiedy?"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ponadto na temat poruszony na DP ukazała się artykuł na Dfenece24, którą raczej trudno oskarżać o tani poklask

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#57
Defence24 przez znawców i fachowców z zakresu militarnego jest nazywane pudelkiem, tak więc zbyt wielkiej u nich prawdy nie znajdziesz
Odpowiedz
#58
No to mamy "pudelka" na miarę swoich możliwości niestety...proszę znajdź równie merytoryczne, a wg Ciebie bardziej poważne źródło informacji przyswajalnej dla polskiego użytkownika bez kłopotu. Wtedy zacytuję zawarte tam informacje...ok? Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#59
@ichito niema sprawy Smile

Militarne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


IT:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Były wcześniej porządne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(Brak aktualizacji)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(Heheszki na fanpejdzu, polityka, ponoć podbieranie zdjęć ludziom)

Kosmos:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#60
Większość tych z "IT" znam i czasem tu cytuję...mnie chodziło o te bardziej związane z wojskowością, które również haczą o tematy cyberbezpieczeństwa w wydaniu raczej obiektywnym i fachowym. Dzięki więc za te pierwsze wymienione, bo ich po prostu nie znałem...wg wiedzy powszechnej tylko
"Chuck Norris nie używa Internetu, zna cały na pamięć."
Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości