Zmiana karty graficznej na inną ale tylko w systemie
#1
Witam, 
Przychodzę z głupim pytaniem, ale czy jest możliwość żeby w systemie (win 64bit) zmienić model karty graficznej za pomocą jakiegoś programu itp? 
Konkretnie chodzi mi o fife 15, bo gra wyświetla komunikat że karta jest przez grę nieobslugiwana, a jestem pewnie, że zadziała. Nowsze gry działają bez problemu. 
Grzebalem w plikach gry, ale nie jestem informatykiem i się nie znam, więc nic nie zdziałalem :
Problem pewnie dla Was śmieszny, ale mam nadzieję, że mi wszystko wytłumaczycie Smile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Jaki masz system operacyjny ?
Jeżeli W10, to spróbuj przestawić by fifa byłą uruchamiana w trybie zgodności z W7 czy W8.
Odpowiedz
#3
O jaka kartę graficzna chodzi?
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#4
Karta to jakiś radeon, tyle wiem od brata, który ten problem mi zgłosił.
System to win 7 64bit.
Gra uruchamia się normalnie, komunikat pojawia się już w samej grze i nie jest on systemowy.
Wychodzi na to, że to gra blokuje dalsze uruchomienie. Fajnie byłoby znaleźć jakieś obejście sprawdzenia karty graficznej przez tą nieszczęsną fife Smile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#5
co to za dokładny model karty graficznej.
Odpowiedz
#6
Jakis tam radeon to troche kiepsko zeby cokolwiek powiedziec.

Minimalne wymagania do Fifa 15

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zalecane wymagania sprzętowe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie spotkałem się jeszcze z tym żeby można było "oszukać" grę zmieniając czymś tam dane karty graficznej, prawdę mówiąc to nie wiem skąd taki pomysł no ale może ktoś się znajdzie kto wie jak to ominąć ;-) . Zastanawia mnie jeszcze jak dokładnie brzmi ten komunikat, czy dotyczy on dokładnie modelu tej karty? Jeżeli tak to proponuje zmienić kartę na nowsza.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#7
Przypadki z wymaganiem 4 rdzeniowych procków znam i tam zwykle społeczność jednym patchem od siebie załatwiała problem. Trza by było poszukać czy jest coś takiego, ale może się okazać, że karta jest za słaba lub nie obsługuje pewnych instrukcji co uniemożliwia grę. Fifa ma śmieszne wymagania, ten Radek to musi być serio jakieś padło.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
Zapewne karta jest jakaś budżetowa. Sam konkretów nie znam, bo komputerem brata się nie interesuje po prostu.
Czyli muszę mu przekazać, że najłatwiej będzie wymienić kartę.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#9
GPU-Z.1.11.0 i niech Ci powie co to za karta.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
(16.09.2016, 23:12)Jacenty napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie spotkałem się jeszcze z tym żeby można było "oszukać" grę zmieniając czymś tam dane karty graficznej, prawdę mówiąc to nie wiem skąd taki pomysł no ale może ktoś się znajdzie kto wie jak to ominąć ;-) .

Ja się spotkałem, ale polegało to na modyfikowaniu plików gry i dodawaniu konkretnej karty jako obsługiwanej.
Odpowiedz
#11
ATI Radeon HD 3400
Czyli karta już swoje lata ma Smile
Podejrzewam, że nie ma szans na jakieś modyfikacje w systemie/plikach?
ESET Smart Security
Odpowiedz
#12
(17.09.2016, 10:30)damian.z napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ATI Radeon HD 3400
Czyli karta już swoje lata ma Smile
Podejrzewam, że nie ma szans na jakieś modyfikacje w systemie/plikach?

To już masz odpowiedź, Fifa na tej grafie nie ruszy.
Za słaba jest.
Po prostu za słaba jest do Fify ta grafika.
Odpowiedz
#13
(17.09.2016, 08:03)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja się spotkałem, ale polegało to na modyfikowaniu plików gry i dodawaniu konkretnej karty jako obsługiwanej.

W takim wypadku polecam przegrzebać bazy danych społeczności Fify pod względem podobnych modyfikacji.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#14
(17.09.2016, 10:34)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(17.09.2016, 10:30)damian.z napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ATI Radeon HD 3400
Czyli karta już swoje lata ma Smile
Podejrzewam, że nie ma szans na jakieś modyfikacje w systemie/plikach?

To już masz odpowiedź, Fifa na tej grafie nie ruszy.
Za słaba jest.
Po prostu za słaba jest do Fify ta grafika.

Co ciekawe, różnego rodzaju call of duty itp chodzą na tej karcie na mocno średnich ustawieniach, a tam jest przecież więcej szczegółów w grafice (pewnie wiecie co mam na myśli).

No nic, czas na zmianę komputera, 8 lat, to i tak dobry wynik Grin
ESET Smart Security
Odpowiedz
#15
(17.09.2016, 11:26)damian.z napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co ciekawe, różnego rodzaju call of duty itp chodzą na tej karcie na mocno średnich ustawieniach, a tam jest przecież więcej szczegółów w grafice (pewnie wiecie co mam na myśli).

No nic, czas na zmianę komputera, 8 lat, to i tak dobry wynik Grin

Zasadnicze pytanie teraz jakie Call of duty ?? Która dokładnie część ?
Szczegóły gry nie sa oznaka tego czy karta jest jednak wydajna czy nie.

Zgadza się 8 lat to sporo, powiedział bym ze jeżeli grafa ma 8 lat, to nawet nie sama wymiana grafiki, lecz wszystkich komponentów.
Odpowiedz
#16
Procedura zmiany nazwy urządzenia w Menedżerze urządzeń.

1. Włączamy menedżer urządzeń.
2. Wybieramy urządzenie, którego nazwę chcemy zmienić, klikamy właściwości, zakładka szczegóły, wybieramy z menu klucz sterownika i kopiujemy identyfikator.
3. Włączamy edytor rejestru, przechodzimy do gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > ControlSet001 > Enum. Klikamy prawym klawiszem myszy na klucz Enum, wybieramy uprawnienia, zmieniamy właściciela na nas, dodajemy się do ACL, nadajemy sobie uprawnienia.
4. Zaczynamy szukanie klucza rejestru o nazwie klucza sterownika, dodajemy nową wartość ciągu o nazwie "FriendlyName", a jako wartość wpisujemy nazwę.
5. Przechodzimy ponownie do menedżera urządzeń, skanujemy w poszukiwaniu zmian i ta daaaam, zmieniliśmy nazwę.

W moim przypadku zmieniłem nazwę klawiatury na "Pasztecik":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dziękuję.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#17
@ dolar444
Cod MW 3 na przykład.
Słabo orientuję się w informatyce i po prostu napisałem swoje przemyślenia na ten temat Smile

@Tajny Współpracownik
Jak będę miał dostęp do komputera, to spróbuję, nie zaszkodzi Smile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#18
Chyba że gra weryfikuje po pliku sterownika - wtedy ten sposób nie zadziała Wink
Odpowiedz
#19
Oczywiście że to nie zadziała. To co ja zrobiłem, to jedynie ustawiłem FriendlyName. Ale to wciąż to samo - standardowa klawiatura.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#20
(17.09.2016, 12:53)damian.z napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@ dolar444
Cod MW 3 na przykład.
Słabo orientuję się w informatyce i po prostu napisałem swoje przemyślenia na ten temat Smile


No to wszystko w temacie wyjaśnione, wymagania już rekomendowane do MW3:

Cytat:Procesor: Intel Pentium Dual Core E6600 3.06GHz /AMD Phenom 8750 Triple-Core lub lepszy
Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8800 GS / ATI Radeon X1900 Series lub lepsza
DirectX: wersja 9.0
RAM: 3 GB
Miejsce na dysku: 16 GB
System operacyjny: Windows 7


Są mniejsze względem Fify 15, w wymaganiach minimalnych.
Samo MW3 jest gra z 2011 roku, a Fifa jednak dalej.

Druga sprawa nie wiem który dokładnie model jest tam Ale czy To HD 3450 czy 3470 oba okazały by się za słabe.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości