Arcabit wprowadza mechanizm Safe Storage
#1
Arcabit wprowadził niedawno ciekawą funkcjonalność w swoich pakietach - nazwał ją Safe Storage czyli "bezpieczne przechowywanie. Nie jest to klasyczny moduł backupu czy szyfrowany kontener, które służą do ochrony plików...jego zadaniem jest natomiast odzyskiwanie utraconych/zmodyfikowanych w wyniku awarii czy infekcji naszych dokumentów.
Schemat działania pokazuje poniższy obrazek

[Obrazek: safestorage_scheme.png]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szczegółowo działanie i sposób odzyskiwania plików opisane jest w osobnym dokumencie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z którego krótki fragment

Cytat:Wbudowany w program Arcabit mechanizm Safe Storage to nowatorska technologia pozwalająca na ochronę ważnych danych (różnego rodzaju dokumentów, plików graficznych, baz, arkuszy, prezentacji itp.) przed ich niepożądaną modyfikacją, zaszyfrowaniem, zniszczeniem lub skasowaniem przez szkodliwe oprogramowanie (np. przez zagrożenia z rodzin Cryptolocker, CTB-Locker czy TeslaCrypt), jak również przez przypadkowe działanie użytkownika.

Właśnie dla ochrony danych w takich przypadkach został wprowadzony mechanizm SafeStorage. Dostęp do niego znajdziemy w głównym oknie programu Arcabit, w menu "Narzędzia".

Po wybraniu SafeStorage pojawi się okno z zawartością, gdzie znajdziemy pliki, które możemy odtworzyć. Mechanizm ten przechowuje kilka (maksymalnie pięć) ostatnich wersji plików, dzięki czemu możemy go wykorzystać również w celu odtworzenia plików do wersji sprzed zmian, które już po ich wprowadzeniu użytkownik mógłby uznać za niepotrzebne lub błędne.


To rzadkie...a może jedyne takie...rozwiązanie w programach AV/IS i ponoć całkiem skuteczne działaniu. Dobrze, że innowacyjne rozwiązania są udziałem także i naszych polskich producentów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ten mechanizm dziala juz od 2015 roku.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#3
(28.10.2016, 14:59)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten mechanizm dziala juz od 2015 roku.

OK...to racja...ta opcja jest od zeszłego roku już, ale nie znalazłem nic o niej na forum, a dla mnie samego była to nowa informacja. Rozwiązanie jest na tyle oryginalne, że warto chyba było jednak poświęcić mu uwagę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
W połowie kwietnia 2015 r. ukazała się nowa wersja pakietu(-ów) Arcabit w wersji beta. Informowałem o tym wydarzeniu tutaj na forum. Od tego momentu zostały wprowadzone innowacje. Trochę czasu już minęło, więc może warto gruntownie przetestować i porównać z innymi produktami. No ale to prośba dla testerów, którzy mają to obcykane...

Ichito, dzięki za podjęcie tematu. Masz rację , że trzeba to bardziej naświetlić. Warto też śledzić blog Arcabit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

   


Krótkie przypomnienie od kiedy ta nowość funkcjonuje...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#5
Ostatnio firma jakby odżyła, bo przez ostatnie lata siedziała cicho i ani be ani me ani kukuryku. A program jest naprawdę niezły. Trochę promocji i może być całkiem ciekawie.
Odpowiedz
#6
(01.11.2016, 10:16)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ostatnio firma jakby odżyła, bo przez ostatnie lata siedziała cicho i ani be ani me ani kukuryku. A program jest naprawdę niezły. Trochę promocji i może być całkiem ciekawie.

Według mnie dostał drugie życie dzięki silnikowi Bitdefender
Reszta trochę pozostaje ale i to można nadrobić.

(28.10.2016, 12:49)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...jego zadaniem jest natomiast odzyskiwanie utraconych/zmodyfikowanych w wyniku awarii czy infekcji naszych dokumentów.

Nie chce tu kogoś wprowadzać w błąd, ale czy przypadkiem już tego Kaspersky w sobie nie miał gdzieś od 2012 roku ??
Coś bardzo podobnego rzecz jasna, ale oczywiście mogę się mylić.
Odpowiedz
#7
Silnik Bitdefendera mają od dawna i co? Dopiero teraz najwyraźniej wymienili dział marketingu Smile Ale dobrze dobrze. Ja chętnie pokibicuję. Jak można za dobry soft płacić Polakom zamiast Rosjanom czy Słowakom, to czemu nie.
Odpowiedz
#8
(01.11.2016, 10:30)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Silnik Bitdefendera mają od dawna i co? Dopiero teraz najwyraźniej wymienili dział marketingu Smile Ale dobrze dobrze. Ja chętnie pokibicuję. Jak można za dobry soft płacić Polakom zamiast Rosjanom czy Słowakom, to czemu nie.

I to, że dzięki nie mu ma taką wykrywalność a nie inną i radzi sobie z zagrożeniami. Co do dobrego softu, osobiście mam na ten temat inne zdanie.
Odpowiedz
#9
Moim zdaniem jest dobry. Ale nie chcę dyskutować. Mam już swoje lata (pewnie ze dwa razy więcej niż średnia wieku tego forum), swoje zdanie i już. Lubię polskie firmy. Jak Arcabit nie odpuści, to będzie super. A jak jeszcze ożywi mks_vira, co najwyraźniej w nieco dziwny sposób zapowiada na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to będzie bajka.
Odpowiedz
#10
Może już należy skończyć z hasłami typu: "bo ma silnik Bitdefendera" ... Ma ten silnik pod maską jak wiele, wiele, wiele innych programów z branży AV. Zapewne ma też i swoje patenty. Czy warto reanimować nazwę/markę MKS? Ta nazwa to miniona epoka. Moim zdaniem lepiej promować Arcabit. Bez rozdrabniania się (już raz się rozdrobnili... wcześniej ArcaVir).
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#11
Zgadza się wile programów ma AV od Bitdefender i to produkty dobrze znane z dobrą pozycją, jak F-Secure czy G Data czy Emsisoft (jak dobrze pamiętam)
Ale według mnie warto to zaznaczyć, że korzystają z tego rozwiązania. Nie mam im tego za złe, jeżeli można czemu nie.

Zresztą w tym temacie wszystko zostało wyjaśnione tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
(01.11.2016, 10:30)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Silnik Bitdefendera mają od dawna i co? Dopiero teraz najwyraźniej wymienili dział marketingu Smile Ale dobrze dobrze. Ja chętnie pokibicuję. Jak można za dobry soft płacić Polakom zamiast Rosjanom czy Słowakom, to czemu nie.
Jeśli mają silnik BitDefendera, to automatycznie za dobry soft płacimy... Rumunom Grin. Sorry ale Arcabit to rumuński silnik załatwiający niemalże wszystkie sprawy i decydujący o wszystkim.

W ogóle co my mamy za gospodarkę, wszystko to składaki bo nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnego silnika, czy antywirusowego czy samochodowego (vide Arrinera czy nawet Solaris). W sumie to nadajemy się tylko do eksportu cebuli, pieluch i okien. Nic bardziej zaawansowanego nie wyprodukujemy.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#13
Rumunom tez ale przy okazji i Polakom nie? Smile A jak kupujemy np. F-secure to placimy Rumunom i Finom. G-Date? Rumunom i Niemcom. A jak kupujesz ajfona to placisz Chinczykom Smile Eseta? Slowakom. Jesli mam taka mozliwosc, to wole placic Polakom, a nie hejtować ile wlezie.

A mks_vira moim zdaniem warto wskrzesić. W latach 2004-2007 byłam blisko zwiazana z firma MKS (jako handlowiec u dystrybutora) i chetnie wroce do tematu (chociaz juz nie handluje :-)
Odpowiedz
#14
(01.11.2016, 15:58)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W ogóle co my mamy za gospodarkę, wszystko to składaki bo nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnego silnika, czy antywirusowego czy samochodowego (vide Arrinera czy nawet Solaris). W sumie to nadajemy się tylko do eksportu cebuli, pieluch i okien. Nic bardziej zaawansowanego nie wyprodukujemy.

Okien?...w Polsce nie produkuje się kryptonu...ale za to mamy jabłka jeszcze, truskawki i aronię...dodałbym jachty i meble okrętowe...w ogóle meble.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
fiat 125 Grin
Odpowiedz
#16
(01.11.2016, 16:37)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rumunom tez ale przy okazji i Polakom nie? Smile A jak kupujemy np. F-secure to placimy Rumunom i Finom. G-Date? Rumunom i Niemcom. A jak kupujesz ajfona to placisz Chinczykom Smile Eseta? Slowakom. Jesli mam taka mozliwosc, to wole placic Polakom, a nie hejtować ile wlezie.

A mks_vira moim zdaniem warto wskrzesić. W latach 2004-2007 byłam blisko zwiazana z firma MKS (jako handlowiec u dystrybutora) i chetnie wroce do tematu (chociaz juz nie handluje :-)
No i jak jest z tym Applem? Jeśli sprzęt kosztuje 1000 dolarów, to 300$ trzeba dać Chińczykowi za produkcję i części, więc jemu nie wystarczy na inwestycje. A i jego biznes tego nie potrzebuje, bo jest tylko kooperantem i jemu jest wszystko bardzo jedno czy to będzie Touch ID trzeciej czy pięćdziesiątej generacji. Do tego głowę (i hajs) ma Apple. I to robi bo ma swoich inżynierów z dużym wsparciem kapitału.
A Chińczyk siedzi i produkuje marząc o kupieniu sobie takiego ajfona Grin.

BitDefender ma w ogóle dobrą sytuację, bo sprzeda licencję pięciu kooperantom, podczas gdy koszt utrzymania produktu na konkurencyjnym poziomie to np. cena licencji u jednego producenta. A pozostali czterej pakują hajs Rumunom. Jego stać na inwestycje i ma w co inwestować. Na dodatek ten silnik można wyposażyć w swój produkt i jeszcze raz zarobić.

Nie hejtuję Arcabitu, tylko znowu - większość zarobku trafi do Rumunii i tam zostaną poczynione główne inwestycje. A Arcabit żyje od 1 do 30 i jedynie może zainwestować w trzech programistów, którzy zrobią interfejs i kilka dodatkowych modułów. Przypominam że Arcabit to zespół 15 ludzi, tak przynajmniej chwalił się jakiś czas temu. Oni się nie rozwiną, bo nie mają po co. Dlatego MKS_vir pewnie będzie marką - córką. A i jemu nie wróżę sukcesu. Nie dlatego że jestem zawistny i źle życzę. Tylko dlatego, że po prostu nie ma co zaoferować. Firmy w Polsce kupują w większości licencje na Eseta czy Kasperskiego. Nie chcą słyszeć o Arcabicie czy MKS-ie.

PS W internecie można poczytać ciekawe historie o zatrudnieniu w Arcabicie. I tak, doszło do sytuacji gdy Arcabit wystawiał faktury samozatrudnionym współpracownikom (optymalizacja podatkowa?). Po pewnym czasie interes zaczął upadać (ciekawe dlaczego?) i Arcabit dogadał się z tymże kooperantami na zasadzie umowy dżentelmeńskiej, żeby wystawiali faktury na niższe kwoty, zaś różnice zostaną oddane po czasie "wielkiej smuty". Oczywiście firma wyparła się wszystkiego i pracownicy nie dostali pełnych kwot.
Czuć tu polską duszę i przedsiębiorczość. Chyba wiecie że to nie wróży dobrze.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#17
Można prosić o podanie linka do tych historii w internecie?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#18

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tam jest właśnie przytoczona historia. Wygląda na wiarygodną.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#19
(01.11.2016, 18:24)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tam jest właśnie przytoczona historia. Wygląda na wiarygodną.

Bardzo, zwłaszcza posty podpisane "Czysta Hania" - "prawo pierwszej nocy" buahahahaha Grin


W tym samym miejscu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
Posty "podpisane" "prawo pierwszej nocy" nie są wiarygodne? To związek frazeologiczny, nie wiem co się za tym kryje, ale na pewno nie jest to nic fajnego. A czysta Hania to zwykły nick. Jako, że jest to tylko forum dyskusyjne o pracodawcy, to mnie bardziej interesuje komentarz, niżli nick komentującego. To nie są stenogramy z przesłuchania. To internet. Wiadomo, lepiej jakby każdy przedstawiał się imieniem i nazwiskiem. Ale to komentarz na temat pracodawcy, więc niech lepiej będzie to Hania, będąca tak naprawdę Kasią.

PS Czy prezes zarządu napisze, że robili wałki na swoich pracownikach? Jak groteskowo to teraz wygląda...
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości