Problem z aktualizacją KB 3136000 (win 7 pro x64)
#1
Siemka, mam problem z powyzszą aktualizacją (Aktualizacja zabezpieczeń dla .NET framework 4.6.1) . Po poprawnym zainstalowaniu (wszystko ok według historii aktualizacji) ponownie wyskakuje mi okienko informujące o dostępności tej aktualki.
Tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wygrzebałem komentarze wkurzonych internautów, że po iluśtam próbach po prostu ją poukrywali, bo instaluje się w nieskończoność to, co już jest zainstalowane.

I tu pytanie do was, czy można to spokojnie ukryć? W czasach świętego XP wszystkie aktualki dla .NET miałem w dodaj/usuń programy widoczne, teraz jedyne co widzę to HotFix Rollup KB3120241 (czyli chyba zawiera tę jedną). Dla świętego spokoju wolę jednak dopytać.

Pozdrawiam.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
Może tą aktualizację usuwa AV ?

Spróbuj w trybie awaryjnym z dostępem do neta (admin) , po zaaktualizowaniu tej łatki uruchom ponownie.
Odpowiedz
#3
Próbowałeś pobrać i zainstalować ręcznie ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
(24.07.2016, 12:21)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Spróbuj w trybie awaryjnym z dostępem do neta (admin) , po zaaktualizowaniu tej łatki uruchom ponownie.
Powodzenia w instalowaniu aktualizacji w trybie awaryjnym. Myślę, że się nie da.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Racja bo sterownik od aktuaizacji nie startuje w trybie awaryjnym.
Odpowiedz
#6
Nie sterownik, a usługa która ma odpowiednie parametry.

(24.07.2016, 11:36)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I tu pytanie do was, czy można to spokojnie ukryć? W czasach świętego XP wszystkie aktualki dla .NET miałem w dodaj/usuń programy widoczne, teraz jedyne co widzę to HotFix Rollup KB3120241 (czyli chyba zawiera tę jedną). Dla świętego spokoju wolę jednak dopytać.


Skoro Framework jest poprawnie zainstalowany, to można ukryć ową aktualizację w Windows Update.
Odpowiedz
#7
Pobrać i zainstalować ręcznie owszem, jak i ze 2 sposoby ominięcia sytuacji, gdy nie da się zainstalować.

Skoro można ukryć, to ukryłem, temat do zamknięcia.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#8
Siemka,

Znowu mam dziurawy system, tym razem problem z "comiesięcznym zbiorczym pakietem aktualizacji", temat ciągnie się od czerwca. Obecnie mowimy o aktualizacji KB4338818
Przy próbie aktualizacji wyrzuca mi błąd 0x80073701.

Próbowałem sfc /scannow, próbowałem narzędzia MS z linku poniżej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Próbowałem podmieniać folder z danymi dla aktualizacji.
Próbowałem zainstalować aktualizację lokalnie, z dysku, z wyłączonym Internet Security.
Przy nowych aktualizacji w Lipcu samo też się nie chciało naprawić...

Nic.

Finalnie, różne poradniki M4u i odpowiedzi na forach sugerują, że to błąd Service packa i trzeba go przeinstalować, ale wolałbym tego uniknąć. Ktoś coś poradzi?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#9
Uruchom kompa wywal/zamknij wszystkie uruchomione 3cie programy te ochronne również jak sie da... tak aby system był czysty i zainstaluj ręcznie pobraną paczkę może pomoże.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

próbowałeś go użyć? Jak mam problem z aktualizacjami to wsusoffline zawsze daje sobie rade.
Odpowiedz
#11
No niestety nie mogę dogadać się z programem... Zaczyna od ściągania patchy Silverlighta, którego celowo wyrzuciłem i aktualizacji związanych z telemetrią, które celowo ukryłem...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#12
Problem rozwiązany! Dzięki pomocy na innym forum trafiłem na trop źle zainstalowanej aktualizacji z maja, po czym musiałem przywrócić backup z kwietnia... i wszytko zadziałało!
Dwie lekcje do zapamiętania:
1) Błędy z 0x80073701zaczynaj od sprawdzenia, czy wszystkie stare aktualizacje dobrze się zainstalowały;
2) Zawsze, ale to zawsze trzymaj aktualny backup w pogotowiu Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#13
Dlatego zawsze mam backup dziewiczy z przed instalacji sterowników jak i aktualizacji Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości