ESET udostępnia nowy skaner online
#1
Firma ESET, producent popularnych rozwiązań antywirusowych dla użytkowników domowych i firm, udostępniła właśnie najnowszą wersję aplikacji ESET Online Scanner. To darmowe narzędzie, które pozwala przeskanować komputer w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń wykorzystując zawsze aktualne bazy sygnatur wirusów. Po wykryciu infekcji plik jest usuwany z komputera, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny poziom bezpieczeństwa. Narzędzie dostępne jest w postaci lekkiej aplikacji dla systemu Windows i nie wymaga instalacji, dzięki czemu można je uruchomić nawet z pendrive'a.
 [Obrazek: eset-online-scanner-01.png]
ESET Online Scanner pozwala przeskanować dyski komputera w poszukiwaniu wirusów, trojanów, rootkitów i wielu innych zagrożeń. Dzięki najnowszej wersji użytkownik może przeskanować wszystkie lub wybrane nośniki podłączone do danego komputera, a także sprawdzić aplikacje uruchamiane równolegle z systemem (tzw. autostart). Nowy ESET Online Scanner skanuje także sektory startowe dysku i w ten sposób wykrywa zagrożenia,  które uruchamiają się jeszcze przed startem systemu, m.in. dobrze maskujące swoją obecność rootkity. Dodatkowo narzędzie posiada możliwość wykrywania potencjalnie niepożądanych aplikacji – czyli takich, które niekoniecznie były świadomie projektowane w złych intencjach, ale mogą negatywnie wpływać na wydajność komputera. Kolejną opcją jest wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych aplikacji - są to m.in.: narzędzia do zdalnego dostępu, programy do łamania haseł czy aplikacje rejestrujące znaki wprowadzane na klawiaturze. Skaner firmy ESET usuwa złośliwe pliki znajdujące na komputerze, w tym także te, znajdujące się w rejestrze systemowym. Narzędzie oferuje również możliwość leczenia nawet rozbudowanych infekcji, w których do skutecznego usunięcia wykrytego zagrożenia wymagane jest ponowne uruchomienie systemu.
 
Rozwiązanie działa w oparciu o ten sam silnik skanujący, jaki znajduje się w popularnych w Polsce i na całym świecie rozwiązaniach ESET NOD32 Antivirus i ESET Smart Security. Korzysta także z bazy sygnatur wirusów przygotowanej dla programów firmy ESET oraz z zaawansowanej heurystyki, wykorzystującej podczas wykrywania nowych zagrożeń mechanizmy sztucznej inteligencji. Całość wspiera technologia anti-stealth, będąca elementem rozwiązań ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, służąca do wykrywania i ochrony przed groźnymi rootkitami.
 
Jak podkreśla producent, skaner nie stanowi alternatywy programu antywirusowego, ponieważ nie zapewnia ochrony w czasie rzeczywistym, a jedynie w chwili, gdy zostanie uruchomiony. Jest natomiast w pełni funkcjonalnym narzędziem, z którego użytkownik może skorzystać w sytuacjach, kiedy nie posiada żadnego rozwiązania zabezpieczającego lub gdy korzystając z innych rozwiązań antywirusowych chce uzyskać pewność, że jego komputer jest wolny od wirusów, robaków itp.
 
Bezpłatny skaner online dostępny jest w Polskiej wersji językowej i można z niego skorzystać na stronie www.eset.pl/ESET-Online-Scanner

Źródło: Eset
Odpowiedz
#2
Mam nadzieję, że nowy skaner będzie lżejszy, bo ten obecny jest dość przyciężkawy nie tylko podczas pracy, ale i ze względu na ilość pobieranych przy instalacji, a potem aktualizacji danych z sieci. Obecnie skan dość długo trwa w porównaniu z innymi AV na żądanie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Przy pierwszym uruchomieniu musi pobrać wszystkie bazy z serwera, następnym razem pobiera już update baz.
KIS/EIS/MKS, MBAM3, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock,
Odpowiedz
#4
Jak ściągnąć poprzednią wersję skanera ? Bo ta obecna nie daje możliwości wykluczenia plików po skanowaniu tylko usuwa pliki które nie sa wirusem
Odpowiedz
#5
No rzeczywiście, wyszła wersja v3 - idiotoodporna hehe

Tu masz kolekcję v1, v2, v3 skanerów ESET jakie wyszły:
https://www113.zippyshare.com/v/3uHMchcw/file.html

nowy v3 (wcześniej tu były v2):
https://download.eset.com/com/eset/tools...er_enu.exe
https://download.eset.com/com/eset/tools...er_plk.exe

stary v1:
http://download.eset.com/special/eos/ese...er_enu.exe
http://download.eset.com/special/eos/ese...er_plk.exe
KIS/EIS/MKS, MBAM3, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock,
Odpowiedz
#6
Dzięki , chodziło mi o v1 Smile
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości