weryfikacja przy każdym logowaniu się na forum
#1
Otóż od kilku dni przy logowaniu się na forum pojawia się takie coś :
"One more step
Please complete the security check to access safegroup.pl" i żąda "odfajkowania" - "nie jestem robotem"
Próbując wejść na inne forum,dostaję komunikat :
Access Denied
Our anti-spam program has detected that you are a robot trying to send spam via our forum.
The most likely cause is that your computer, or another computer operating on your local network, has been[b]infected with a virus, trojan, or worm[/b]. Infected computers are used by criminals, without their owners knowledge, to send spam and attack websites like this one you are trying yo visit.

Proszę Szanownych Kolegów o pomoc - o co tutaj chodzi?
Zainfekowany system ??
Odpowiedz
#2
Twój adres ip znajduje się na czarnej liście, w przeszłości musiał być używany do wysyłania spamu przez boty , dystrybucje malware lub coś podobnego.
Spróbuj zrestartować router, po restarcie powinieneś otrzymać inny "czysty" ip.
Odpowiedz
#3
Zrobiłem tak jak napisał Kolega @zord : restart routera / włącz-wyłącz.
Zjawisko nie ustąpiło...
Odpowiedz
#4
korzystasz z VPN ?? Proxy ?? czy Tor ?
Odpowiedz
#5
Nadal masz ten sam adres, hmm dziwne w orange po restarcie routera powinien się zmienić.
Odpowiedz
#6
to niech wejdzie w router i tam ręcznie zresetuje połączenie. Jak ma nadal, wiem ze zdażały się przypadki sam miałem taki ze po wyłączeniu/włączeniu, kiedyś na orange nie zmienił mi się adres ip.
Odpowiedz
#7
Nie korzystam ani z proxy,ani VPN...Tora dawno próbowałem - ale to wyłącznie w ramach eksperymentu i zabawy,ale jak napisałem to było dawno.Zjawisko o którym piszę pojawiło się niedawno..

Poprzednio byłem w Orange - aktualnie jestem w innej sieci w technologii światłowodowej

(08.09.2016, 19:25)ryszard11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie korzystam ani z proxy,ani VPN...Tora dawno próbowałem - ale to wyłącznie w ramach eksperymentu i zabawy,ale jak napisałem to było dawno.Zjawisko o którym piszę pojawiło się niedawno..

Poprzednio byłem w Orange - aktualnie jestem w innej sieci w technologii światłowodowej

(08.09.2016, 19:25)ryszard11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie korzystam ani z proxy,ani VPN...Tora dawno próbowałem - ale to wyłącznie w ramach eksperymentu i zabawy,ale jak napisałem to było dawno.Zjawisko o którym piszę pojawiło się niedawno..

Poprzednio byłem w Orange - aktualnie jestem w innej sieci w technologii światłowodowej

Jest to nowy router Huawei HG8346M - niezbyt w pełni go jeszcze "ogarniam" =))
Odpowiedz
#8
Adres znajduje się na 10 listach i niestety nic nie poradzę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Kolega @zord - "i niestety nic nie poradzę" , to może wskaż gdzie szukać pomocy..?
Jak rozwiązać problem.?
Odpowiedz
#10
IP od dostawny masz na sztywno czy dynamiczny? może to z nim trzeba pogadać i poprosić o zmianę?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#11
@M'cin - "masz na sztywno czy dynamiczny?"...zmieniłem operatora niedawno - dostarczającego technologię światłowodową : nie zwróciłem uwagi..
Dzięki za wszelkie sugestie.
Odpowiedz
#12
Jeśli byś miał zmienny ip (dynamiczne) to nie było by z tym po jakimś czasie problemu, w zależności od dzierżawy danego ip

Teraz rozumiem że korzystasz z vpn z tego co widzę. Jak ip masz stałe to zgłoś to swojemu operatorowi że masz taki problem i tyle.
Odpowiedz
#13
(10.09.2016, 16:03)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli byś miał zmienny ip (dynamiczne) to nie było by z tym po jakimś czasie problemu, w zależności od dzierżawy danego ip

Teraz rozumiem że korzystasz z vpn z tego co widzę. Jak ip masz stałe to zgłoś to swojemu operatorowi że masz taki problem i tyle.

Problem powstał niedawno,po zmianie operatora z Orange na lokalnego w ramach "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. 
A czy mam dynamiczne IP,czy statyczne - po prostu nie zwróciłem uwagi.
Generalnie nie korzystam z VPN - mogłem chwilowo włączyć poszukując rozwiązania problemu.
Dzięki za sugestię !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości