Avast kupuje AVG. Co dalej z AVG?
#1
W ostatnich dniach, przez media przewinęła się lawina informacji dotycząca najpotężniejszej fuzji na międzynarodowym rynku antywirusowym.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak to zwykle w takiej sytuacji bywa, naokoło wydarzenia narosło kilka mitów, część redaktorów wpadła w panikę wieszcząc natychmiastowe wyłączenie aplikacji i pozbawienie ochrony użytkowników z dnia na dzień.

Spokojnie [Obrazek: 1f642.png]

Jeżeli używasz AVG – Twój komputer dalej jest chroniony, baza wirusów jest aktualizowana, a Ty przez najbliższe lata otrzymasz dostęp do wszystkich aktualizacji.
Niżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.
Najważniejsza informacja jest taka, że obecnie NIC SIĘ NIE ZMIENIA – użytkownicy AVG (w wersji komercyjnej i FREE) mogą być spokojni.

Avast łączy siły z AVG

Zarządy obydwóch firm ustaliły, że obydwie firmy Avast kupi AVG, dzięki czemu uzyskają wspólnie 400 milionów użytkowników, z czego 160 milionów to użytkownicy urządzeń mobilnych.
Rozbudowa społeczności internautów ma niebagatelne znaczenie dla wzrostu bezpieczeństwa – dzięki temu, narzędzia antywirusów będą mogły dużo szybciej wymieniać się informacjami o pojawiających się zagrożeniach i skuteczniej im przeciwdziałać.

Kupno AVG przez Avasta pozwoli również na połączenie technologii – dzięki czemu silnik antywirusowy będzie dużo wydajniejszy, zapewniając ochronę na jeszcze wyższym poziomie.
Zarządy obydwu firm wypowiedziały się pozytywnie o tej transakcji, obecnie muszą ją zaakceptować akcjonariusze. Jej wartość wyniesie 1,3 miliarda dolarów.

Co dalej z AVG?

Obecnie wszystkie programy zarówno dla domu, jak i dla biznesu dalej będą rozwijane. Proces połączenia firm będzie trwał przez długie lata (rozpoczął się dopiero proces administracyjny, finansowy, czas na połączenie technologii dopiero nadejdzie) – AVG nadal funkcjonuje pod własną marką, z własnym wsparciem technicznym i systemami licencjonowania i rozliczania.

Co z aktualizacjami bazy wirusów AVG?

Programy są dalej rozwijane, bazy cały czas są aktualizowane na bieżąco. Nie będzie miała miejsce sytuacja, gdy klienci AVG pozostaną bez ochrony.

Co z pomocą techniczną AVG.PL?

Pomoc techniczna AVG.PL dalej funkcjonuje bez zmian: zarówno dla naszych partnerów handlowych, jak i klientów.

Czy programy będą kontynuowane?

Wszystkie programy, po wykupieniu kontynuacji dalej będą aktualizowane do najnowszej wersji – nic w tej materii się nie zmienia.

Źródło: AVG
Odpowiedz
#2
Avast wygrzebie sobie co lepsze kawałki z garnka AVG, zaimplementuje u siebie (Identity Protection jest chyba najsmaczniejsze) a reszta obierzyn do kosza. Tak być musi.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Podobnie było, jak Symantec kupił PCToolsy...jak Emsi kupiło Online Armor...jak Comodo wzięło sobie BOClean...
Takich fuzji/zakupów było już sporo i wszystkie właśnie się tak kończyły...a programy pozostawały tylko w pamięci uzytkowników i gdzieś w archiwach instalek.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Od dziś...3 października...obydwie firmy stały sie jednym koncernem. Wg informacji rynkowych, będzie to największa korporacją "AV" z udziałem rynkowym 22.6%, co przekłada się na około 400 milionów użytkowników PC i ok. 160 milionów użytkowników urządzeń mobilnych.
Oficjalny komunikat na stronie Avast

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i ciekawe ujęcie-wytłumaczenie całej sytuacji na zasadzie "pytanie-odpowiedź"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Może coś ciekawego z tego sie wykluje
puki co jak dla mnie Emsisoft z Kaspersky prowadzą oraz ESET...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości