Firewalle
#1
panie i panowie, książeta i księżniczkiSmile

Niezależnie od tego czy instaluję CIS czy OA Free moja sieć nie jest zabezpieczona tzn. kiedy mam włączoną zaporę systemową XP mam w połączeniach sieciowych zaznaczone"Connected, Firewalled", gdy natomiast ją wyłącze jest tylko "Connected". Gdzieś tutaj na forum czytałem, że CIS nie zabezpiecza sieci WiFi - dopiero wersja płatna. Jednakże czytałem na forum, że można ustawić sobie zaporę XP i będzie działać super (SRP) czy jakoś takSmile ale nie wiem jak to się ma w porównaiu z OA czy CIS czy innymi bo w testach zapora XP wypada zawsze bladoSad chyba, że znacie jakieś darmowe alternatywy?
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#2
Co ty rozumiesz pod pojęciem zabezpieczyć sieć,bo to dość ogólne stwierdzenie.
Odpowiedz
#3
co do comodo to faktycznie tylko wersja pro zabezpiecza wifi. cena jest jednak zbyt wysoka by inwestować w comodo. mam wersje pro jednak przesiałem się na to co mam w sygnaturce i szczerze polecam..
Odpowiedz
#4
zbycho napisał(a):Co ty rozumiesz pod pojęciem zabezpieczyć sieć,bo to dość ogólne stwierdzenie.


zapytałem kiedyś jakieś kolesia na youtube co zrobił tutorial i spytałem go dlaczego gdy mam włączoną zaprorę xp to w połączeniach sieciowych widnieje pod nazwą: Connected, Firewalled a gdy wyłączę zaporę systemową i zainstaluję każdą inną widnieje napis Connected (nie ma firewalled). Spytałem go dlaczego tak jest a on na to: Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że coś musiałem źle zainstalować/ustawić. Więc nie co jest grane, dlatego pytam...
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#5
Dalej nie bardzo rozumiem.
Czytajac twój pierwszy post odniosłem takie wrazenie ze twój problem dotyczy zabezpieczenia własnej prywatnej sieci ale pewności nie miałem,dlatego pytam czy chodzi o sieć czy o własny komputer.
Odpowiedz
#6
dokłdnie o to chodzi
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#7
To po co ci firewall "korporacyjny".
Włacz szyfrowanie pakietów,zablokuj mac-e a firewalle daj na stacje robocze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości