Uwaga na fałszywe pliki .doc
#1
Tak bardziej dla informacji...pewnie u Was to mało możliwe Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
czytałem na interii
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Cytat: Witam,

Dostalam jakies dokumenty z tego e-mail. Wydaja sie wazne, a sadze ze chyba zaszla jakas pomylka. Odsylam je zatem.

Pozdrawiam, Katarzyna Konopiel

Pobierz zalacznik


ta akurat ktoś by się przejął i do tego fatygowałSmile
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#4
No i niektórzy się chyba przejmują...dziś na pocztę firmową w naszej firmie przyszedł list od koleżanki z prośba o sprawdzenie pliku .xls
Plik przyszedł z zagranicznego oddziału i sugerował nazwą raport. Po otwarciu zapora pokazała komunikat i w logu zapisała, że IAMSTATS.EXE próbowała uzyskać dostęp do sieci...tu o tym pliku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ostrzegłem od razu wszystkich użytkowników komputerów z dostępem do sieci, pokazałem logi i linki na temat trojana. Koniec końców dostałem dostałem mailem odIT i "prośbę" bym takie rzeczy konsultował, zanim roześlę na kilkaset adresów. Widać byłem nadgorliwy chyba.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
co wy tam jeszcze używacie tego starego symanteca jak już od dawna jest endpoint lżejszy z większą wykrywalnością konsola zarządzająca jest bardziej funkcjonalna
Odpowiedz
#6
To pakiet korporacyjny Symantec Client Firewall v.8.6 i Symantec AntiVirus v.10. Nie wiem, co inni mają na swoich laptopach, bo choć aktualizacje baz wirusów i HIPSa są codzienne dla wszystkich, to komputery pochodzą z różnych okresów. Do tego oczywiście dochodzą zapory sprzętowe i programowe na serwerach polskich i zagranicznych.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości