Strony internetowe patrzą, co robisz...nie wierzysz?...sprawdź :)
#1
VPRO - holenderska medialna grupa - oraz Studio Moniker - działająca w Amsterdamie grupa zajmująca się projektami interaktywnymi - postanowiły pokazać, w jaki sposób strony internetowe są w stanie śledzić naszą aktywność na niej. Stworzyli do tego celu specjalną stronę, która ma zademonstrować, jak to w praktyce działa.
Strona nie jest szkodliwa, więc bez obaw można ja otworzyć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po wejściu na stronę ujrzymy wielki zielony przycisk - służy do testu tylko, otrzymamy również prośbę o włączenie głosu...wtedy komentator ładną angielszczyzną będzie na bieżąco komentował wszystkie nasze działania na stronie...najfajniej kiedy znudzony brakiem działania głęboko wzdycha i mówi "well, well...", pociąga nosem, ziewa, liczy na głos do 7 czy zastanawia się na głos co użytkownik teraz może robić...do mnie powiedział "objekt musi być bardzo zmęczony"..."no dalej, zrób coś"  Grin Poczekajcie chwilę nic nie robiąc...efekt jest bardzo zabawny.
W trakcie wizyty wszystkie wykryte działania wyświetlane są w postaci tekstu również...każdy użytkownik ma tez swoją listę "osiągnięć" czyli listę wykrywanych ponad 100 akcji - link "Achivements" w prawym górnym rogu.
Wszystko byłoby tylko zabawą, gdyby nie to, że tak właśnie obserwują nas niektóre strony.

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


------------
edit:
Wróciłem na chwilę do strony...lektor bardzo się ucieszył, że jestem ponownie...normalnie aż żal stamtąd wychodzić Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Przez chwilę myślałem że serio "ktoś" mnie obserwuje.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
To prawda...przychodzi na myśl pogadanie sobie z tym gościem Grin
A już poważniej - sprawdzałem uBlock Origin...nie blokuje tego śledzenia...spradzałem też działanie NoScript na tej stronie - blokuje na domyślnych ustawieniach i dopiero zezwolenie na cdn.socket.io (bazuje na java script) umożliwia śledzenie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Dawniej kiedyś była taka stronka, co po wejściu sprawdza jaka przeglądarka i jakie dodatki/wtyczki są w niej aktualnie zainstalowane; i już wiemy prawie wszystko Smile

A jeszcze, jeszcze dawniej się mówiło, ze IE (przeglądarka) nie tylko służy do przeglądania internetu, ale i przy okazji przeglądania Twojego komputera Grin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości