Wyrwij sie z macek Google'a! Czyli prywatność na pierwszym m
Chciał bym pousuwać usługi googla, mam tam takie z których nie korzystam np: Analytics, Android nie da się skasować pobranych aplikacji czy używanych telefonów, Książki, Muzyka Play. Generalnie wszystko poza pocztą i youtubem niestety nigdzie nie mogę znaleźć opcji skasowania czegokolwiek...
Odpowiedz
Najlepiej usunąć całe konto Google:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Konto wolał bym zostawić. Jestem zarejestrowany z tego adresu na kilku stronach, i trzeba by pozmieniać na niektórych na inne konto googla, bo tylko takie jest dozwolone.
Odpowiedz
Właśnie zauważyłem, że Google samo bez mojej zgody i wiedzy włączyło mi z powrotem Historie online.
Odpowiedz
Można spróbować polski Szukaj.com . Ładnie i skutecznie szuka, polecam.
Odpowiedz
Wydaje mi się że startpage.com ma trochę lepsze wyniki, ale nie o to chodzi, nie po to cos wyłączam żeby potem google samo włączyło to z powrotem.
Odpowiedz
A ja polecam wyszukiwarkę duckduckgo.com. Duckduckgo nie zbiera żadnych informacji


Dodano: 03 mar 2014, 13:35

Przeczytajcie sobie to: donttrack.us

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Czy nie zbiera to nie wiem ,ale na pewno nie zbierają ci co nic nie oferująWink
Odpowiedz
Dusiek napisał(a):Czy nie zbiera to nie wiem ,ale na pewno nie zbierają ci co nic nie oferują Wink

Tu polityka prywatności duckduckgo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I jeszcze to do poczytania Wink :dontbubble.us

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jednak używam produktów firmy Google, oraz ich wyszukiwarki, a był czas, że się od nich odwróciłam...

Jako alternatywną wyszukiwarkę polecam qrobe, które ponoć dba o naszą prywatność i jest związane z WOT.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Używam jej jako strony startowej w SlimBrower i SlimBoat, chociaż i tak są za prymitywne na domyślne przeglądarki.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
U mnie jest problem, bo lista rzeczy których używam stopniowo się powiększa...

- GMail - główna skrzynka
- Google - non-stop szukajka
- Chrome - jako główna przeglądarka
- YouTube - wiadomo
- Google+ - znacznie lepsze dla mnie niż facebook, sporo ciekawych dyskusji które mnie wciągają, dodatkowo trzymam tam zdjęcia
- Android i sklep Google Play - mam nieco już aplikacji kupionych
- Analytics do statystyk z witryn
- Książki Play - trzymam tam ebooki
- Muzyka Play - chyba zastąpi mi spotify
- Dysk - coraz częściej używam do drobnych plików
- Kalendarz, kontakty, listy zadań
- Hangouts jako komunikator

Ogólnie, masakra.. ale nic nie wskazuje na to, abym miał z tych usług zrezygnować. Zbyt wygodne.
Odpowiedz
Oprócz YouTube nie używam żadnej ich usługi. Da się spokojnie żyć bez googla.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
No tak, ja wiem, że się da... po prostu od lat całych używam np. Gmaila i ciężko się z niego na cokolwiek przerzucić.
Oni wiedzą "jak robić internety". Takie Chrome, synchronizacja z wersją na Androida... Firefox jest mocno w tym, bo tam sync otwartych kart, funkcja z której często korzystam, po prostu działa za wolno.
Odpowiedz
Właśnie zauważyłem pewna niepokojącą rzecz a mianowicie mój adres ip został przypisany do mojego fizycznego adresu, teraz w wynikach wyszukiwania na samym dole mam miasto plus dzielnice.
Tych danych na podstawie samego ip nie da się uzyskać i podejrzewam że Google po prostu ściągnęło mój fizyczny adres z jakiegoś urządzenia z androidem które miałem w swojej sieci domowej.
Odpowiedz
No to czas skorzystać do "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
zord napisał(a):Właśnie zauważyłem pewna niepokojącą rzecz a mianowicie mój adres ip został przypisany do mojego fizycznego adresu, teraz w wynikach wyszukiwania na samym dole mam miasto plus dzielnice.
Tych danych na podstawie samego ip nie da się uzyskać i podejrzewam że Google po prostu ściągnęło mój fizyczny adres z jakiegoś urządzenia z androidem które miałem w swojej sieci domowej.

Zrezygnuj z większości usług guugla bubla.
Warszawa? Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Następna rzecz jaką zauważyłem już jakiś czas temu google przypisuje osobę do adresu ip. O co chodzi, jeśli szukam czegoś na komputerze dostaje reklamy związane z tym wyszukiwaniem na telefonie, to samo jest z wynikami wyszukiwanie jeśli czegoś szukam na komputerze, a następnie szukam tego na mobilnej przeglądarce już podczas wpisywania textu mam w sugerowanych to co wpisałem na komputerze...
Na żadnym z tych urządzeń oczywiście nie jestem zalogowany zalogowany do żadnej usługi googla.
Odpowiedz
Nie musisz się logować do google on tak samo loguje nie zalogowanych... ameryki nie odkryłeś,od dawna tak google robi Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Tak, zapisują info o IP, a także sporo więcej. Jasno to tłumaczą w polityce prywatności:
http://www.google.com/policies/privacy/

Przez kilka takich danych np. IP + godzina / szukana fraza + godzina / lokalizacja / ciasteczko da się powiązać jednego użytkownika nawet przy wielu urządzeniach. Sama reklama może służyć do naszej identyfikacji.
Odpowiedz
W tej całej polityce prywatności większość dotyczy zalogowanych użytkowników, co mi z tego ze niby mogę zarządzać tymi danymi jak faktycznie nie mogę bo jestem niezalogowany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości