DAM Antivirus Free
#1
DAM Aantivirus - chyba zupełnie nieznany z nazwy program AV...z nazwy na pewno, ale z wyglądu i możliwości chyba jednak nie Smile
Wygląda na to, że rebrand Twister AV firmy Filseclab (chiński...żeby nie było, bo dla niektórych to sprawa zasadnicza Wink) Wskazują na to zrzuty ekranowe, które opublikowano w sieci na 2 - dosłownie dwóch - portalach, które udało mi się znaleźć...jeden jest z Polski Smile...to FreewareBox i Legalne.info.
Obrazki wskazują również, że DAM AV ma dokładnie te same funkcje i opcje, co płatny Twister...czemu tak?...nie mam pojęcia, może szukają dojścia na inne rynki pod inna nazwą? Może ktoś docenił potencjał programu? Twister to AV z długimi tradycjami, oferujący spore możliwości podkręcenia ochrony w postaci dodatkowych (wzmocnionych ochron proaktywnych, ale nie da się ukryć, że bywa też programem dość ciężkim, zwłaszcza na wysokich ustawieniach.
Krótki opis modułów Twister AV, który prawdopodobnie znajdziemy w DAM AV...nie cytuję, bo to mój własny tekst z wątku, który linkuję na końcu artykułu:
* Anti-Virus - podstawowy moduł wykrywający wszystkie znane zagrożenia
* BlackBox + Super Rollback - szczegółowe śledzenie zachowania zagrożeń i możliwość cofania zmian wprowadzonych przez infekcję do systemu
* iSmart-Scan - technologia skanowania zapewniająca szybkość i skuteczność
* Resource Balancing - program automatycznie dostosowuje zużycie zasobów do możliwości systemu, redukując niekorzystny wpływ na pracę całości
* Threat Traps - możliwość wykrywania/przechwytywania tworzenia ukrytych obiektów/zagrożeń
* Defense Wall - moduł ochrony proaktywnej dynamicznie analizujący ryzyko zgrożeń
* Malware Virtual Machine - wewnętrzna wirtualna maszyna do uruchamiania zagrożeń w izolowanym środowisku
* Privacy Protection - moduł zapewniający ochronę przed dostępem/kradzieżą prywatnych plików/dokumentów
* Anti-BSOD, Anti-Buffer Overflow - zapobiega powstawaniu BSOD oraz blokuje exploity 0-day
* EVANET Cloud Security - system ochrony oparty na chmurze
* Advanced Heuristic - technologia dynamicznej/statycznej heurystyki
* Live Update - aktualizacje z poziomu programu (7x24x365) oraz aktualizacje ze strony producenta
* Multi-User, Multi-Task - wsparcie dla pacy jednoczesnej kilku użytkowników
* Speech Control & Synthesis - możliwość komunikowania się z programem za pomocą mowy (?)...mówisz do programu, a on cię rozumie i odpowiada...trochę to zagadkowe i mam nadzieję, że nie przypomina osławionych komunikatów głosowych Avasta
* Multi-Skin - wspomniana wcześniej możliwość wyboru nie tylko skórki, ale i całego interfejsu.

Poniżej cytat z polskiej strony z DAM AV...bardzo krótki

Cytat:Przez ostanie 5 lat udoskonalaliśmy nasz produkt, doprowadzając do perfekcji program antywirusowy nowej generacji. Jest on zintegrowanym pakietem rozwiązań zapewniających absolutne bezpieczeństwo za sprawą takich rozwiązań jak Proactive Defense, Virtual Machine, Heuristic, iGene, Blackbox, Rollback i Cloud Security. DAM zapewni Twojemu PC maksymalny poziom ochrony przeciwko wirusom, trojanom, programom szpiegującym oraz pozostałym zagrożeniom. Animacje multimedialne i regulowany tryb głosu pozwolą Ci dopasować DAMa do własnych potrzeb i wymagań.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu oryginał

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy DAM AV wart jest polecenia? trudno powiedzieć, bo nie wiadomo czy to nie tylko klon-efemeryda, która ma jedną wersję i za niedługo skończy żywot albo czy to rzeczywiście pełnowartościowy program, który będzie miał wsparcie w postaci własnych sygnatur, updatów...czy może w reszcie bazowac będzie tylko na tym, co zrobi laboratorium Filseclab.
Oryginalny Twister w każdym razie był dla mnie w pewnym sensie wzorem bardzo konfigurowalnego programu, który swoimi rozwiązaniami wyprzedzał znane nieazjatyckie marki...może też dlatego, że Filseclab rozwijało kiedyś kapitalna darmową zaporę, do której mam nieustanny sentyment? Smile  

O samym Twister AV np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Cytat:Speech Control & Synthesis - możliwość komunikowania się z programem za pomocą mowy (?)...mówisz do programu, a on cię rozumie i odpowiada...trochę to zagadkowe i mam nadzieję, że nie przypomina osławionych komunikatów głosowych Avasta


To mi się podoba Smile a ten silnik skanujący to ich ?
Odpowiedz
#3
Jak on ma się do Avasta czy forticlient ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości